Ankara Life Dergisi

Ömürlük Anılara Atılan İmza; 3Gen Turizm / Vize

3Gen Turizm’in Kurucusu ve Genel Müdürü Aykut Yorulmaz: “Müşterilerimize dünya üzerinde keyifle gezebilecekleri alternatifli destinasyonları anlatıp; onları hayallerine, isteklerine
ve bütçelerine göre en doğru ülkelere yönlendiriyoruz.”

Birbirinden farklı kültür ve güzelliklere sahip ülkeleri keşfetmemizde, ömür boyu unutamayacağımız hatıralara sahip olmamızda seyahat acentelerinin rolü tartışılmaz. Danışanlarına, bünyesindeki üç ayrı şirketle vize, seyahat, sigorta üçgeninde alternatifli imkânlar sunarak tek bir elden yardımcı olan, Aykut Yorulmaz liderliğindeki 3Gen Turizm / Vize’ye başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak konuk olduk.

3Gen Turizm / Vize’nin sektöre giriş hikayesi nasıl ve ne zaman başladı? 3Gen’in genel işleyişi hakkında bilgi alabilir miyiz?
Sektöre 1999 yılında bireysel olarak adım atmış olmakla birlikte, 2006 yılı itibarıyla “3Gen Vize” adı altında kendi şirketimizi hayata geçirerek, inandığımız mesleki ahlâk ve prensiplerimiz doğrultusunda faaliyetlerimize başladık. Devamında ise; yol aldığımız sektörde tamamlayıcı olabileceğini düşündüğümüz firmalarımız A Grubu seyahat acentemiz “3Gen Turizm” ve sigorta acenteliğimiz “Sigortambudur” şirketlerimizi de ailemize kattık. Böylelikle vize, seyahat, sigorta üçgeninde müşterilerimize alanlarında profesyonel ekiplere sahip üç ayrı şirketle ama bir bütün olarak tek elden yardımcı olma şansını yakaladık.


Seyahat turizmi kapsamında danışanlarınıza sunduğunuz hizmetler neler? Gezilmesi, görülmesi keyif verecek hangi lokasyonları, nereleri tavsiye ediyor ve hangi imkanları sunuyorsunuz?
Seyahat turizmi başlığı altında danışanlarımıza dünya ülkelerinin hepsinde vize hizmetleri konusunda destek oluyoruz. Dünya üzerine keyifle gezebilecekleri destinasyonların önemli özelliklerini anlatarak onları hayallerine, isteklerine ve bütçelerine göre en doğru ülkelere yönlendiriyoruz. İstedikleri destinasyona karar verdiklerinde de vize işlemlerini A’dan Z’ye titizlikle ve eksiksiz yürüterek en güzel şekilde de sonuçlandırıyoruz.


Tavsiye ettiğiniz ülkeler neden tercih sebebi olmalı?
Tavsiyelerimizi, danışanlarımızın isteklerini, durumlarını dikkate alarak oluşturuyoruz. Örneğin; ilk defa yurt dışına çıkacak müşterilerimize bir seyahatte birçok ülkeyi bir arada görebilmeleri adına genellikle Benelux-Paris programlarını öneriyoruz. Misafirlerimiz tek bir seyahat paketiyle hem Benelux ülkelerini hem de Fransa’yı görerek büyüleyici bir gezinin başrol oyuncusu oluyorlar. Böyle bir seyahat içinde en çok konaklama yapılan ve daha fazla alternatife sahip ülke Fransa olduğu için vizeyi de Fransa Elçiliği’nden alarak çözümlemeyi tercih ediyoruz.


