Ankara Life Dergisi

Lolita Saç Tasarım ile Her Anınız Özel!

Güzellik sektöründe uzun yıllardır çalışmaları bulunan Lolita Saç Tasarım Merkezi Kurucusu Duygu Aydoğdu ile şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi bir araya geldi. Saçlarımıza yönelik bakımların ne olacağı, hangi yüze ne modelin gideceği hakkındaki sorularımızı yanıtladı. İyi okumalar dileriz.

Duygu Hanım merkezinizde birçok saç tasarımı yaptığınızı biliyoruz. Sektöre yönelik sorularımıza geçmeden önce sizi tanıyalım. Duygu Aydoğdu kimdir? Mesleğe giriş hikayeniz nasıl başladı?
Ankara Polatlı doğumluyum. Yaklaşık 13 yıldır saç tasarım ve güzellik sektöründeyim. Bu alana yönelik 5 yıldır Aydınlıkevler’de merkezim bulunuyor. Başarı yolunda ilerlemek için kendimi sürekli geliştirmenin, bunun yanı sıra inanarak azim vermenin etkili olduğuna inanıyorum. Bundan dolayı işimde başarılı olmayı seviyorum.

Sizce her zaman mükemmel görünen saçlara sahip olmanın formülü nedir?
Öncelikle kullandığımız bakım ürünlerine çok dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. 4 ila 6 ay içerisinde saçlarımızı kestirerek, güçlendirip daha sağlıklı bir görünüme kavuşacağı kanaatindeyim. Bu arada soğuk su saçın nem oranını dengelediği bilgisini de vermeden geçmek istemiyorum, her duş sonrası saçın soğuk suyla arınması sağlıklı olmasında yeterli olacaktır. Ayrıca boyalı saçlar için keratin bakım onarımı şart diyoruz.

Saç tasarımının seçiminde vücut tipinin de etkisi var mı? Hangi vücut tipine hangi saç tasarımı yakışır?
Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz yüzünüzü daha ince ve uzun gösterebilmek için katlı ve omuz hizasındaki saç kesimlerini tercih etmelisiniz. Uzun bir yüze sahipseniz, saçlarınızı dümdüz yapmak yerine daha dalgalı, long bob denilen saç modellerini kullanarak uzun yüz hattınızı dengeleyebilirsiniz. Saçların dalgasını ön plana çıkarmak için katlar da ekleyebilirsiniz.

Yaz aylarına girilirken saçlarda hangi renkleri seçmeliyiz?
Herkes gibi bizlerde modayı ve trendleri takip ediyoruz. Yazın enerjisi çok yüksek olduğu için açık renkler ve kısa saçlar tercih edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Önümüzdeki süreçte hangi saç trendlerini göreceğiz? Bu konuda çalışmanız var mı?
Daha koyu renkler, uzun saçlar ve kalın kaşları göreceğiz.

Yorumlar

0 yorumlar