Ankara Life Dergisi

Mekanlar Enerjinizi mi Emiyor? O Halde Dikkatli Okuyun…

Bir mekana girdiğinizde enerjiniz düşüyor mu? Devamlı hasta mı oluyorsunuz? Uykusuzluk çekiyor musunuz? Eve ya da iş yerine giderken isteksiz misiniz? Fiyatı, yeri uygun olduğu halde satılamayan gayrimenkulünüz var mı? Taşındığınız yerde daha önce yaşayanlar mutlu muymuş? Boşanma yaşanmış mı? Taşındığınız iş yerinden çıkanlar neden çıkmış, iflas yaşanmış mı? Hiçbir sorun yokken nedensiz bir rahatsızlık, huzursuzluk, anlayamadığınız bir tuhaflık mı hissediyorsunuz? Aksilikler yakanızı bırakmıyorsa, işte ve ilişkilerde bir türlü başarıyı yakalayamıyorsanız, devamlı parasal sorunlar yaşıyorsanız “sağlıksız” bir mekanda yaşıyor olabilirsiniz…

Gazi Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun olduktan sonra 15 yıl mali müşavirlik görevinin yanısıra 10 yıldır spiritüel çalışmaların içinde yol alan sayısız eğitime katılan Kişisel Dönüşüm Uzmanı Funda Yılmaz , geçen sayımızda bireylerdeki dengeleme çalışmalarının önemini anlatmıştı ve siz Ankara Life Dergisi okuyucuları için bu sayımızda yaşadığımız mekanlardaki enerjinin ve dengelemenin önemini anlatıyor.

Mekanların enerjisinden kastedilen nedir?
Her şey enerjidir. Çevremizdeki tüm maddelerin hafızası ve enerji alanları vardır. Bir mekana girip çıktıkça, yaşadığımız yerlerde ve kullandığımız nesneler ile bu alanlardan etkileniriz. Binalar ve mekanlar, olayların, kişilerin duygu ve düşünce frekanslarını, duvarlar, zemin, mobilyalar aracılığı ile toplar, kaydeder ve depolar. Bu alanların içinde yaşayanlara geri yansıtır. Yaşantıların, duygu ve düşüncelerin elektrik frekansları, titreşimleri bizi etkiler. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Hepimiz etrafımızdaki her şey ile enerjetik olarak iletişim halindeyiz. Devamlı vakit geçirdiğimiz mekanlarda, nesnelerde eskiden kalan bu ağır yükler, bizi fark etmeden ters etkileyebilir. Metafizik tip dediğimiz bu enerjilerin yanısıra Jeopatik rahatsızlıklar dediğimiz , toprak altından geçen doğal zararlı enerji alanları da vardır. Yaşadığınız ve uyuduğunuz yerde bu hatlardan var ise farkında olmasanız da direkt olarak etkilenirsiniz. Göremediğiniz birtakım enerjiler zarar verebilir. Bunlarla ilgili bilimsel birçok araştırma çeşitli ülkelerde yapılmıştır. Dizüstü bilgisayar, mikrodalga, cep telefonu gibi teknolojik aletlerden ortama yayılan zararlı olabilen enerjiler de teknolojik tip dediğimiz enerji alanı oluşturur.

