Ankara Life Dergisi

#MÜZİKSUSMASIN

Merhaba sevgili okurlarımız, bugün herkesin göz ardı ettiği belki de bilincinde olmadığı bir hususa değinmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Hepimizin mekanlarda, arabalarımızda, evlerimizde, iş yerlerimizde fonda bir şeyler çalması; zaman zaman ‘bu benim şarkım’ diyerek eşlik ettiğiniz şarkıların, tınılarının mimarlarını konuşacağız.

Müzisyenler… Pandemide onlara neler olduğunu biliyor musunuz?

Kimi psikolojik ve ekonomik olarak buhrana düştüğü, kendini yetersiz ve işe yaramayan bir insan olarak gördüğü için, bir daha asla tınısını duyamayacağımız enstrümanları ile birlikte belki de son şarkılarını söyleyerek veda etti. Evet evet! veda derken intihardan bahsediyorum. Müzisyenler işsiz kaldı! Maslow’un ihtiyaçlar piramidinde bir anda 1. basamağa gerileyip ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelip, intihar ettiler.

Kimileri ise meslek değiştirerek kamyon, tır şoförü veya manavda, pazarda limon satmaya başladı. Yetenekli müzisyenlerin, birbiri ile yarıştığı, atıştığı ile gündem olmalarını isterdik fakat intihar eden, meslek değiştiren, bir umuda dayanıp eğlence sektörünün açılmasını ailesinin yanında geçirerek ayakta kalmaya çalışan bireyler haline geldiler.

Sanata ve sanatçıya değer veren bir dergi olan, Ankara Life Dergisi Ailesi olarak bu konuya dikkat çekerek, destek olduğumuz ve sizleri de destek olmaya davet ettiğimizi birkaç tümce ile belirtmeye çalıştım. Umuyoruz ki, şu zor günleri hep beraber atlatıp, şarkılı türkülü günlerimize bir an önce kavuşuruz. Sağlıkla, müzikle ve müzisyenlerimizle kalalım…

SERTAÇ KANTARCI

Yorumlar

0 yorumlar