Ankara Life Dergisi

Müzik Piyasasına Hızlı Giriş Yapan MACHA Grup Gündemde Kalmaya Devam Ediyor

Müzik sektörüne hızlı bir giriş yapan MACHA, ilk şarkısı ‘Ağla Kalbim’ ile yüz binlere ulaştı. Hız kesmeden ikinci şarkısı Rüya’yı hazırlayan MACHA, bu başlangıç yeni başlıyoruz diyerek dikkatleri üzerine çekti. 40’a aşkın beste olduğunu söyleyen MACHA “Dinleyicilerimizi boş bırakmayacağız üretime devam müziğe devam” dedi. GA PRODUCER Gülsüm Aydemir’in yapımcılığını üstlendiği MACHA’yı bir de AYDEMİR’e sorduk, Aydemir GA producer ilk projesi olan MACHA benim/bizim yeni bebeğimiz, bizim için çok kıymetli ve manidar dedi. Aydemir MACHA grubunun solistleri değerli Engin Berk SEZEN ve Serdar YÜCEL ile gurur duyduğunu ve kocaman bir aile olduklarını söyledi. MACHA 1 ay içerisinde izleyici ve hayran kitlesini yakalamışken 2. ödüle layık görüldü. Yılın en iyi çıkış yapan gurubu MACHA olarak 2 ödül alan MACHA ödül gecelerinde ilgi odağı oldu. “Biz kocaman bir aileyiz ve hep böyle kalacağız” dedi.
Melek Şenol
Hayatınızın nasıl bir dönemine denk geldik, şu sıralar neler yapıyorsunuz?
Hayatımızın gerçekten çok yoğun bir dönemine denk geldiniz. İlk şarkımız AĞLA KALBİM yayınlandı. İkinci şarkımız RÜYA hazır, klip çekimi için gün sayıyoruz. Bu arada stüdyoda yeni şarkılarımızın düzenleme, aranje, enstrüman kayıtları ve de vokal okumalarına tam gaz devam ediyoruz. Hız kesmeden şarkılar da üretiyoruz. Çok güzel dönüşler alıyoruz. Bir yandan yetişebildiğimiz kadar etkinlik ve TV programlarına, konuk davetlerine yetişmeye çalışıyoruz.
Hayatınızda size moral veren veya güç katan bir şarkı var mıdır?
Bu aralar kendi şarkılarımızın stüdyodaki son halleri bize moral verip motive ediyor. Tek gitar ile bestelediğimiz halinden çok farklı ve bizi mutlu eden bir sound oluyor. Bunun dışında bizim çok farklı müzik zevklerimiz olmakla birlikte hemen hemen özenle yapılmış kaliteli olan her tarzı dinliyoruz. Zaten MACHA’nın bestelerindeki farklılık da bu dinleme yelpazesinden geliyor.
İlk parçanız olan “Ağla Kalbim” adlı şarkınızı çıkardığınızda neler hissettiniz?
Gerçekten çok güzel bir duygu, gurur ve mutluluk bir arada. Ektiğiniz bir tohumun meyve vermesi gibi. Hemen ikinci şarkıyı bitirdik. Yeniden yeni bir şarkıyla dinleyicilerimizle buluşmak istiyoruz. Her yeni şarkı bizim için yepyeni bir heyecan ve motivasyon oluyor. Sırada bekleyen 40’a aşkın bestemiz var bir an önce hepsini dinleyicilerimiz ile buluşturmak istiyoruz.
Keşke bu şarkıyı ben seslendirseydim dediğiniz bir şarkı var mı?
Şarkı dinleme sorusunda cevapladığımız gibi, özenle çalışılmış, samimi ve güzel olan her şarkıyı beğeniyoruz ama biz zaten en çok söylemek istediğimiz şarkıları seslendiriyoruz. Şu an aksine kendi şarkılarımızdan bu şarkımız şu sanatçımıza daha çok yakışır dediğimiz ve kendilerine vermek istediğimiz noktalar oluyor.

Yorumlar

0 yorumlar