Ankara Life Dergisi

Konaklama Keyfinin Adresi; King Hotel Kavaklıdere!

Konaklama sektörü pandemi sebebiyle bir dönem durma noktasına gelmişti, şimdilerde tekrardan gücünü gösteriyor, bu durumda haliyle bizleri mutlu ediyor. Sıkıntılı süreci atlattığımız bu süreçte yeni yerler keşfedip uzun yolculuklardan sonra dinlenmeye, toplantı, düğün gibi pek çok organizasyonda ihtiyaçlarımız adına imdadımıza yetişecek bir konuma sahip olan otellerin yeri her zaman ayrıdır. King Hotel Kavaklıdere de bunlardan bir tanesi. Birçok hizmetiyle gelen misafirlerini en iyi ve konforlu şekilde ağırlamakta bir numara. Biz de şehrin marka yayını olan Ankara Life Dergisi ekibi olarak bir yolculuğa çıktık ve King Hotel Kavaklıdere Yönetim Kurulu Başkanı Cem Koçyiğitoğlu ile bir araya geldik. Sektöre ait düşüncelerini ve deneyimlerini anlattığı röportajımız sizlerle. Keyifli okumalar dileriz.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Cem Bey öncelikle sizi tanıyalım. Cem Koçyiğitoğlu kimdir?
1969 Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Turizm Fakültesi mezunu, 34 yıllık ticaretin içinde olan bir iş insanıyım.

Konaklama sektörüne girmeye nasıl karar verdiniz?
Üniversite yıllarımda buna karar verdim. Asıl isteğim tur operatörlüğü yapmaktı, fakat turizmin her dalına hayranım ve otel işletmeciliğinin benim kişiliğime daha uygun olduğunu gördüm. Böylelikle bu yolculuk başlamış oldu.

King Hotel Kavaklıdere olarak gelen misafirlerinize karşı nasıl bir hizmet imkanı sunuyorsunuz?
Samimi, hoşgörülü ve onlara gerçekten misafir değil de kendi yerlerindeymiş gibi hissettirecek hizmeti sunmaya çalışıyoruz.

İletişim çağı içine girdiğimiz bu süreçte hedeflenen kitleye ulaşma yolunuzu anlatır mısınız? Hedeflenen kitle ile beraber bu sektörde geri dönütler ne yönde?
Dijital pazarlama ve sosyal medya paylaşımları çok önemli, fakat biz butik bir oteliz ve bizim müşterilerimiz hala fısıltı yani tavsiye reklamıyla gelmektedir. Bu da bize fazlasıyla yetiyor.

Son dönemlerde yaşanan ekonomik belirsizlik konaklama sektörünü de etkilemiş durumda. Arz talep nasıl ilerliyor, sektörel bir değerlendirme alabilir miyiz?
Son dönemdeki ekonomik krizler turizm sektörüne ciddi darbe vurdu. Bizler başkentte ve büyükşehirde olduğumuz için daha az etkilendik. Fakat sektöre büyük zarar veren asıl etkenler, günlük kiralık adında çalışan, resmi olmayan konaklama işletmeleri ve plansız bir şekilde yapılan yeni tesislerdir. Ülkemizde konaklama haritası belirlenmeli ve bu haritaya göre bölgelere tesis izni verilmelidir.

Yorumlar

0 yorumlar