Ankara Life Dergisi

Meksa Yapı

“Elimizin değdiği mekanları alanımızda sanata dönüştürmek için ilham aldık ve bünyemizde bulunan tüm markaları bu doğrultuda kullanıyoruz.”

Adını ‘Mekan Sanatı’ndan alan Meksa Yapı, kendine has tasarımları ve mottosu ile çıktığı yolcuğunda hizmet sektörü içinde nasıl faaliyet gösterdiğini anlatmak üzere Ankara’nın en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Mehmet Sancak ve Melih Keşoğlu’nun ortak yürüttüğü çalışmada Ankara Life Dergisi ekibi olarak merak ettiklerimizi sorduk.  

Kısaca Meksa Yapı’dan bahseder misiniz?

Meksa Yapı sektörde yaklaşık 17 yıl profesyonel üst düzey yöneticilik tecrübesine sahip Yüksek Mühendis Mehmet Sancak ile Mimar Melih Keşoğlu tarafından 2016 yılında kurulmuştur.

Meksa ismi nasıl oluştu, ürün gruplarınız nelerdir?

Meksa ismi ‘Mekan Sanatı’ndan geliyor. Elimizin değdiği mekanları alanımızda sanata dönüştürmek için ilham aldık ve bünyemizde bulunan tüm markaları bu doğrultuda kullanıyoruz. İç Anadolu Distribütörü olduğumuz Gante markası ile mutfak ve iç kapıda kalite algısı yüksek konut projelerinde ve perakende müşterilerimize çözüm ortağı oluyoruz. Diğer taraftan yine konutlarda banyo dolapları, vestiyer ve giyinme odası çözümleri ile birlikte okul, hastane, ofis ve otel projelerinde ahşap işleri tasarım ve uygulamaları yapıyoruz. Krono Original laminant parke, Siemens Ankastre ve beyaz eşya, Du&Ka duvar kağıdı, çelik kapı, akrilik ve kuvars esaslı tezgâhlar da yine ürün gruplarımız arasında bulunmaktadır.

Sizi diğer firmalardan ayıran özellikleriniz nelerdir?

Burada sadece satış hizmeti vermiyoruz. Bünyemizde bulunan mimar ve iç mimarlarımız ile kişiye özel tasarımlar yapıyor, en fonksiyonel ve en şık tasarımı bulmadan uygulamaya geçmiyoruz. Bu hizmeti Türkiye’nin her noktasına götürüyor ve teslim sonrasında uzun yıllar teknik servis hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Sizce başarılı bir dekorasyonun incelikleri nelerdir?

Bir mekana girdiğinizde kalite algısını en fazla 3 saniyede algılarsınız. Bu algıyı oluşturmak için öncelikle kullanıcının ihtiyaç, beklenti ve yaşam tarzını çok iyi analiz etmeniz gerekir. Bu bilgileri doğru malzeme seçimleri ve tecrübe ile bir araya getirerek başarıya ulaşabiliyorsunuz. Kurulduğumuz günden bu güne yaklaşık 6 bin farklı müşteriye ulaştık ve tecrübelerimizi yeni müşterilerimiz ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Son olarak Meksa Yapı’nın gelecekteki hedefleri nelerdir? Firma çatımız altında olan ürün gruplarına ve markalara ek yeni ürün grupları ekleyerek ilerliyoruz. Ankara içerisinde ve farklı iller için yeni satış noktalarımız ile sunduğumuz ürünleri ağımızı genişleterek müşterilerimiz ile buluşturma hedefindeyiz.

Yorumlar

0 yorumlar