Ankara Life Dergisi

‘MYE Akademi; Her Fert Bir Değerdir!’

Günümüzde kişisel gelişim, kariyer odaklı hedeflerimizi geliştirmede oldukça büyük bir paya sahip. Bundan dolayı gideceğimiz yerin ve tercihlerimizin de bizim açımızdan kaliteli olması gerekiyor. Çünkü tek bir eğitim bile hayatımızı değiştirmede büyük farklar yaratıyor. MYE Akademi de bunlardan bir tanesi. Uzman ve donanımlı kadrosuyla öğrencilerine doyurucu bilgiler, yetkinlikler sunarken aynı zamanda kurs bitiminde alınan sertifikalarla kamu kurumlarında da geçerlilik sağlıyor. Bu eğitimlerin neler olduğu, kimlerle çalıştıklarını merak ettiğimiz için başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi ekibi olarak MYE Akademi Kurucusu Elif Arat Şirin ile bir araya geldik. Keyifli okumalar dileriz.

Elif Hanım, MYE Akademi’nin kurucusu olarak hem sizi hem de kurumunuzu tanımak istiyoruz. Kendinizi tanıtır mısınız ve MYE Akademi’nin kuruluş hikayesinden bahseder misiniz?
Elif Arat Şirin, 1979 Ankara doğumluyum. Evli ve iki çocuk annesiyim. Uzman Eğitmenim, aynı zamanda Profil Tanımlama Uzmanı ve Kişisel Gelişim alanlarında uzmanım. Kariyer hayatımda birçok kurum ve dernekle ortak çalışmalar yaparak eğitim ve danışmanlık hizmeti verdim. Şimdi MYE Mesleki Yetkinlik Eğitim Akademisi Kurucu Genel Müdürü olmamın yanı sıra eğitime gönül vermiş biri olarak, kendi alanlarımla ilgili eğitim vermeye devam etmekteyim. MYE Akademi’den bahsecedek olursam; yaklaşık 5 yıldır yüz yüze ve online, canlı ve videolu eğitimlerle kişisel gelişim alanlarında ve mesleki alanlarda bireylerin iş hayatında daha ileriye gitmesine, planladıkları kariyer hedeflerine ulaşmasını destekleyen eğitimlerle üniversite onaylı, E-devlet’te sorgulanabilen eğitim programları sunuyoruz. “Her fert bir değerdir” düşüncesinden yola çıkarak bireyleri toplumsal alanda çağdaş ve kültürel gelişmeler doğrultusunda iş hayatına donanımlı bir şekilde hazırlamak kurumsal hedeflerimizin temelini oluşturuyor. MYE Akademi olarak; doğru kariyer planlarıyla danışanlarımızı tam donanımlı iş hayatına hazırlamaya, kişisel ve toplumsal hedeflere sahip, aranan, tercih edilen bireylere dönüştürmeyi hedefleyerek, çağımızın bilimsel ve teknolojik gelişmelerine açık, kendine güvenen, duyarlı ve saygılı nesiller yetişmesine destek olmayı kendimize ilke edinmekteyiz.
Eğitimlerinizde hangi alanlarla hizmet vermektesiniz?
Ekonomi ve Finans, Sağlık Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Koçluk, Psikoloji, Kişisel Gelişim, Mesleki Eğitimler, Gıda Alanı, Spor Alanı, Satış ve Pazarlama, Hukuk Alanı, Teknoloji ve Tasarım, İş Sağlığı Güvenliği, Hayvan Yetiştiriciliği, Bitkisel Üretim, Evcil Hayvanlar üzerine eğitimlerimiz bulunuyor.

Sizi diğer kişisel gelişim kurslarından ayıran yönünüz nedir? Nedir sizi farklı kılan?
Öğrencilerimiz kurumumuza kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren eğitim, sınav ve sertifika sürecini eğitim danışmanlarımızla adım adım ilerleyerek, sürekli iletişim halinde tamamlıyorlar.

Peki, MYE Akademi olarak hangi üniversitelerle çalışmaktasınız?
Altınbaş Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, Rauf Denktaş Üniversitesi, Şişli MYO Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Ayvansaray Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Elif Hanım lokasyon açısından neden Ankara Kalesi’ni tercih ettiniz?
Sebebi biraz tarih biraz da bize gösterilen yolda yürüme çabası aslında. Amacımız; insanların hayal ve hedeflerini gerçekleştirmelerine katkı sağlamak, bu eğitimlerle hayatlarına dokunup, istekleri doğrultusunda gelişip, ilerlemelerini desteklemek. Ülke tarihimize baktığımızda Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim, kültür, sanat ve siyasetin temellerini atarak her bir vatandaşın hayatına dokunmayı planlayıp uyguladığı yer Ankara’dır ve Ankara’nın ilk kurulduğu yerdir. Dolayısıyla bu bizi etkiledi ve daha önce Akay Caddesi’nde olan merkezimizi buraya taşıdık. Ayrıca buranın muazzam bir enerjisi var. Tarihi evleriyle, geçmişin izlerine tanık olabileceğimiz müzeleriyle bambaşka güzelliklere sahip, herkes buraları görüp bu enerjiyi hissetmeli diye düşünüyorum.

Yorumlar

0 yorumlar