Ankara Life Dergisi

ÖRNEK KALİTE, KUSURSUZ ÜRETİM

Sektöründe ilklere imza atan Turkuaz Grup Ambalaj’ın kurucusu Sebahattin İnce, örnek kalitesinin sırlarını Ankara Life Dergisi okurları için paylaştı. Keyifli okumalar.

Öncelikle firmanızı kısaca tanıyabilir miyiz? Turkuaz Grup Ambalaj’ın kuruluş aşamaları, yapılanması ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Turkuaz Grup Ambalaj 2009 yılında üretim faaliyetine başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren, müşteri ve kalite odaklı düşüncesi ile faaliyetlerini sürdüren Turkuaz Grup Ambalaj, sektöründe her zaman ilkleri gerçekleştiren örnek bir firma olmuştur. Kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla sürdürülebilir bir büyüme örneği sergileyerek Ankara’da güçlü ve saygın şirketleri arasındaki yerini almaktadır. Bugün kaliteli ve güvenilir bir hizmet sağlayıcı, örnek bir girişimci ve güçlü bir ulusal yatırımcı olarak dikkat çekmektedir. Ankara’nın yanı sıra Türkiye’nin farklı şehirlerin de tercih edilen bir iş ortağı olmayı başaran Turkuaz Grup Ambalaj; Trabzon, Samsun, Adana, Gaziantep, İstanbul, Bursa’ya kadar yayılan geniş bir coğrafyada hizmet vermektedir

Yılda 250 ton baskı üretim kapasitesine sahip olan Turkuaz Grup Ambalaj Kozmetik Firmaları, Şeker – Mendil Üretimi, Medikal, Tekstil, Bakliyat vb. paketleme gibi üretim firmalarına hizmet vermektedir.

Turkuaz Grup Ambalaj üretim parkurunu; 1 Adet 5 Renkli Flekso Baskı, 1 Adet 6 Renkli Tamburlu Flekso Baskı, 1 Adet Dilimleme, 1 Adet Kesim makineleri oluşturmaktadır.

800 metrekare kapalı alanda üretim göstermektedir.  Uzman, yaratıcı, yeniliklere ve gelişime açık, genç, dinamik, iç ve dış piyasalardaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı çözüm üretebilme kabiliyetine sahip bir kadrosu bulunmaktadır.

Kendisine yeniliği, sürekli gelişimi ve geliştirmeyi hedef alan firmamız 2012 yılında ISO 9001:2000 belgesini alarak bütün üretim prosedür ve proseslerini uluslararası kabul gören standartlara yükseltmiştir.

Müşteri memnuniyetini ve her aşamada sürdürülebilir bir kaliteyi kendisine ilke edinen Turkuaz Grup Ambalaj üretimin bütün aşamalarında kaliteden ödün vermeden örnek kalitesini güvence altına almak ve müşterilerine uluslararası standartlarda hizmet son teknoloji sistemlerini takibinde her geçen gün sektörümüze yenilikler arayışında bulunan satış ekibimiz ile üretmeye devam edeceğiz.

En yeni ürünleriniz hangileri?

Tekstil ve medikal firmalarına özel ürünlerin ambalajları en yeni ürünümüz.

Pandemi satışları nasıl etkiledi ve bu yıl beklentiniz nedir?

Ambalaj sektöründe özellikle birçok ürünün tek kullanımlık olması hijyen açısında ürünlerin paketlenmesi gerektiği için bu dönemde işlerimiz hareketlendi diye bilirim.  Ambalaj sektörümüz salgının bütün olumsuz koşullarına karşın özellikle geçtiğimiz yıl, son yılların en hareketli dönemi yaşanmıştır. Salgın kısıtlamalarının 1 Temmuz’dan itibaren kaldırılmasıyla beraber birçok sektörde olduğu gibi ambalaj sektöründe de daha fazla canlanma bekliyoruz. 1 Temmuz sonrası duraklamış olan bazı sektörlerin canlanması ve şu an ki işlerimizle beraber ambalaj sektöründe mutlaka bir hareketlilik başlayacaktır. Aynı hareketliliğin 2022’de de devam etmesini planlıyoruz.

İş yaşamından kalan zamanlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
 
İş hayatından arta kalan zaman da vaktimin önemli bir kısmını ailem, 3 kızım ve dostlarım ile geçirmek beni dinlendiriyor.

Keyif aldığım işlerim, Hobilerim var.  İş dünyasındaki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Doğayı ve farklı kültürleri keşfetmek için kendime vakit ayırıp seyahatlere çıkıyorum.


Kendinizi nasıl tanımlarsınız?
 
Tek cümle ile kendimi, titiz ve çalışmayı seven, insanları olduğu gibi kabul eden, kimseyi belli bir kalıba sokmamaya özen gösteren, yardımlaşmayı seven biri olarak niteleyebilirim.

Yorumlar

0 yorumlar