Ankara Life Dergisi

ÖZGÜR AKSUNA ile İŞİMİZ GÜCÜMÜZ YEMEK Kanatlandıran Lezzetler… ‘‘USTA KANATÇI’’

İşimiz Gücümüz Yemek köşemizde her yeni gün lezzet keşifleri ile size damak çatlatan tavsiyelerde bulunmaya devam ediyoruz ve şu dönemin popüler yemeklerinden her gün daha fazla sayıya ulaşan kanat restoranlarından en müstesnasını tanıştıracağım size.
“Usta Kanatçı”.

Rüyada tavuk kanat yemek; kazancının sağlam ve sabit olacağına, kısmetin bollaşacağına, işlerinin açılacağına ve hayatının düzene gireceğine, fakir fukaranın karnının doyurulacağına, işlerinin açılmasıyla gelirinin bir anda ikiye katlanacağına, girdiği ortamdaki kişilerin sıcakkanlı tavırları ve yaklaşımları nedeni ile tüm çekingenliğini üzerinden atacağına inanılır. Rüyası böyle güzelse gerçekten yesek neler olur demek dedik ve bunu rüyada değil gerçek hayatta size yaşatacak yere geldik ve hazırsanız başlıyoruz.

Yeni şubesi Gölbaşı Haymana yolu dönüşünde açılan Usta Kanatçı, içeri girdiğinizde sizi karşılayan mis gibi kokularla baş döndürüyor, başta bir vuruluyorsunuz kokuya sonra boydan boya 5 metrelik tezgahıyla zengin menüsüyle gözlere de şenlik yaşatıyor ve iştahlar kabarıyor.

Kanat deyip geçmemek gerek bu işte tavuk yağ oranı ve kanatın et miktarı, sos, marinasyon ve pişirme tekniğinin ne kadar önemli olduğunu unutmayalım. Hepimiz pikniklerin vazgeçilmez lezzeti kanat yemeyi çok severiz. Piştiği odun kömürünün kalitesi ve sosun lezzet kalitesi bu işte belirleyici faktör. Nar gibi kızarmış üzeri çıtırtılı gevrek, içi sulu ve kurutulmamış, lokum kıvamında çiğnemeye bile çok ihtiyaç duymadan keyifle kaç tane yediğini hissetmeden keyifle evire çevire ve elbette elle yedik ve tadı damaklarda kaldı.
Usta Kanatçı’da Kanat cepte ama sadece kanat yok elbette, adıyla münhasır tavuk konusunda master seviyesinde tavuk şiş var. Onlar ‘Bize Özel’ diye tabir ediyorlar, gerçekten uzun zamandır bu kadar iyisini yememiştim efsane bir yumuşaklık ve kıvamda, bayıldım ve hemen favorilere direkt yazdım. Başlangıçta yediğimiz içli köfteyi unutmadan söylemem gerek size Güney Doğu Anadolu gezisi yaptırıyor. Yancılarda ezme ve salata çok leziz hatta tablacı salatasının soğansızı ve irisi şeklinde güzel bir salatası var. Başlangıçta güveçte kavurma ve kuru fasulye de yedik tasım seviyesinde ancak başlı başına içimiz eridi oldukça lezzetliydi. Birlikte geldiğiniz arkadaşlarınız ya da kanat istemeyenler için tercih edilebilir farklı alternatifleri var. Adana, kuşbaşı kuzu şiş, beyti, menekşe kebabı dahil (Bu arada Menekşe Kebabı Tavuk Göğsü, Kuyruk Yağı ve Kaşar’la yapılıyor) kebap ve et menüsü de oldukça tatmin edici genişlikte lezzet aşıklarına keyifle hizmet ediyor.

Kanatçı diye düşünüp tatlılarının olmayacağını düşünmeniz bizi üzer, değme tatlıcılara denk seviyede güzel bir tatlı menüsü de var. Mesela Tahinli Hayrabolu Tatlısı benim favorimdi, fırın sütlaç ve supangle oldukça iddialı hiç pişman olmazsınız.

İçecek menüsü herkesi memnun edecek çeşitlilikte ve fiyatlar oldukça makul seviyelerde bu da yüz güldüren bir başka tarafı Usta Kanatçı’nın.
Servis ve işletme ekibinin samimiyeti zaten yüzünüzü güldürüyor sonra şenlik midede devam ediyor, ben çok özen gösteriyorum yüzü gülen işletmelere bu işe bağlılıkları ve sevgiler yüzünden okunan bir restoran hep akılda ve damakta kalıyor, bizim insanımız da bunu çok çabuk fark ediyor ve sahip çıkıp benimsiyor zaten, burası da böyle bir enerjiyle keyifle hizmet veriyor.

Sosyal medya hesaplarınızdan Usta Kanatçı yazarsanız tüm hesaplarına ve daha fazla iletişim bilgisine ulaşırsınız, otopark sorunu yok yol boyu rahatlıkla park edebilirsiniz. Hem açık hem kapalı olarak hizmet verebilen bir alanı var o nedenle oldukça aydınlık ve havadar.
Bir başka lezzet durağında yeni sayıda tekrar görüşmek üzere bizi ağırlayan Ülkü Çağlar’a sonsuz teşekkürlerimizi iletmeyi borç bilirim. Bu çekimde bize eşlik eden sevgili Sertaç Kantarcı ve fotoğraf sanatçısı Koray Aslan’a sonsuz teşekkürler.
Keşfetmememizi istediğiniz lezzet noktaları için bana Özgür Aksuna sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz. Ağzınızın tadı bozulmasın, hoşça kalın.

Yorumlar

0 yorumlar