Ankara Life Dergisi

MEHMET NAZİF DAĞ : MOON ORGANİK

Moon Organik ile doğallığın, tazeliğin öncüleri haline gelen; marka kurucusu Mehmet Nazif Dağ’a merak edilenleri yönelttik. Keyifli okumalar.

Mehmet Nazif Dağ’ı tanıyabilir miyiz?

‘Her şeyin BİR şeyin, bir şeyin ise HER ŞEYİNİ bilmek’ felsefesiyle yola çıkmış ve 13 yaşından bu yana kişinin en büyük motivasyon kaynağı olan aileden uzak bir şekilde hayata atılan biriyim.

Bu durumun duygusal eksiklikleri fazlayken, eğer doğru değerlendirilirse başarı artıları da bir o kadar fazla. 18 yaşında profesyonel iş hayatına giriş yapıp, 1 yıl çalıştıktan sonra, lisans eğitimim için ayrıldım. Lisans eğitimim ile birlikte Türkiye’nin en büyük Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firmasında profesyonel iş hayatıma tekrar başladım. Sırasıyla Üniversite Lideri, Eğitim Danışmanı, Satış Müdürü ve Ofis Müdürü olarak görev yaptım ve 300’den fazla öğrencinin hayalini gerçekleştirmesine yardımcı oldum. Bunun akabinde Türkiye Direktörlüğü pozisyonunda Malta’da ardınan ise İngiltere’de iki farklı eğitim kurumunda görev aldım. Temmuz 2019 itibariyle de MOONEDU ve MOONORGANİK markalarının kuruculuğunu yapmaktayım.

Moon Organik markasının hikayesini sizden dinleyelim.

Şöyle söyleyebilirim Moon Organik olarak biz;

Çiftçi bir ailenin yağmurdaki sevinciyle, kuraklığın hüznüyle, açlığın sesiyle, paylaşımın değeriyle ve toprağın sevgisiyle yoğrulmuş bir ekibiz. Aile bireyleri olarak hepimiz yazılan kaderlerimizi yaşamak için büyüdük ve yollara düştük. Seyahat ettik, eğitim aldık, deneyimledik, heyecanlandık, üzüldük, ağladık, kaybettik ve kazandık… Ama her ne yaşanılırsa yaşansın, memleketimize dönüp toprağımıza, bahçemize ve hasada elimizi atınca huzuru bulduk.

Öğretmen, hakim, diş hekimi ve şirket sahibi olduk ama toprağın verdiği huzuru sadece toprakta bulduk. Durum böyle olunca kadın istihdamı önceliği ile ‘Soframızda yer almıyorsa, raflarımızda da yer almıyordur’ vizyonuyla, üretim sertifikaları ve izinleriyle, Tarım ve Orman Bakanlığı onayıyla tamamen katkısız ve organik ürünlerimizi sevgi katıp ürettik, paketledik ve Moon Organik etiketiyle sofralara getirdik.

Ürünlerinizin umut ve mutluluk getirdiğini söylüyorsunuz. Peki sizce markanızı öne çıkaran özellikler nelerdir?

Müşterilerimizin çok daha objektif cevaplayabileceği bir soru ama bize göre yanıtı iletişim ve fiyat politikası. İletişim, çünkü; tüm dünyanın en büyük problemi olarak karşımıza çıkıyor. Müşterilerimizi dinliyoruz; sanatı, müziği, geleceği, eğitimi konuşuyoruz, fikir alışverişinde bulunuyoruz ve gerçek bir aile oluyoruz. Çünkü beden sağlığı kadar ruhsal sağlık da bizim için önemli.

İkincisi fiyat politikası; doğal ve organik ürünlerin herkes tarafından alınabilir olmasını istediğimiz için biz üretiyoruz. Raflarımızda yer alan tüm ürünler Moon Organik etiketiyle satışa sunuluyor. Kendiniz ürettiğiniz zaman içindekileri de, nasıl üretildiğini de, hikayesini de, ürün değerini de çok daha iyi biliyorsunuz.

Mini Moon Projesi’nin detaylarından bahseder misiniz?

Mini Moon Projesi bizim Diyetisyen Programı Projesi’nden sonra hayata geçirdiğimiz 2. Adım Projesi. Tamamen profesyonel ve inovatif olan ekibimizin tüm desteğiyle sunulan bir girişimcilik programı. Çok özel bir paket ve fiyat çalışması ile “Doğal & Organik” Gıda işine girmek ve bu alanda yeteneklerini geliştirerek ilerlemek isteyen girişimcilere sunduğumuz eşsiz bir Franchise projesi. Kendi Mini Moon Marketini açabilir, geçimini sağlayabilir ve tamamen organik yaşam tarzımıza dahil olabilir.

İş ortaklarınız kimlerdir?

Diyetisyenler, diş hekimleri, dermatologlar ve “Bir Yaşam Tarzı…” mottomuzu hisseden herkes.

Ankara Life okuyucularına mesajınız nedir?

Enfes çayımız, kahvemiz ve geleneksel keman dinletilerimiz; hak ettiğiniz hayat molaları için. Bilhassa tadım masamıza, sohbete ve alışverişe bekliyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar