Ankara Life Dergisi

Mekan Tasarımı, Lüks Değil, İhtiyaçtır!

Yaşam alanınızı renklendirecek kadar sade, sevdiklerinizin yüzünü güldürecek kadar zarif ve özel anlarınıza coşku katacak kadar görkemli çiçekleriyle Ankara’nın özel gün ve anlarda akıllara gelen ilk ismi Gülen Erol, şehrin en çok okunan dergisi Ankara Life Dergisi’ne konuştu.

Öncelikle bizlere biraz markanızdan bahseder misiniz?

Uzun zamandır vaktimi, zamanımı bu çalışmaya ayırdım. Yaratıcı olmak meşakkatli ama keyifliydi. Ebeveynlerimizden miras aldığımız genlerimizde iyilik ve kötülük iç içe. Benim ise ebeveynlerimden iyilik ve yaratıcılık yaşamımda ön planda oldu. Duygusal ve ruhsal olarak da hem kendimi iyileştirmek hem anne ve babama verdiğim sözü tutmak ve onların adına kalıcı çalışma yapmaktı. Bunu ne kadar başarabildiğimi bilemiyorum takdir sizlerin. Hiçbir şeyin sonsuz olmadığı dünyamızda ormanlarımız yok oluyor, havamız zehirleniyor, sularımız tükeniyor, bitkilerimiz yok oluyor yani dostlarım biz tükeniyoruz, insanlık tükeniyor, beraberlikler tükeniyor. Tanrının lütfu olan bana verilen yaşamı, çiçeklerle ağaçlarla bezemek istedim. Yok edilen şeylere can vermek istedim. Evlerin ofislerin en kıymetli yerinde bizimle olsun istedim.

Gelinlerin çiçeğinde, tacında, çocukların odasında izim olsun istedim. Akşam eve geldiğimizde, kapınızdaki çiçeklerle bezeli objenin sizi gülümsetmesini istedim.

Sizi motive eden güç ne oldu?

Yaşarken aslında vaktin bu kadar kısa olduğunu idrak edemiyoruz. Yaşam gibi ölüm de acı bir gerçek. Geri dönüşü olmayan yolculuğa uğurladığımız ebeveynlerimizin yakıcı özlemi ile baş edebilmek, ruhu saran, bitmeyen acılara son vermek adına onların anısına bir şeyler yapmak isteğinin verdiği güç. İnsanlığın korkunç bir kaos yaşadığı Dünyamızda, birazcık olsun insanları gülümsetebilmekti amacım. Elbette ben tek başıma bu gerçeği değiştiremem. Lakin en azından daha yaşanılır bir dünya özlemi ile ardımda güzel şeyler bırakmak istedim. Ebeveynlerimizden miras aldığımız genlerimizde iyilik ve kötülük iç içe. Benim ise ebeveynlerimden iyilik ve yaratıcılık yaşamımda ön planda oldu. Duygusal ve ruhsal olarak da hem kendimi iyileştirmek hem anne ve babama verdiğim sözü tutmak ve onların adına kalıcı çalışmak yapmaktı.

Başarılı ve ayakları üzerinde duran bir kadın olarak, bu başarınızın ardında ne gibi özelliklerinizin yattığını söyler misiniz?

Kararılık, inanç ama tabii en başta hayallerim geliyor. Bunların ardından da yaşanılabilir bir dünya düzeniyle ardımda güzel şeyler bırakmak istiyorum.

Nasıl bir ekiple çalışıyorsunuz?

Ekibime haksızlık yapmak istemem. Başarıya ulaşmanın sırrı, ekiptir. Ekibinle ilerleyebiliyorsun.

Kendi işini kurma hayali olan başka insanlara hangi önerilerde bulunabilirsiniz?

Öncelikle kendilerine inanmalarını, asla hayallerinden vazgeçmemelerini, sabırlı olmalarını ve yaratıcılıklarının zaman içinde olgunlaşmasına olanak sağlamalarını.

İş hayatında karşılaştığınız ne gibi zorluklar var, bunları nasıl aşıyorsunuz?

Gülen Erol Vakfı Kurulacak!

Şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuşan ünlü tasarımcı Gülen Erol geleceğe dair önemli açıklamalarda bulundu. Kendi adıyla yaptığı tasarımlar ile sanat, sosyal yaşam, siyaset ve iş dünyasından önemli isimlerin evlerine eserlerini gönderen Erol, yakın zamanda kendi adıyla bir vakıf kurarak genç tasarımcılar yetiştireceğini de Ankara Life okurlarıyla paylaştı.

Gülen Erol konuşmasında,

“Bizler bu diyardan göçtükten sonra vakıf kanalıyla ihtiyacı olan insanların beslenmesine katkıda bulunmak istiyorum.” dedi.

Yorumlar

0 yorumlar