Ankara Life Dergisi

Kusursuz Güzelliğin Adresi; Zeynep Betül İnceler Beauty!

“Biz öğrenci oyalama değil, usta yetiştirme kurumuyuz.”
Popüler gündemimizde en çok yer alan konulardan biri de hiç kuşkusuz güzellik sektörü yer alıyor. Özellikle biz kadınların bakıma daha çok yönelerek tercihlerini genişlettiği uygulamalar arasında Altın Oran kaş alımı, kalıcı makyaj, bölgesel incelme, lazer epilasyon var. Bu işlemlere yönelik derin araştırmalarda bulunarak, akla takılanların cevabını bulmak adına yollara düşüyoruz. Steril ve güvenilir ortam ise en önemli şartlarımız içerisinde bulunuyor. İşte tam da bu sebepten dolayı gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz, hatta istek, beklenti ve sorunlarınızın uzmanlar tarafından teşhis edilen bir yerden bahsetmek istiyorum. Adı; Zeynep Betül İnceler Beauty. Danışanlarına özenli, hassas ve titiz yaklaşan Zeynep Betül İnceler akla takılan her şeyin cevabını memnun bırakacak şekilde veriyor. Güler yüzü ve samimiyetiyle aynı zamanda eğitimler veren güzellik merkezinde, teorik bilgi ve pratiği öğrenene kadar sizleri asla yalnız bırakmıyor. Biz de şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak sizler adına yola çıktık ve kendilerini ziyaret ettik. Zeynep Betül İnceler’in çok özel röportajı sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Altın Oran kaş alımını Ankara’ya ilk getiren kişisiniz. Altın Oran kaş alımının önemi neden bu kadar büyük?
Henüz Ankara’da altın oran ölçüm ve ön çizim ile kalıcı makyaj dahi yapılmaz iken, biz ölçüm yapıp ön çizim gerçekleştirerek kaşımızın aslında nasıl olması gerektiği, nerelerinin alınıp nerelerinin alınmaması ile ilgili bilgi sahibi olup doğru teknikle almaya başladık. Çok hızlı bir şekilde Ankara ve çevre şehirlerde güzellik sektörüne adımızı altın harflerle yazdırdık. Yaklaşık 7 yıldır düzenli olarak Altın Oran kaş alımımıza gelen müşterilerimiz var. Önemine gelecek olursak; normal kaş alımından farklı olarak her geldiğinizde aynı şekilde kaş alımınız yapılıyor. Bu da daha önce yanlış alımla küsen, dökülen kaşlarınızı uyararak çıkmasını sağlıyor, şeklinin tekrardan doğru bir şekilde oturmasını sağlıyor. Aslına bakarsanız kaş alımında asla risk almıyoruz, bu tüm kadınlar için önemli bir nokta.

Peki kalıcı makyajda doğru işçilik neden önemli?
Kalıcı makyajda oldukça iddialıyız ve biliniyoruz. Önceliğimiz doğru şekil. Kişi fotoğraf ile geldiğinde açıkçası bakmıyorum. Çünkü kişiye özel ölçüm yapıp ön çizim gerçekleştirdiğimizde çıkan sonuçta herkeste farklı. Moda olan kaşı değil, sizin kemik yapınıza en uygun ve doğru şekli bulmakla başlıyoruz işe. İkinci adım elbette kaliteli pigmenti doğru cilt alt tonu ile kullanmak. Müşteriler doğru pigment seçilmediği takdirde de renk ve kalıcılık ile ilgili sıkıntı yaşayacaktır. Üçüncü adım doğru bası. Türkiye’deki %80 oranındaki kalıcı makyaj uzmanı bunun öneminin farkında değil. Doğru bası ile istenilen kalıcılık ve renkten aynı zamanda görünümünde maximum doğallık ve temiz iş elde ederiz. Ve şunu söylemek istiyorum; “Kalıcı makyajda acı ağrı yok denecek kadar azdır ve asla kanama olmaz.” eğer canınız ilk işlemde dahi aşırı acıyor ve cildinizde kanama oluyorsa doğru bir işlem yaptırmıyorsunuz demektir.

Danışanlarınız size en çok hangi şikayetlerle geliyor ve nasıl çözüm yolu sunuyorsunuz?
Mutlaka danışanlarımız ile ücretsiz ön görüşme sağlıyoruz. Onların sorunlarını doğru şekilde anlamak için sorun, istek ve beklentiler uzmanlarımız tarafından teşhis edilip sonuca varma noktasında cihaz destekli çalışıyoruz. Akıllarındaki soru işaretlerini tamamen gidermek adına lazer epilasyonda ücretsiz deneme seansı, bölgesel incelmede ücretsiz demo seansı, kalıcı makyajda ücretsiz ön çizim, cilt, kaş, kirpik gibi bakım işlemlerinde cihaz destekli analiz ile yanılma payımızı sıfıra indiriyoruz.

Son olarak eğitimlerinizde nasıl bir yol izliyorsunuz? Sizi diğer kurumlardan ayıran şey nedir?
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumumuzda sektörümüzde resmi olarak çalışma hakkı bulunan uzmanlar yetiştiriyoruz. Ben şöyle diyorum; “Biz öğrenci oyalama değil, usta yetiştirme kurumuyuz.” Öğrencilerimizi teorik bilgiyle boğup pratik yapma noktasında 1-2 canlı model yaptırıp yollamıyoruz. Öğrencilerimiz bizim yanımızda öğrenene kadar eğitimlerine devam ediyor. Aynı zamanda iş istihdamı da sağlıyoruz. Bünyemizde çalışan güzellik uzmanlarını da çoğunlukla sıfırdan alıp kendimiz yetiştirmeyi tercih ediyoruz. Lazer epilasyon, bölgesel incelme, cilt bakımı, kaş kirpik işlemlerinde özellikle benden birebir eğitim almadan son denemelerini de benim üstümde yapmadan kesinlikle müşterilerimizin işlemine giremiyorlar. Bu konuda çok hassas ve titizim.

Yorumlar

0 yorumlar