Ankara Life Dergisi

“Koku Kişinin Kimliğidir!”

New Heaven Perfume, tasarımlarında özgün kokular imal eden firma olup, Seferihisar’da fark yaratan bir konuma sahip. Özel tasarım ve trend kokuları ile ön plana çıkan ve kokuların kalıcılığına da dikkat çeken Nazan Yazıcı, Canan Çal iki kız kardeş çıktıkları bu başarı hikâyesini Ankara Life Dergisi’ne anlattı. O çok konuşulacak iki kız kardeşin girişimcilik hikâyelerinin röportajı ise şöyle;

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Parfüm tasarım maceranız nasıl başladı?
Çocukluk ve gençlik yıllarımızda parfümlere olan ilgimiz, farklı işlerle ilgilendiğimiz dönemlerde bile hep ön plandaydı. Koku dünyası sadece bir kozmetik materyali değil, ruhsal durumumuzdan tutun da anılarımızın zihnimizde tekrar yaşatılmasına yol açan evrensel bir araçtır. Bu tutku zamanla daha profesyonel bir bakış açısını gerekli kıldı ve yaklaşık beş yıllık yoğun çalışmanın sonunda 2022 yılında “New Heaven Perfume” markamızı kurduk. Bu doğrultuda parfümlerimiz ile kişiye özel koku tasarlama, profesyonel koku cihazımız ile de kurum ve kuruluşların ortam kokulandırma faaliyetine başlamış bulunmaktayız.

Son yıllarda koku dünyasında iyice popüler olan Niche Parfüm nedir? Kendi markanızı bu çerçevede nasıl tanımlarsınız?
Seri parfüm üretimine alternatif olarak üretilen lüks, sınırlı sayıda, çok değerli içeriklere sahip parfümlere “Niche” parfüm diyoruz. Genelde Niche parfüm üreticileri, sadece parfüm üzerinde uzmanlaşmış, kuruluşları çok eskiye dayanan parfümevleridir. Bu parfümlerde amaç çok satmak değil; sınırlı ve belirli bir kitleye ulaşmaktır. Bu parfümlerin içerikleri daha değerli ve pahalıdır, dolayısıyla fiyatları yüksektir ve her yerde bulunmazlar. New Heaven Perfume koleksiyonları arasında, özel tasarım, trend koku notalarıyla özel olarak tasarlanmış ‘Niche Koleksiyonu’ özel bir yer alır. Müşterilerimize en iyi koku deneyimini yaşatmak amacıyla laboratuvarımızda el yapımı olarak üretilen ‘Niche Koleksiyonu’ birbirinden çarpıcı unisex kokulara sahiptir.

Bir kokunun tasarımını tamamladıktan sonra hissettiklerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?
Bir kokuyu tasarlamak; aslında sonsuz sayılabilecek bir renk skalasından paletiniz aracılığı ile en uyumlu renkleri seçerek güzel bir resim yapmak gibidir. Bu uyumu yakalayabilmek bu işin püf noktası sayılabilir. Tarif etmesi aslında kelimeler ile biraz güç. İnsanlara kendilerini ifade edebilecekleri, kendi kişiliklerini yansıtacak bir koku yaratmak büyük bir haz elbette. Sonradan duyulacak; “İşte bu benim kokum!” cümlesi ise her zahmete değer.

Yorumlar

0 yorumlar