Ankara Life Dergisi

Orhan Kurt ‘Champion Roll’

Nostalji Güzellik salonunun sahibi Orhan Kurt, şehrin marka yayını olan Ankara Life Dergisi’ne, Türkiye’de bulunmayan ‘Champion Roll’ cihazını getirerek danışanlarına sağlamış olduğu hem güzellik hem de sağlık açısından fayda veren projesi hakkında konuştu. Ankara Life ekibi olarak  biz de Türkiye’de ilk kez kendisinin uygulamış olduğu ‘Champion Roll’ cihazı hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

Orhan Bey sizi tanıyabilir miyiz?

1984 yılında doğdum, Malatyalıyım. Çok renkli bir hayatım bulunmakta, merak ettiğim her şeyi öğrenmeye programlanmış gibi hissediyorum kendimi. Aynı zamanda müzisyen bir kimliğim bulunmakta olup, kısa zaman içerisinde ünlü isimlerin yer aldığı albüm çalışmamız tüm Türkiye’de olacak.

Öncelikle güzellik sektörüne giriş hikayenizi merak ediyorum. Ne zaman ve nasıl bu fikir oluştu?

Güzellik sektörüne çocukluğumda adım attım, 21 yaşımda ‘Ankara’nın En Genç Mağaza Müdürü’ unvanını aldım. Kozmetik firması olarak tüm markalar ile çalıştım.

Kozmetik işine devam ederken 8 yılın sonunda bir anda kendimi güzellik salonunda buldum. Çok küçük bir adım olarak başladığım salonumda 4. yılımıza girmekteyiz.

Şu anda bulunduğum konumum itibarı ile birçok ilden ismimizi kullanarak salon açmak isteyen meslektaşlarım bulunmakta, bu durum da bizleri gururlandırmakta.

Salonunuzdaki cilt bakım uygulamaları nelerdir? 

Salonumuzda 45 protokol işlem yapılmaktadır. Cilt bakımında üstün teknolojik cihazlarımız ile gelen danışanlarımıza yardımcı olmaktayız. Örnek olarak; Arc sistem (soğuk plazma) ile istenmeyen tüm leke ve iz sorunlarına işlem uygulamaktayız.

Dünyada var olan fakat ülkemize ise ilk kez sizin getirmiş olduğunuz ‘Champion Roll’ hakkında bilgi alabilir miyiz?

Dünyada 1940 yılından bu zamana kadar var olan roll teknolojisini keşfettikten sonra ülkemize getirme kararı aldım. Projemi ise; İşkar Grup firma sahibi olan Ferit İşkar Bey’e sundum. Kendisi ile aynı fikirleri ortaya koyunca avrupada bulunan cihazların daha üst segmentinde birşey ortaya çıktı.  Böylelikle 3 yıldır salonumda kullandığım ‘Champion Roll’ karşımıza  müşterilerimizin de inanamayacağı sonuçlar çıkardı. Türkiye’nin beklemiş olduğu cihazın mimarı olarak gururla sunum yapıyorum, bu platformda İşkar Medikal’e fikirlerime ortak oldukları ve üretim konusunda sonsuz destek sağladıkları için çok teşekkür ederim.

‘Champion Roll’ uygulamasını başlatmanız ile danışanlarınızdan aldığınız dönütler ne yönde? Onlar bu konu hakkında ne düşünüyor?

Gelen danışanlarımız ‘Champion Roll’ cihazımız ile 1 ayda 20 ile 25 cm sıkılaşma ve incelme görmekte. Haftada 3 gün gelerek 12 seansın sonunda; kabızlık ve hazımsızlığı giderme, selülitleri parçalayıp yok etme, kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandırma, eklem ağrılarını azaltma, kas spazmlarını rahatlatma, ödemlerin atılmasını sağlama, hormonel dengesizliğe karşı iyi gelme, huzursuz bacak sendromunu iyileştirme, kilo almayı önleme ve kızıl ötesi ışınlar ile  4 ml yağ tabakasını parçalama gibi birçok rahatsızlığını gidermiş durumda.  Yani kısacası ‘Champion Roll’ sağlık yönü ile kendisini göstermektedir.

Son olarak okurlarımıza iletmek istedikleriniz var mı?

Okurlara  tavsiyem; bizler güzellik uzmanları, estetisyenler, doktor değiliz.Tıbbi işlemlerde lütfen ama lütfen sağlık kuruluşlarını tercih etsinler. Bu sizlerin zor durumda kalmamanız için önerimdir. Ayrıca merdiven altı yerlerden kaçınmalarını öneriyorum.

Yorumlar

0 yorumlar