Ankara Life Dergisi

Mutlu Patiler İçin Pet House

Evcil dostlarımızın dilinden anlayan Pet House sahibi Fahri Karadayı ile evcil dostlarımız ve onların ihtiyaçları hakkında konuştuk.

Fahri Bey merhaba; işinizden biraz bahseder misiniz?
Kişinin en büyük şansının sevdiği işi yapmak olduğunu düşünenlerdenim. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum bu sektörde 20 yıldır faaliyet gösteriyor olmaktan dolayı kendimi şanslı hissediyorum. Bu sektörde farklı birçok iş kolunda çalıştım. Örnek verecek olursam kedi köpek maması distribütörlüğü, evcil hayvanların genel tüketim malzemeleri temin ve satışı gibi işin mutfağı sayılabilecek birçok alanda görev aldım.

Bu maceraya çıkış noktanız neydi? Pet House’un gelişim sürecinden bahseder misiniz?
Ailemiz için bu macera 1989 yılında Tunalı Hilmi Caddesi’nde başladı. Ben ise 1998 yılından beri keyifle ve çok severek aileden miras olan bu işi devam ettiriyorum. Çıktığımız bu yolda yaklaşık 30 yıldır yaptığımız yeniliklerle sektöre yön vermekteyiz. Daha fazla kişiye hitap edebilmek ve bazı bölgelerde açığı kapatabilmek adına Sinpaş Altınoran’da hizmet vermekteyiz. Pet House markası olarak sosyal sorumluluk projelerinin de sonuna kadar arkasındayız. Markamıza ve kimliğimize yakışacak şekilde üzerimize düşen bütün yardım ve destekleri sokak hayvanları için sağlamaktayız.

Bünyenizde evcil dostlarımız için hangi ihtiyaç malzemelerini bulunduruyorsunuz?
Burada tüm hayvan dostlarınız için A’dan Z’ye her türlü ihtiyacınızı karşılayabilecek malzemeyi bulabilirsiniz. Pet House’a girdiğinizde dostlarınızın beslenmeden oyuncağa, gıda takviyelerinden gezdirme gruplarına, bakım ürünlerinden elbiselerine kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda alışverişiniz esnasında sokaktaki dostlarımız için yardım amaçlı birçok programın içerisine de dahil olabilirsiniz. Onların beslenme ve barınma ihtiyaçlarına siz de destek verebilirsiniz. Çok yakında da hizmete girecek Pet kuaför ve banyo hizmetimizle de karşınızda olacağız.

Evcil bir dost sahiplenmekle, çocuk sahibi olmak hemen hemen aynı şey. Bu sorumluluk bilincinin gelişmesi için sizin verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?
Öncelikle hayatınızı bir evcil hayvanla geçirme kararı çok önemlidir. Çok ciddi sorumluluk gerektirir. Yaşam standartlarınız, yaşam alanlarınız dostunuz için çok daha önemli. Bu yüzden bir sokak hayvanını sahiplenmek isteyen kişilere öncelikle bu soruları sormaktayız.

Bir canlıyı evinize almadan önce onun gerekli sağlık kontrolünden geçmesi gerekmektedir.

Yorumlar

0 yorumlar