Ankara Life Dergisi

Mahinur Demirel : ODTÜ Plus Kurs

ODTÜ Plus Kurs’u tanıyalım…

ODTÜ Plus Kurs, 8 yıldır devam eden, MEB’e bağlı başarı ve güven odaklı bir kurs merkezidir. ODTÜ Plus Kurs’ta dersleri VIP gruplar ya da tercihen birebir özel ders konseptinde sürdürerek, öğrencilerin ders başarılarını yakından takip ediyoruz. ODTÜ Plus Kurs alanında uzman eğitim kadrosu ile seviye gruplarına göre senelik kayıt alır. Kurucusu eğitim yöneticisi olan ODTÜ Plus Kurs, eğitim koçluğu konseptli, başarı odaklı bir eğitim kurumudur.

Eğitimci kadronuzdan bahseder misiniz?

ODTÜ Plus Kurs’ta online veya yüz yüze derslerdeki disiplinli, enerjisi yüksek, tecrübeli eğitim kadrosu ve birebir takip ile başarıya giden yolu kısaltmaktayız. Öğretmenlerimiz, öğrencileri derslerde, etüt saatlerinde birebir takip ederek tam öğrenmeyi sağlar.

Peki, ODTÜ Plus Kurs’u diğer eğitim kurumlarından ayıran en büyük etken nedir?

Öğrencileri tarama ve deneme sınavları ile kazanım kontrolleri yapıyoruz ve eksik görülen konu ve derslerden etütler vererek tam ve nitelikli öğrenme sağlıyoruz. Birebir ders ve öğrenci takibi ile öğrenci koçluğu konseptli ODTÜ Plus Kurs’ta “Her öğrencimiz tek öğrencimizdir.” sloganıyla hedefe giden yolda rehberlik yapıyoruz. ODTÜ Plus Kurs’ta nitelikli ve yeni nesil soru kaynakları ve çözüm saatleri ile daima ileriyi hedefliyoruz. Öğrencilerin kapasitelerini maksimum seviyede kullanmaları bakımından moral ve motivasyonlarını destekleyerek başarının tesadüf olmadığının farkındalığını sağlıyoruz. ODTÜ Plus Kurs’ta pandemi sürecince online dersler ve yakın takip ile öğrencilerin akademik başarılarını en üst seviyeye çıkartıyoruz. Kurs, öğrenci ve veli üçgeninde öğrenciler ile ilgileniyor ve aksayan konuları çözüyoruz.

ODTÜ Plus Kurs’ta hangi gruplara eğitim veriliyor?

Ortaokul, lise ve mezun öğrencilerimize ders takviyeleri, okula destek ve sınavlara hazırlık

eğitimlerinin yanında, Mavi Eğitim Junior gruplarımızda ilkokul öğrencilerimize hizmet veriyoruz.

Pandemiyi eğitim sektörü açısından değerlendirmek gerekirse neler söylersiniz? Siz bu süreçte neler yapıyorsunuz?

Yüz yüze derslerin başlaması ile enerjisi daha da yükselen öğrencilerimizin sosyal ortamda derslere katılımının başarıyı daha da arttıracağını düşünüyoruz. Eğitim, pandemi döneminde olumsuz etkilendi, öğrencilerin akademik eksiklerinin artmasına, dijital bağımlılık ve asosyalliğe sebep oldu. ODTÜ Plus Kurs pandemi dönemini, öğrencilere moral ve motivasyon desteği ve öğretmenlerin öğrencileri birebir takibi ile yüksek başarı oranı ile geçirmiştir. Ancak yüz yüze eğitime tamamen geçilmesinin başarıyı çok arttıracağı kanaatindeyiz.

İyi bir eğitim sizce nasıl olmalı ve nasıl verilmelidir?

ODTÜ Plus Kurs’ta iyi eğitim alan öğrencilerin ders ve hayat başarıları maksimum düzeyde artmaktadır. Güven, başarı, disiplin, sevgi ve özveri ile ODTÜ Plus Kurs’ta “DAİMA İLERİ” diyoruz. İyi bir eğitimin ilk koşulu, öğrenciyi tanımak, eksiklerini tespit ederek birebir ilgi ve disiplinle başarı yolunda rehberlik etmektir. Grup derslerinde öğrencinin tam öğrenmeyi gerçekleştirmediği tarama ve deneme sınavlarında tespit edilerek, bireysel etüt ve soru çözüm saatlerinde nitelikli ve tam öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanır. ODTÜ Plus Kurs’ta sistem böyle işler. İhtiyacını tespit edip bireysel takip ile eksikler giderilir. Tabii ki iyi bir eğitim için aile ve çevresel etmenler de çok önemlidir. Kitle dershanesi olmayan kursumuzda koçluk konseptli VIP sınıflarda (4-6 veya 8-10 kişilik) öğrenci takibi, nitelikli öğrenme ile tam öğrenme modeli sayesinde başarı sağlanır. Ülkemizin, kaliteli eğitim alan, üreten, düşünen ve hızla gelişen teknolojiye adapte olan öğrenci ve bireylere ihtiyacı vardır. Biz eğitimciler olarak, yüksek vizyonlu çalışmalar ile bu ihtiyaca destek olmamızın gerekliliğinin ön planda olmasını önemsiyoruz.

Diğer faaliyet alanları nelerdir?

Mavi Eğitim Danışmanlık olarak Meslek Edindirme, Kişisel Gelişim, Eğitmenlik Eğitimleri, Sağlık, Gıda, Temizlik, Bilişim, Teknoloji bölümlerine yönelik eğitim ve www. turkiye.gov.tr’de tanımlı sertifika programlarımız ile danışanlarımıza donanımlarını arttırmaları ve geniş çaplı iş imkanı bulabilmeleri için hizmet veriyoruz. Örneklendirecek olursak Diş Hekimi Asistanlığı Eğitimi alan bir danışanımız kliniklerde, özel hastanelerde vb. yerlerde sertifikası ile iş imkanı bulabiliyor. Site-Apartman Yöneticiliği, Hasta Kabul, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Aile Danışmanlığı Eğitimi sertifikaları gibi birçok eğitim konularında hizmet vermekteyiz.

Yorumlar

0 yorumlar