Ankara Life Dergisi

Ojee Nail&Beauty

Ankara Life Dergimizin pırıl pırıl köşelerinden, güzellik sayfamızın konukları  Esra Özer ve Eda Venedik. İki kız kardeşin markalaşma serüvenini kendilerinden dinledik. Keyifli okumalar…

Ojee Nail&Beauty hikayesini dinleyebilir miyiz?

İki kız kardeş olarak, hem kendi hayallerimizi gerçekleştirmek hem de sizlere kaliteli hizmetler sunabilmek adına Ojee Nail&Beauty’i kurduk. Tamamen şeffaf ve güvenilir hizmet anlayışı ile yola çıktık. Ben Esra Özer, Ege Üniversitesi İstatistik bölümü mezunuyum. Kardeşim Eda Venedik ise ODTÜ Ekonomi mezunu. Daha önce farklı sektörlerde çalıştık. Üniversitede okuduğumuz bölümler bu sektörün dışında kalmasına rağmen bu konu hakkında her zaman güvenilen ve danışılan kişiler olduk. Zaman içinde asıl ilgi alanımız olan güzellik sektöründe çalışmaya başladık. Alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile farklı bir ortam ve hizmet sunmak için üniversitede edindiğimiz bilgi ve birikimi bu sektörde aldığımız eğitimler ve tecrübeler ile birleştirip kendi merkezimizi açmaya karar verdik ve 1 yıl içinde Ankara’nın en güvenilir merkezlerinden biri olmayı başardık.

Ojee Nail & Beauty’ nin uygulamalarından bahseder misiniz?

OJEE Nail & Beauty tam kapsamlı hizmet veren bir güzellik merkezidir. Merkezimize ismini veren oje uygulaması başta olmak üzere; jel tırnak, kalıcı oje, medikal manikür; klasik manikür ve pedikür işlemlerinin yanı sıra cilt bakımları ve en hızlı ve en güvenilir sonucu veren buz epilasyon uygulaması yapmaktayız. Ek olarak; kirpik lifting, kaş laminasyon, led terapi, makyaj uygulamalarımız mevcuttur. Ayrıca sadece bulunan özel bir tırnak baskı cihazı ile tırnak tasarımında sınırları zorluyoruz.

Ojee Nail & Beauty’ i diğer merkezlerden ayıran en önemli özelliği nedir?

Tamamen kişiye özel butik hizmet anlayışını benimsemekteyiz. Hızlı bir sirkülasyon değil, size özel bir zaman aralığında kaliteli hizmet sunmak amacımız. Merkezlerde oluşan uzun bekleme sürelerini önlemek ve misafirlerimizin kendilerine ayırdıkları bu kısıtlı vakti çalmamak için randevu ile çalışmaktayız.

Kalıcı oje veya jel uygulamaları tırnak yüzeyine zarar verir mi?

Bilinenin aksine kaliteli ürün ve doğru uygulama ile tırnakların hasar görmesi mümkün değildir. Ayrıca yanlış bilinen bir diğer detayda tırnakların bu işlemler varken nefes almadığıdır. Ancak tırnaklarımız yüzeyden değil, tırnaklarımızın lunula (tırnak ve etin dip kısmı) dediğimiz bölgesinden hava alır. Jel ve kalıcı oje bu bölgeden 0.5-1 mm tırnak ucuna doğru sürüldüğünden tırnaklarınız sağlıklı bir şekilde hava almaya devam eder. Son olarak uygulamanın nasıl uygulandığı kadar nasıl çıkarıldığı da çok önemlidir.

Yüzümüzde birçok nedenden oluşan cilt lekelerini yok etmenin en etkili çözümü nedir?

Ankara’da ilk olarak merkezimizde bulunan cilt analiz cihazı ile mevcut sorunları yüzeyden başlayarak en alt katmana kadar 10 farklı analiz sonucu ile görebilmekteyiz. Bu sayede problemin yüzeysel mi yoksa daha derine mi indiğini gözlemleme şansımız olur ve problemin önceliğine, oluşturulacak protokole karar vermekte daha doğru yol izlememizi sağlar.

Leke problemleri en zor ve çözümü daha çok zaman isteyen bir problemdir. Kişilere gerçekçi yaklaşmak ve onları doğru bir beklentiye sokmakta en az problemin çözümü kadar önemlidir. Biz merkezimizde dünyanın önde gelen farma-kozmetik markaları ile çalışarak tüm cilt problemlerine çözüm bulmaktayız.

Cilt bakımında doğru bilinen yanlışlar nelerdir?

Ne yazık ki genel olarak kadınlar ciltlerinde bir problem oluşmadan bu konuyu önemsemiyorlar. Halbuki problem oluşmadan tedbir almak çok daha önemlidir. Cildimizde ki problemler bir günde ortaya çıkmaz, uzun zamanın birikimidir; hava şartları, beslenme, stres gibi dış faktörler de bu problemlerin oluşmasına sebep olur. Bu sebeple düzenli cilt bakımı yaptırmak bu faktörlerin cildimizi etkilemesinin önüne geçer.

Ojee Beauty’ nin okuyucularımıza bakım önerileri nedir?

Cilt bakımı evde de devam edilmesi gereken bir rutindir. Bu sebeple kadın erkek ve yaş fark etmeksizin önce cilt temizliği ve iyi bir nemlendirici ile birlikte yaz kış yüksek faktörlü bir güneş koruyucu vazgeçilmezimiz olmalıdır.

Korona virüs dolayısıyla insanların hijyen hakkında tereddütleri oluştu. Siz OJEE Nail & Beauty olarak hijyeni nasıl sağlıyorsunuz?

Hijyen tedbirleri bir güzellik merkezinin olmazsa olmazdır. Ne yazık ki gelinen noktada hijyen sadece Covid-19’a karşı bir tedbir gibi algılanmakta. Biz açıldığımız günden bu yana önce hijyen sonra güvenilir hizmet anlayışı ile yola çıktık. Merkezimize girişler HES kodu uygulaması ile yapılmakta. Gün sonunda merkezimiz dezenfekte edilmektedir. Kullandığımız tüm aletlerin birçoğu tek kullanımlıktır, geri kalanlar ise 3 aşamalı sterilizasyon işleminden geçmektedir.

Ayrıca merkezimizde işlem alanında sadece bir kişiye hizmet vermekte ve gün boyunca temiz hava sirkülasyonunu sağlamaktayız.

Randevu alın: 05448946747

Yorumlar

0 yorumlar