Ankara Life Dergisi

Medikalde Lider Firma; Özdemir Group!

Şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi ekibi, medikal sektörünün öncü firmalarından biri olan Özdemir Grup Lazer Medikal sahibi Ahmet Arif Özdemir ile buluştu. Sektöründe kalitesi ve güveniyle adından çokça söz ettiren Ahmet Arif’e sorularımızı yönelttik.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Ahmet Arif Özdemir kimdir?

25 seneye yakın süredir sağlık sektöründe olan mühendis bir iş insanıyım. Köklü bir aile şirketimiz olan Özdemirler A.Ş’ nin devamı olarak sektör değişikliğine giderek, Özdemir Group Lazer Medikal A.Ş firmasını ve buna bağlı olan diğer şirketler grubumuzu zaman içinde tek tek kurdum. Disiplinli ve girişimci çalışma modellerini benimsemiş ve bu bağlamda özel hayatına da yön verirken aynı intizam ile mutlu olmaya çalışan biri olduğum söylenebilir.

Sağlık sektörüne giriş hikayeniz nasıl ve ne zaman başladı?
Sağlık sektörüne medikal reprezant olarak bir arkadaşımın tavsiyesi ile bir tıbbi cihaz firmasında başladım. Ailemde hastanecilik dediğimiz sektörde olan bazı büyüklerimden de esinlenerek, zamanla eğitimlerimle ve sektör tecrübemle kendi ticaretini yapan ve vergisini veren biri oldum.

Özdemir Group Lazer Medikal’in vizyonu nedir?
Bu sektördeki müşteri memnuniyetini sağlamayı, sürekli gelişmeyi, kaliteyi, ekip çalışmasını, sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını, teknolojik gelişmelere uygunluğu ve paylaşımı esas alan bir anlayışla ilerlemek vizyonumuzu oluşturuyor.

Danışanlarınıza sunmuş olduğunuz hizmetlerde neyi amaçlamaktasınız?
Verdiğimiz hizmetler alanında en iyisi olmak için müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan; yaşam kalitesinin yükselmesi ve sektörümüzdeki en yeni teknolojinin kullanılmasını ve takip edilmesini sağlayan; durmaksızın yola devam eden bir anlayışla kendine her geçen gün yeni değerler ekleyen; “Belirli müşteriye kaliteli ürün ve hizmet” anlayışı yerine “Herkese kaliteli ürün ve hizmet” anlayışı ile hareket edip, sahip olduğu ortaklıkları geliştirmek için her geçen gün çalışan; iş ve işçi güvenliğinin yanı sıra, çalışan memnuniyetini en üst düzeyde ve canlı tutmayı amaç edinen; faaliyet alanındaki firmalardan bir adım önde olarak onlara örnek olmayı hedefleyen bir şirket olmayı yegane amaç edindik.

Peki biraz da misyonunuzdan bahsedelim. Özdemir Medikal olarak misyonunuz hakkında neler söylemek istersiniz?
İç ve dış pazarlarda insan sağlığını korumayı amaçlayan ve tedavi sağlayan, uluslararası standartlardaki ürünleri pazara sunmak, sürekli ve dengeli bir şekilde büyümektir.
Müşterilerimizin memnuniyetini ve sağlık sektöründen beklentilerini karşılarken, çevreye ve topluma saygı göstermek, donanımlı ve eğitimli kadromuzla ileri teknolojiye sahip hizmetlerimizi ve ürünlerimizi tüm müşterilerimize en iyi kalite ve güven ile sunmaktır.

Yenilikçi yapınızla, kalitenizden ödün vermeyen tavrınızla bu sektörde pek çok firmadan ayrılan yöne sahipsiniz. Son olarak hedeflerinizde neler yer alıyor?
T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı 25 senelik tecrübemizle bizler sektöre yön vermekteyiz. Biz Özdemir Group Lazer Medikal AŞ. olarak; tüm şirketlerimizle geleceğe yön vermek adına, öz kaynak ve imkanlarımızla devam etmeyi hedeflemekteyiz. Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımızı arttırmayı bu bağlamda ilk hedef olarak düşünüyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar