Ankara Life Dergisi

Merry’s Beauty Center ile Güzelliğini Keşfet!

“Sinemadaki estetiği gerçek hayata taşıyarak, kadınlarımızın güzellik ve sağlığına katkı sağlamak için bu alana gönül verdim.”
“Yerinizde durduğunuz zaman yok olursunuz.”
Bakımlı olmak, kendimize değer vermenin en doğal davranışların biridir. Cildimize uyguladığımız pek çok işlemde ise huzurlu ve mutlu hissediyorsak doğru yoldayız demektir. Peki içimize sinen yerlerde bulunmak da hakkımız değil midir? Elbette! İşte size gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz kalitenin, güvenin ve hijyenin üst seviyede olduğu Merry’s Beauty Center’dan bahsedeceğim. Merve Kurnaz, bu merkezin kurucusu. Kendisi aslında iletişim fakültesi mezunu genç kadın girişimcilerimizden. Okuduğu bölümün hakkını veren yaklaşımıyla kadın ve erkek danışanlarına kaliteli hizmet sunmada üstüne yok. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak bir araya geldik ve merak ettiğimiz sorularımızı yönelttik. İyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Merve Hanım güzellik sektörü günümüzde fazlasıyla revaçta olan bir alan. Haliyle rekabet ortamında olmak ise sağlam psikoloji ve başarıyla taçlanacak bir emek istiyor. Sizin de bunu temsil eden bir yapıya sahip olduğunuzu görmekteyiz. Bir süredir Merry’s Beauty Center çatısı altında birçok uygulama gerçekleştirerek danışanlarınıza oldukça memnun kalacak hizmetler sunuyorsunuz. Alanınıza yönelik sorularımıza geçmeden önce sizi tanıyalım. Merve Kurnaz kimdir?
İstanbul’da doğdum, büyüdüm. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunuyum. Yıllarca kamera arkasında çalıştım. Hayatı gözlemlemek ve dokuduğum her şeyi güzelleştirmekten zevk alan bir yapıya sahibim. Aynı zamanda kendimle rekabet içinde olan biriyim, çünkü başkalarıyla rekabete girerseniz kendinizin nerede olduğunu unutursunuz. Bundan dolayı başarı benim için olmazsa olmazlarımdandır.
Aslında Radyo -TV mezunusunuz. Neden güzellik sektöründe yer almayı tercih ettiniz? Sizi bu alana çeken güç neydi? Serüveninizden kısaca bahseder misiniz?
Son yıllarda çoğunlukla rastladığımız merkezlerin dışında, daha uzman bir kadro daha profesyonel cihazlar, kişiye yönelik daha çok çözümler sunabilen bir merkez açmak hep hayalimde vardı. Sinemadaki estetiği gerçek hayata taşıyarak, kadınlarımızın güzellik ve sağlığına katkı sağlamak için bu alana gönül verdim. Ardından merkezimi açtıktan sonra fark ettim ki benim gibi düşünen ve hizmet almak isteyen çok fazla kişi varmış, danışanlarımızın yoğunluğundan doğru bir iş yaptığımı böylece anlamış oldum.
Günümüz güzellik merkezlerinde artık kadınların yanı sıra erkekler de hizmet alıyor. Siz bu konuda hangi çalışmaları yürütüyorsunuz?
Güzellik merkezleri günümüzde sanki sadece kadınlara yönelik bir sektörmüş gibi algılanıyor ama erkekler de cilt sağlığını korumak ve iyi görünmek istiyorlar. Biz de Merry’s Beauty Center olarak yapılan birçok uygulamamızda erkeklere de hizmet veriyoruz. Örnekleyecek olursam; Cilt Bakımı, Lazer Epilasyon, Bölgesel İncelme, Manikür ve Pedikür erkekler tarafından en çok rağbet gören uygulamalarımız arasında yer alıyor.
Sağlıklı, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak herkesin hakkı. Siz de Merry’s Beauty olarak Cilt Bakımı, Bölgesel İncelme, Çatlak Onarımı gibi pek çok uygulamaya sahipsiniz. Peki danışanlarınızda en çok karşılaştığınız sorunlar neler, hangi uygulamayı tercih ediyorlar ve nasıl bir çözüm süreci gerçekleştiriyorsunuz?
Özellikle yaz döneminden çıktığımız Eylül ve Ekim aylarında leke ve zayıflama protokollerimizde yoğun bir şekilde işlemler yapıyoruz. Cilt bakımı ve gençleştirme alanında iddialıyız, Merry’s ürün ve cihaz bakımında Ankara’da önde gelen merkezlerden bir tanesi. Özellikle İğnesiz Dolgu, botoks etkisi yaratan Frozen Face merkezimizin en çok talep gören uygulamalarından. Danışanlarımızın isteklerine önem veriyor ve uygun gördüğümüz protokolleri böylelikle merkezimize getiriyoruz.
Peki, biz kadınlar her ne kadar bakım yaptırsak da kozmetik vazgeçilmezimiz. İşin ehli biri olarak sizce kozmetik ürün seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?
Mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Cilt yapısı bilmeden bilinçsiz kullanılan ürünler fayda sağlamadığı gibi farklı cilt problemlerine de yol açmaktadır. Ürünlerin alerji testinden ve bakanlık onayından geçmiş olması gerekir. Bunun yanı sıra orijinal ve dermokozmetik ürünler kullanmaya özen gösterilmelidir.
Günümüzde yeni açılan birçok güzellik merkezi var, danışanlar merkez seçiminde sizce nelere dikkat etmeliler?
Öncelikle uzmanların eğitimlerine ve sertifikalarına bakılmalı. Gerçekten bu işin eğitimini almış ve alanlarında uzmanlaşmış kişiler tercih edilmelidir. Maalesef son zamanlarda hem hava hem de deri yoluyla bulaşan hastalıklara fazlasıyla rastlamaktayız. Bu yüzden hijyen de seçim yaparken öncelik verilmesi gereken konulardan birisidir. Kişinin kendini rahat hissedebildiği, iletişim konusunda problem yaşamadığı, talebinin net karşılandığı merkezler tercih sebebi olmalıdır.
Sizi güzellik sektöründe motivasyonunuzu dinç tutmayı sağlayan bir durum var mıdır?
Merkezimizden mutlu olarak ayrılan her danışan benim için asıl motivasyondur. Bu yüzden son teknolojik trendleri takip ediyor ve arz talep dengesi sağlamaya çalışıyorum. Sektörümüz devamlı kendini yenileyen bir alan, bu nedenle kendimiz de sürekli olarak yenilikleri takip etmek durumundayız.
Merry’s Beauty Center olarak geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir? Yeni projeleriniz halihazırda var mı?
Kendimi geliştirmek için çok çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum. Yerinizde durduğunuz zaman yok olursunuz. Merry’s marka değeri olan bir işletme. Bundan dolayı farklı lokasyonlarda hizmet vermek için büyümek hedefindeyiz.

Yorumlar

0 yorumlar