Ankara Life Dergisi

“ Kişiye Özel Kaliteli Vip Hizmet Veriyoruz”

Canan Bektaş, temmuz 2020 de, yıllarca hayalini kurduğu güzellik salonunu Kuzu Effect’ de hizmete geçirmenin mutluluğunu yaşıyor. Sektörün her kademesinde yer alarak, işin mutfağından gelen Bektaş, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla sektörde aranan isimler arasında yer almakta. “Canan Bektaş Beauty Center, profesyonel uzman ekibi, son teknoloji cihazları, hijyen ve temizlik kuralları ve müşteri memnuniyetine önem veren yaklaşımı ile hizmet vermektedir. Güzellik ve bakım ihtiyaçlarına güvenilir bir seçenek sunmak için çalıştığımız merkezimizde amacımız; kişiye özel, kaliteli VİP hizmet vererek misafirlerimiz ile profesyonelliği buluşturmak. Merkezimizde kadın misafirlerimizin yanı sıra erkek misafirlerimize de hizmet verilmektedir” diyen Bektaş, deneyimlerine gelişen teknolojinin yeniliklerini de katarak yoluna devam ediyor.

Kariyerinizden bahseder misiniz?
Yaklaşık 25 sene önce Vepa Mağazası’nda uzman estetiysen olarak ise başladım. Bu sırada diplomalarımı tamamlamak için estetiysen kurslarına katıldım. Sırasıyla; kalfalık, ustalık, usta öğreticilik diplomalarımı kısa bir süre içerisinde alarak çalışma hayatıma devam ettim. Estee Lauder bünyesinde farklı eğitimlere katıldım. Bu deneyimler bana farklı yolları açtı. Alman medikal firmasında koordinatör ve eğitim sorumluluğu görevini üstlendim. Daha sonra Türkiye’nin en önemli kozmetik firmalarından biri olan Tekin Acar’da yöneticilik pozisyonunda çalıştım. Bilgi birikimimi paylaşmak ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen estetiysen öğrencilerine eğitim ve danışmanlık eğitimleri verdim.

Solununuzu açmaya nasıl karar verdiniz?
Çok uzun yıllar işimi severek ve büyük bir öğrenme aşkıyla sürdürdüm. Yeniliklere önem verdim. Bu süreçte en büyük hayalim, edindiğim bu kazanımlarım ile kendi işyerimde değerli müşterilerime hizmet verebilmekti. Kendimi hazır hissetince de Canan Bektaş Beaty Center’i açmaya karar verdim. Böylece müşterilerimle bire bir ilgilendiğim bir ortamda, virüse karşı tüm önlemleri almış olarak Temmuz ayında Kuzu Effect’de yepyeni bir güzellik salonuyla hizmete başladık.

Müşterilerine hangi alanlarda hizmet veriyor?
Canan Bektaş Beauty Center, profesyonel uzman ekibi, son teknoloji cihazları, hijyen ve temizlik kuralları ve müşteri memnuniyetine önem veren yaklaşımı ile

hizmet vermektedir. Güzellik ve bakım ihtiyaçlarına güvenilir bir seçenek sunmak için çalıştığımız merkezimizde amacımız, kişiye özel kaliteli VİP hizmet ile misafirlerimize profesyonelliği buluşturmak. Merkezimizde kadın misafirlerimizin yanı sıra erkek misafirlerimize de hizmet verilmektedir. Hizmetlerimiz arasında hydrafacial, G-5 masajı, kalıcı makyaj, tırnak bakımı, epilasyon, bölgesel zayıflama, biologique rech, meyve asitli peeling, HIFU, cilt bakımı gibi pek çok seçenek bulunmaktadır.

Müşteri memnuniyeti için neler yapılmalı?
Yılların verdiği tecrübe ile bu çatı altında kaliteli hizmet sağlayarak müşterilerimizi memnun etmek bizim için ilk sırada geliyor. Kaliteden ödün vermeden, alanlarında uzman profesyonel ekibimizle dünyanın önde gelen markalarını kullanarak hizmet veriyoruz. En ileri teknolojiyi uzman kadro ile bütünleştirip, geniş kitlelere ulaşabilecek örnek, yaygın, bütünleşmiş bir hizmet sunmak ve müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Sektörün sorunları nelerdir, sizce nasıl çözüme ulaştırılabilinir?
Aslında bu sektöre sadece güzelleşmek için yapılan işlemler olarak bakmamak gerekir. Biz hem güzellik, hem de sağlıkla ilgili işler yapıyoruz. Farklı mecralarda da gördüğümüz gibi çok uygun fiyatlara kampanyalar yapıyorlar. Fakat bu maliyet acısından uygulanabilir bir şey değil maalesef. Bu durumda yapılan işlemlerin ne kadar sağlıklı olduğu ya da hangi malzemelerle yapıldığı araştırılmalı diye düşünüyorum. Örneğin, biz, Canan Bektas Beauty Center olarak cilt bakımında Fransız bir markanın ürünleriyle, son model cihazlarla çalışıyoruz. Tüm çalışanlarımız sertifikalarını almış uzman kişiler. Ama her güzellik merkezinde ayni şartlar sağlanmıyor. Bununla ilgili denetimler yapılması, uygun olmayan şartların engellenmesiyle sektörde yaşanan problemler çözülebilir.

Sektörün geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Uluslararası raporlar incelendiğinde;Türkiye‘de güzellik ve kişisel bakım sektörünün son yıllarda sürekli olarak büyüdüğü görebiliriz, Özellikle Türkiye’de genç nüfusun ağırlıkta olması, nüfus artış hızının yavaşlaması ve ortalama yaşam ömrünün artması, her yaştan tüketicilerin kişisel bakım ürünlerine ilgilerinin artmasını sağlamaktadır. Ayrıca, insanlar artık ameliyat olmak istemiyor, işlemi yaptırdıktan hemen sonra gündelik hayatlarına devam etmek istiyorlar. Bu nedenle sektör daha çok, cerrahi işlem içermeyen, ağrısız, acısız işlemlere kaydı. Tum bunlara bakıldığında, sektörün büyümeye devam edeceğini düşünüyorum.

Yorumlar

0 yorumlar