Ankara Life Dergisi

Mezoterapiler Cildimize Vereceğimiz En Büyük Hediyedir!

“Hedefimiz, kişinin yüzündeki orana ve dokulara saygılı kalarak; kişiyi değiştirmeden veya bambaşka birine dönüştürmeden, daha genç ve daha güzel yapmaktır.”
Teknolojinin ilerlemesiyle sağlık alanında da değişim ve gelişimin hızla arttığını görmekteyiz. Medikal estetik de günümüzde oldukça popüler hale gelen konulardan bir tanesi. Kendimize değer vermenin somut halini cildimize yaptırmış olduğumuz uygulamalarla gösteriyoruz. Bu tedaviler için ise güvenilir, steril bir ortama ihtiyaç duyuyoruz. Gerek doktor gerekse çalışan personeller açısından konforu zirvede yaşayacağımız yerlerin araştırmasına giriyoruz. İşte tam da bu sebepten dolayı sizlere çalışmalarından dolayı adından sıkça söz ettiren hepimizin bildiği bir isimden bahsetmek istiyorum; Dr. Barış Bıyıkoğlu. Kendisi alanında oldukça etkin ve yetkin özelliklere sahip olmasıyla danışanlarından tam not alacak şekilde hizmet sunuyor. Açmış olduğu kliniğinde pek çok kişinin tedavisini yapan Dr. Barış Bıyıkoğlu’nun bakalım meslek sırlarının altında neler yatıyor? Şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak sizler adına Dr. Barış Bıyıkoğlu Kliniği’ni ziyaret ettik ve merak ettiğimiz sorularımızı yönelttik. İyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Barış Bey, danışanlarınıza lokasyon açısından oldukça şık bir yerde, kendi kliniğinizde hizmet veriyorsunuz. Sizi daha yakından tanıyabilir miyiz?
1974 yılında Ankara Polatlı’da doğdum. 2000 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 13 yıl boyunca devlet ve özel bir hastanede görev yaptım. 23 yıllık hekimim. Son 10 yıldır özel bir kuruluşta kurum hekimliğine devam etmekteyim. 2021’den beri de Ümitköy’de kendi kliniğimde hastalarıma hizmet vermekteyim. 2005 yılında başladığım eğitim sürecine halen aynı keyifle devam ediyorum. Medikal estetik alanında gelişen yeni tekniklerin ve yüksek teknoloji ile üretilmiş ürünlerin uygulanması adına kendimi geliştirmek yurt dışı ve yurt içinde olmak üzere yüzden fazla online ve hands-on uygulamalı eğitimler aldım. Onlarca başarı belgesi ve sertifikalara sahip oldum. Hekimlik aslında bakıldığında hiç bitmeyen bir eğitim serüveni. Değişen trendleri ve teknikleri takip etmeniz gerekli. Kendimi geliştirmek ve yenilikleri takip etmek adına 2024 Ocak ayında Los Angeles’a American Academy of Aesthetic Medicine’a gideceğim. Bütün sektörlerde olduğu gibi sağlık sektöründe de teknoloji ve tedaviler çok hızlı gelişiyor. Hastalarıma yeniliklerle döneceğim.
Medikal estetik sektörü günümüzde hayli revaçta bulunan bir konumda yer alıyor. Peki sizin kliniğinizde hangi uygulamalar mevcut?
Kliniğimizde birçok gençleştirme uygulamaları yapılmaktadır. Yüzümüzde kasların çalışmasına bağlı olarak ya da zamanla oluşan kırışıklıklar için Botoks uygulaması; ayrıca sağlıklı bir cildin olmazsa olmazlarından cildin nemini artırmak, leke tedavisi, sivilce tedavisi, cilt kalitesini arttırma işlemleri yani mezoterapiler nam-ı diğer gençlik aşıları yapılmaktadır. Bununla beraber cildimizin bağ dokularını güçlendirip sıkılaştıran, yüzümüzü yukarıda tutan Biyolojik Lifting aşısı ve sıvı yüz germe olarak da bilinen Mineral aşı işlemleri mevcuttur. Tabii dolgu uygulamalarımızı da unutmamak gerek. Özellikle yüz kaldırma (lifting) için değişimi hemen gördüğümüz elmacık ve şakak dolgusu kombine çalışmaların yanı sıra severek uyguladığım dudak dolgusu ve çene hattı belirginleştirme (jawline) dolguları çok popüler. Ameliyattan çekinen hastalarımız için yine dolgu uygulaması ile uygun hastalara ameliyatsız burun estetiği işlemi uygulanmaktadır. Bütün bu işlemlerden ayrı olarak tüm hanımların kâbusu olan gıdıdan kurtulmak için de lipoliz yağ eritme işlemi çoğu hastamızın vazgeçilmezi arasında yer alıyor.
Mesleğine aşık bir doktor olarak kliniğinizin bilinirliği ve bu kadar popüler olmasının sırrı nedir?
Öncelikle sizin de dediğiniz gibi doktorluk mesleğine çok saygı duyup çok sevmemden kaynaklanıyor. Meslek hayatımda insan sağlığı birinci etkendi, şimdi ise sağlığın yanına medikal estetik de eklendi. Böylelikle meslek ilkem; ”Sağlıklı gençleşme ve güzellik” oldu. Benim için işini severek ve etik bir şekilde yapmak çok önemli. Hastamızın memnun kalarak kliniğimden ayrılması, inanın beni hastamdan daha mutlu ediyor. Kliniğimin en büyük başarısı da personellerimizin güler yüzü ve alakasıdır. Ayrıca tabii ki şunun da altını çizmem gerekir; her zaman en büyük destekçim olan sevgili eşim Efser Bıyıkoğlu’nun da klinik koordinatörlüğü görevini üstlenmesi ve tüm hastalarla gönülden ilgilenmesidir. Kliniğimde hastalarımız, çalışanlarımız ve biz büyük bir aileyiz. Hastalarımız içeri adım attıkları anda bu sevgiyi hissediyorlar. Böylece yaptığım her işlem daha güzel sonuçlanıyor. Bizim sırrımız bu.
2023 yılında en çok hangi uygulamalar rağbet görüyor?
Artık hastalarımız da önceliğini cilt gençleştirme ve toparlama işlemlerine veriyor. Bu yüzden Biyolojik Lifting aşısı ve Mineral aşı uygulamaları bu yıl uyguladığım en popüler tedaviler arasında. Tabii bunun yanı sıra kendi geliştirdiğim teknikle yaptığım dudaklarla da yüzlerce hastamı mutlu ediyorum.
Son olarak iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?
Yapılan tüm uygulamaları ciddiyetle ve kişiye özel planlama yaparak uyguluyoruz. Hedefimiz, kişinin yüzündeki orana ve dokulara saygılı kalarak; kişiyi değiştirmeden veya bambaşka birine dönüştürmeden, daha genç ve daha güzel yapmaktır. Mezoterapiler cildimize vereceğimiz en büyük hediyedir. Sağlıklı gençleşip güzelleşmek isteyen tüm hastalarımızı kliniğimde misafir etmekten sonsuz mutluluk duyarım. Sevgilerimle…

Yorumlar

0 yorumlar