3Gen Turizm olarak çalışmalarınızda ön planda tuttuğunuz özellikleriniz nelerdir? Sigortalarınız neleri kapsıyor?
Bizim için en önemli konu danışanlarımızı doğru yönlendirmek. İsteklere göre doğru destinasyona yönlendirmek, misafirin ihtiyacına göre hangi ülkeden vize alınacağını belirlemek çok önemli. Kişilerin bir sonraki seyahatleri ve vize gelecekleri için bu detaylara dikkat etmek gerekiyor, bu basit gibi gözükse de aslında çok önemli bir ayrıntı. Yapılabilecek ufak bir hata müşterinin vize başvurusunun reddedilmesi ile sonuçlanmasına sebep olabileceği için burada doğru evrakla doğru zamanda başvurmak çok önemli. Böyle bir noktada ise; bizler gibi profesyonel vize firmalarıyla çalışmak çok büyük önem taşımakta. Sigortambudur sigorta şirketimizde, başta seyahat sigortası olmak üzere; tamamlayıcı sağlık, kasko, ev, tam risk, trafik, DASK gibi aklınıza gelebilecek tüm sigortalar yapılabilmekte ve 27 sigorta şirketiyle partnerliğimiz olduğu için müşterilerimize farklı fiyat alternatifleri sunup, seçim yapmalarını sağlayabilmekteyiz. Özellikle yurt dışı seyahat sağlık sigortası, yurt dışına çıkacak misafirlerimiz için elçilikler tarafından olmazsa olmaz bir evrak olduğundan tüm misafirlerimize mutlaka yaptığımız bir sigortadır. Bireysel olarak vize alan herkesin seyahat sağlık sigortası yaptırmasını öneririz.


Sizi sektördeki diğer firmalardan ayıran yönleriniz neler, fiyat skalanız hakkında bilgi verir misiniz?
Kurumsal prensibimiz işimizi en doğru şekilde başlatmak ve sonlandırmak. Bizim için süreç baştan sona titizlik ve dürüstlükten geçtiği için bunun meyvesini topladığımızı söyleyebiliriz. Ankara’da hem elçilikler hem de hizmet verdiğimiz danışanlarımız nezdinde güvenilir vize firması olmamızın sebebi; işimizi yapmaya başladığımız ilk günden beri aynı özveri ile çalışmaya devam ediyor olmamız. Fiyat skalamız elçiliklerin uyguladığı hizmet bedellerine göre şekillenmekle birlikte, danışanlarımıza olabilecek en uygun fiyatlarla hizmet vermeye özen gösteriyoruz.
Tanıtımlarınızdan fuar organizasyonlarında da deneyimli bir firma olduğunuz konusunda güçlü bir kanaat oluşuyor. Bu konuyu da açabilir misiniz; bir fuar organizasyonu neleri kapsar, hedef kitleniz kimlerdir?
Bu kulvarda daha çok sektörel fuarlara ağırlık veriyoruz, amacımız fuarlara ziyaretçi olarak gitmek isteyen misafirlerimize kapsamlı bir fayda sağlayabilmek. Şu an önümüzdeki ilk fuarımız Ekim ayında Münih’de düzenlenecek olan İnşaat ve İş Makinaları içerikli Bauma Fuarı. Hazırlıklarımızı tamamladık. Misafirlerimizle birlikte hem iş hem de gezi yapabileceğimiz harika bir fuar dönemi geçireceğiz. Şimdiden oluşan talep yoğunluğu bu fuar organizasyonumuzun da güzel geçeceğinin göstergesi.


Son olarak seyahat edeceklere önerileriniz nelerdir?

Seyahat edecek misafirlerimize en önemli önerimiz; yurt dışı seyahatine karar verdiklerinde ihtiyaçlarına yönelik en doğru adımları atabilmek, doğru seçimleri yapabilmek, yüksek maliyetlerle karşılaşmamak, vize geleceklerini tehlikeye atmamak adına mutlak suretle işinde uzman firmalardan destek almaları olacaktır. Seyahat tarihinden en az 3 ay önce, seyahatlerini programlamak ve vize işlemlerini başlatmak için harekete geçmelerini öneriyoruz. Böylelikle en sağlıklı şekilde seyahat planlamalarını yapmış olacakları gibi olabilecek aksilikleri de önleme şansını bulacaklardır.


Bu sayımızda konuk olduğumuz 3Gen Turizm / Vize Danışmanlık firmasının güler yüzlü değerli ekibine ve bu ekibe mesleki ahlâk ilkeleri doğrultusunda yön veren, Kurucusu ve Genel Müdürü Aykut Yorulmaz’a, vize almanın her geçen gün daha da zorlaştığı bu dönemde verdiği bilgiler ve misafirperverliği için okurlarımız adına teşekkür ederiz.

Yorumlar

0 yorumlar