Ankara Life Dergisi

Önceliği İnsanların Hayatına Dokunabilmek!

Taha Kağızman, önceleri medya sektöründe yer alan sonrasında ise alan değişikliği yaparak alarm sistemlerine üzerine çalışmalarda bulunan başarılı genç bir girişimci. Henüz 17 yaşındayken iş hayatına başlayan, pek çok deneyim ve tecrübe kazanan Taha Kağızman; şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk olarak iki farklı yolun dinamiklerini anlattı. İyi okumalar dileriz.

Taha Bey bir süredir girişimci yönünüzle adınızdan çokça söz ettirmektesiniz. Ankara Life okurlarına sizi tanıtacak olursak, Taha Kağızman kimdir öğrenebilir miyiz?
Çok teşekkür ederim öncelikle, 1998 yılında Ankara Altındağ’da doğdum. Aile şirketimizin sıkıntı yaşaması üzerine memleketimiz Çorum’a dönmek zorunda kaldık. Liseyi ve üniversitemi Çorum’da okuduktan sonra İstanbul’a geçtim.

Öncesinde medyada yer alan daha sonrasında ise farklı bir kulvar olan alarm sistemleri üzerine faaliyetlerde bulunuyorsunuz. Birbirinden bağımsız bu iki alana geçiş sürecinizde fikri altyapınız nasıl oluştu?
Aslında küçük yaşta çalışmaya başladım. Dedem ve babam esnaf olduğu için bu alan içinde büyüdüm. İlk girişimim ise lise üçüncü sınıftayken küçük bir dükkan devralarak gerçekleşti. Bu girişimim elektronik üzerineydi. Sonrasında mecbur kapatılma durumlarından ötürü üniversite hayatım başladı. Medya sektörüne kendimi yakın hissettim ve güzel bir öğrencilik geçirdim. Alarm sektörüne geçişim ise psikolojik bir bunalım sürecinde gelişti, bir telefon sonrası kendimi sektörde buldum. Alarm sektöründe öncü olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Yakında farklı ve sürpriz projeler ile ilerlemeye devam edeceğiz.

Bu yol haritanızda en çok neyi deneyimlediniz? Kendinize çizdiğiniz bu yolda büyümenin çekici ve itici güçleri nelerdi?
Sektörde çalışan arkadaşlarımızın çoğu reddedilmekten şikayetçi. Ben de işimde reddedilmekten ve hayır denilmesinden çok hoşlanıyorum. Çünkü alınan her ret bizi bir adım ileri götürüyor demektir. Büyümenin en çekici yönünün insanların hayatlarına dokunmak olduğunu düşünüyorum. Biz insanların güvenliğini sağlıyoruz, teşekkür ediyorlar. Kaç kişinin hayatını kurtardık bilmiyorum, sayısı o kadar fazla ki… İtici ve zorlayıcı bir yönü olduğunu da düşünmüyorum, çünkü az önce dediğim gibi insanların huzurlu uyumasını, huzurlu bir şekilde tatil geçirmelerini sağlıyoruz.

Dijitalleşmenin girişimci olma özelliğini ön plana çıkardığı bir dönemden geçmekteyiz. Bundan dolayı rekabet oranı da epey artmış durumda. Siz bu konuya yönelik rakipleriniz adına neler yapıyorsunuz?
Bizim en büyük farkımız; her zaman müşterilerimizin yanında olmamız, pazarlamacı olan satışını yapıp, işini bitirir ama biz onların her an yanındayız.

Taha Bey son olarak uzun vadeli planlarınız, hedeflerinizde neler var?
Öncelikle sektörün öncüsü olup, her insanı rahat uyutmak ve konfor alanlarını daha da genişletmek. Ben tüm planlarımı insanların her yerde huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlayacak şekilde hazırlıyorum. Son olarak demem o ki; insanlar sadece evlerinde, işletmelerinde değil sokakta bile huzurlu olsunlar.

Yorumlar

0 yorumlar