Ankara Life Dergisi

2019’a Girerken Makyajınızla Gecenin Yıldızı Olun

2019 yaklaşıyor, herkeste şimdiden bir heyecan ve coşku var. Yılbaşı gecesi ne giysem, kime ne hediye alsam telaşı başladı bile. O gece ne giyeceğine karar verenlerde de ‘nasıl bir makyaj yapsam?’ kararsızlığı hakim. Tüm bu düşüncelerinize son verecek olan Athena Güzellik Merkezi sahibi Derya Mumcu, sizi yeni yılın yıldızı yapmak için yılbaşı makyajı ve yılın trendlerini yazdı. Yıldız olmaya bir adım kala bu tüyoları kaçırmayın.’ Söz Derya Mumcu’da…

Aralık ayı yılın son ayı olduğundan hepimizi yeni bir sayfa açmanın heyecanı sarar. Yılbaşı gecesi yaklaştıkça heyecanımız da gitgide artar, kıyafet ve makyaj telaşı başlar. Kıyafet alanlar için en önemli konu da küçük detaylarla geçeye hazırlanmaktan geçer. İşte bu noktada yılbaşı gecesi çarpıcı bir güzellik stili elde etmek için Athena Güzellik Salonu rehberliğinde bilgi sahibi olabilirsiniz. İster dışarıda ister bir ev partisinde eğleneceğiniz yılbaşı gecesi için nasıl bir makyaj yapmanız gerektiğini, yılın trendlerinden nasıl yararlanabileceğinizi yazdık.

Yılbaşı gecesinin en güzel kadınlarından biri olmak istiyorsanız, makyajın sihirli gücünden faydalanmalısınız!
‘Athena Güzellik’ olarak biz, yılbaşı makyajı önerileri hazırladık ama hepsinin üzerine biraz ışıltı kattık. Elmacık kemikleri üzerinde, kaş kemiğinin altında ve gözlerin iç köşesinde ışıltılı pudra kullanın.

Makyajın en önemli kısımlarından biri de allıktır. Doğru vurguyu ve gölgeyi yapabilmek için en iyi allığı seçin. Kendi içinde ışıltısı olan ama yüzünüzü en iyi yansıtacak allığı seçmek önemlidir. Eğer pırıltılı pudra ve kendinden ışıltılı bir fondöten kullandıysanız, allığınızda mat tercih edin. Ancak mat bir baz yaptıysanız, ışıltılı bir allık, harika bir göz oyunu vurgusu yaratacaktır.

Kaşlarınız yüzünüzün anlamını, ifadesini vurgulayan önemli bir odak noktasıdır. Kaşlarınızın kalınlığı, uzunluğu, şekli çok önemlidir. Eğer kaşlarınızı yanlış alırsanız, yüzünüzün de anlamı değişir.

Kaşlarınızı bir uzmana emanet edin; her zaman daha çarpıcı görünmeleri için kahverengi veya siyah tonlarında göz kalemi kullanın.
Yılbaşı gecesi ten makyajında bu sene trend ‘strobing.’ Hafif ıslak görünümlü, ışıl ışıl bir ten çok daha genç ve taze görünmenizi sağlayacak. Işıltılı bir baz ile başlayacağınız makyaja matlaştırma etkisi olmayan bir fondöten ile devam edin. Gölgelemek istediğiniz yerleri geriye atmak yerine en sevdiğiniz aydınlatıcınız ile öne çıkarmak istediğiniz bölgeleri aydınlatın. Uygulayacağınız bu teknik ile teniniz pürüzsüz ve canlı görünecek.

Yılbaşı denince akla ilk gelen renk kırmızı. Kırmızının en yakıştığı şey ise sizin dudaklarınız. Yılbaşı gecesi kırmızı ruj kullanmaktan çekinmeyin. Tende ıslak bir görünüm elde ettiğimiz için mat rujlar yerine daha ıslak bitişli rujlar kullanırsanız makyajınızda bir bütünlük yaratmış olursunuz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey kırmızı rujunuzu doğru uygulamak. Kırmızı bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçevelemeyi unutmayın. En son dudak çevrenizi kapatıcı ile çerçevelerseniz dudaklarınız daha düzgün görünecektir.

Bu sene trend tonları metalik renkler. Cilt alt tonunuza göre kırmızı rujunuzu altın, gümüş ya da bakır tonlarda metalik bir far ile bitirebilirsiniz. Tüm göz kapağınıza ya da yalnızca ikinci bir eyeliner olarak metalik renkleri kullanabilirsiniz. Göz kapaklarınızı renklendirdikten sonra klasik bir eyeliner ile makyajınızı bitirebilirsiniz ancak bunun yerine geometrik biçimlerden faydalanarak eyeliner tarzınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz. Kirpik diplerinizi klasik bir şekilde belirginleştirdikten sonra kuyruğunu katlanma gölgesine doğru geri getirerek bir üçgen yaratın.

Eğer siz de 2019 yılbaşı gecesi daha ihtişamlı, etkileyici ve seksi olmak istiyorsanız makyajınızı işin uzmanına teslim edin.

Yorumlar

0 yorumlar