Ankara Life Dergisi

Kış mevsimine Hazırsınız Değil Mi? Peki Cildiniz De Hazır Mı?

Cildimizi kışa hazırlarken ilk adresimiz;D&D DERM Kliniği ! Dr. Ümran Gökgöz Kale ve Dr. Fatma Polat, işinize çok yarayacak tüyoları ve cilt rutinlerini siz okuyucularımız için paylaştı.

Dr. Ümran Gökgöz Kale; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Dışkapı E.A.H Dermatoloji Kliniği’nde ihtisasımı tamamladım. Mecburi hizmet sonrası 7 sene Zonguldak’ta kendi muayenehanemde çalıştıktan sonra Ankara’ya taşındık ve yakın arkadaşım Dr. Fatma Polat ile birlikte D&D DERM kliniğini kurduk
 
 Dr. Fatma Polat; Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. İhtisasımı 9 Eylül Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Kliniği’nde tamamladım. Mecburi hizmet sonrası çeşitli özel hastanelerde çalıştıktan sonra D&D DERM kliniğinde sevgili meslektaşım Dr. Ümran Gökgöz Kale ile birlikte hizmet veriyoruz.

İki dermatolog olarak beraber klinik açma fikri nasıl gelişti?
İkimizin de ayrı ayrı klinik açma fikrimiz vardı. Aynı zamanda iyi anlaşan iki arkadaştık. Birlikte sosyal medya videoları çekiyor ve çok eğleniyorduk. Gelen yorumlardan ve beğenilerden sonra birlikte bir klinik açma fikri cazip geldi. Böylelikle D&D Derm doğmuş oldu.

Kliniğinizde hangi işlemleri uyguluyorsunuz?
Kliniğimizde deri hastalıkları takip ve tedavisi dermokozmetik işlemler uyguluyoruz. Botoks, dolgu, altın iğne, iple yüz germe, PRP, cilt bakımı, gençlik aşısı, mezoterapi, leke tedavisi, akne ve akne izleri tedavisi gibi birçok işlem yapıyoruz.

Yapmaktan mutlu olduğunuz uygulamalar var mı?
Biz genel olarak bütün yaptığımız uygulamaları çok severek ve inanarak yapıyoruz. Yaptığımız işlem sonrası hasta mutlu olunca biz de çok mutlu oluyoruz.

Kış mevsimine girerken hangi uygulamalar yapılmalı?
Aslında kış mevisimi biz dermatologlar açısından çok kıymetli. Özellikle leke tedavileri, sivilce ve skar tedavilerine başlamak için en uygun ve doğru zaman. Eğer bu tarz yakınmalarınız varsa mutlaka bu dönemde hekime başvurmak gerekiyor. Bunun dışında kışa nasıl hazırlanalım derseniz; kuru ciltler için mutlaka nem aşısı ve tüm cilt tipleri için de düzenli cilt bakımı yaptırmaları önemli. Yine saç bakımını da ihmal etmemek derekiyor.

Uygulamaları yaptırırken nelere dikkat edilmeli?
Dermatolojik ve kozmetolojik uygulamalarda en çok dikkat edilmesi gereken nokta alanında eğitimli, tecrübeli hekimlere başvurmak.

Sizin cilt bakımı rutininiz nelerdir?
Öncelikle düzenli cilt bakımı ve gençlik aşısı. Bunun dışında iyi bir makyaj ve cilt temizleyici, antioksidan serumlar, nemlendiriciler ve tabii ki olmazsa olmaz güneş kremi. Ayrıca saçımız için de mezoterapi ve saç maskeleri vazgeçilmezimiz.

Yorumlar

0 yorumlar