Yaşadığımız mekanların enerjisi bizi nasıl etkiler ve mekanları dengelemek için hangi yöntemi uyguluyorsunuz?
Hayatımızı geçirdiğimiz evimiz, işyerimiz, gezdiğimiz yerlerdeki enerjiler bedenimizi, duygularımızı, psikolojimizi ,sağlığımızı pozitif veya negatif olarak etkiler. Yaşadığımız yerler, ev, apartman, iş yerleri, fabrikalar, oteller, hastaneler, ne tür bir enerjiye sahipse o enerjiye göre bizi etkiler. Yaşam alanlarınızda kendinizi huzursuz , yorgun , tükenmiş, depresif hissediyorsanız ; işyerinizde parasal sıkıntılara yaşıyorsanız, kazandığınız para çok çabuk harcanıyorsa jeopatik enerjiye maruz kalıyorsunuz demektir. Dengeleme için Kozmik Enerji Tekniği ile Mekan Dengeleme çalışması uyguluyorum. Bu çalışma ofis, dükkan, mağaza, otel,restoran, kafeler, hastane, okul, sanayi yerleri, marketler gibi aklınıza gelen her yerde yapılabilir.Hayatımızın geçtiği mekanların içerisinde bu çalışmayı yapmadan yaşam enerjisinin nasıl aktığını bilmiyoruz. Ancak enerjiyi temizlediğimiz, dengelediğimiz zaman enerji doğru akmaya başlıyor. Tıkanmış enerjisi olan mekanlarda insanlar isteksiz, yorgun, kafası karışık, stresli, sinirli ve üzüntülü olabiliyor. Tekrar eden olumsuzluklar yaşanabiliyor. Hayatınızda değiştirmek, dönüştürmek, daha iyi gitmesini istediğiniz ya da bırakmaya çalıştığınız şeyler varsa bu çalışmaya ihtiyacınız vardır.

Enerji temizliği ve dengelemesi hangi sıklıkla yapılmalı?
Enerji temizliği evlerde ve işyerlerinde senede dört defa yaptırılabilir. Travmatik olayların ardından ise üst üste birkaç kere yaptırılabilir. Çok fazla işi bir arada yönetiyorsanız genel şirket temizliğinin ardından, ayda bir sadece yönetim mekanı için yapılabilir.

Ancak mekan dengelemesi sadece bir kere yapılan bir çalışmadır ve kalıcıdır.Mekandaki his hemen değişir. Uykulara hızlıca etki eder. Uygulayıcı , o anda gerçekleşmesi mümkün olan bütün değişim ve dönüşüme yer açar, uygun hale getirir. O anda ne olması gerekiyorsa olur. Alan kişi birtakım şeyleri bırakmaya hazırsa birkaç hafta, birkaç ay içinde çok güzel sonuçlar alıyoruz. Dolayısıyla mekanlar ile birlikte kişilerin de dengelenmesi son derece önemlidir.

Mekan dengelemesi işlemi ne kadar sürüyor?
Dengeleme işleminin yapılacağı mekanın büyüklüğüne ve enerji yoğunluğuna göre 1 saatten 4 saate kadar değişen bir zaman diliminde çalışma tamamlanıyor.

Enerji temizliği ve dengelemenin faydaları nelerdir?
Uygulanan her mekanda sanki genişlemiş, daha fazla size ait olmuş gibi hissedebilirsiniz. Yaşamınızda tıkanıklık yaşadığınız alanlarda açılma ve akış yaşayabilirsiniz. Örneğin maddi bir probleminiz çözülebilir, daha az hasta olabilirsiniz. İstediğiniz şeyler gerçekleşmeye başlayabilir. Hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilmeniz için temiz bir alanınız olmuş olur. Yaşamınızdaki hedeflerinize daha rahatça odaklanabilir ve daha net düşünebilirsiniz.

Yaşam enerjiniz yükselir, uykunuz düzene girer. Kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz. Karlılığınız artabilir. Çalışanlarınız arasındaki ilişkiler düzelebilir. Genel olarak daha mutlu bir çalışma ortamı olur rahat ve dengeli hissedersiniz. Ofislerdeki stres ve negatif yükleri temizlemek her türlü iş yerinde işlerin akışını rahatlatır. Özellikle kurumsal yapılar ve büyük şirketlerde patron odaları, toplantı mekanları düzenli olarak bu çalışmadan tıpkı fiziksel temizlik gibi faydalanılmalı. Farkını yapıldıktan sonra hissedersiniz.

Yorumlar

0 yorumlar