Ankara Life Dergisi

Özgür Gökdemir: ‘‘Hedefe varmak bir son değil, yeni bir hedefin ve başarıların başlangıcı olacaktır.’’

Ankara’nın önde gelen inşaat firmalarından Gökdemir Grup’un Kurucusu Özgür Gökdemir sorularımızı yanıtladı. Keyifli okumalar.

Özgür Gökdemir Kimdir?
1979 yılında Ankara’nın Ayaş ilçesinde bir işçi çocuğu olarak dünyaya geldim. Çok küçük yaşlarda atıldığım ticaret hayatı sonucunda şu anda inşaatın her alanında faaliyet yürüten Gökdemir Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Gökdemir Grup ne zaman kuruldu ve faaliyet alanları nelerdir?
Gökdemir Grup 6 Haziran 2000 yılında Ankara ili Sincan ilçesinde kurulmuştur. Firmamız bu tarih itibari ile PVC sistemleri, kalorifer tesisatı, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatı, mimari hizmetle birlikte ev ve iş yeri dekorasyonu gibi hizmetler vermekte iken sonrasında temelden teslime kadar inşaat projeleri yapmaya başladı, aynı zamanda kendi tasarladığımız inşaat projeleri dışında Ankara ilinde birçok inşaat firmasının mekanik tesisat sistemlerinin tamamında çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir. Firmamız bünyesine 2015 yılında Yenikent sanayi bölgesinde bulunan 7500m2 kapalı alan üzerine kurulu olan mobilya imalat atölyesi ve PVC kapı pencere imalat atölyesini ekleyerek inşaat projelerimizde tasarlayıp ürettiğimiz ürünleri kullanmaya başladık. Yine bu fabrikada birçok inşaat firmasının mobilya ve PVC işlerinde çözüm ortağı olduk. Fabrikamızda demonte olarak ürettiğimiz ürünlerin Fransa ve Hollanda başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihracatını gerçekleştirdik. Şu anda tamamı kendimize ait yılda 500’e yakın konut üretimi yapılır iken, çözüm ortağı olduğumuz yılda 4000’e yakın konutunda PVC, mobilya ve mekanik tesisat hizmetini sunmaktayız.

Gökdemir Grup’un bu seviyeye gelmesinde bir başarı hikayesi saklı, bunu sizlerden dinlemek isteriz.
Başarı kelimesi her ne kadar tek bir nefeste söyleniyor olsa da bu başarının tek başına kazanılacağını düşünmüyorum, bugüne kadar hep yanımda olan kardeşim Emre Gökdemir ile birlikte bizimde uzun soluklu bir başarı hikayemiz var elbette. 1990 yıllarından itibaren kardeşim ile birlikte mütevazi bir tezgâhta başladığımız bu maceraya ticaretin her alanında bulunup, inşaat işlerimizin her safhasında bizzat işin mutfağında çalışarak Gökdemir Grup’ un Ankara’da sayılı inşaat firmaları arasında yerini almasını sağladık. Gökdemir Grup’u bu seviyeye getirirken birçok zorlukla karşılaştık fakat yılmadan planlı, düzenli ve azimle çalışarak şirketimizin sürekliliğini ve büyümesini sağlamayı başardık. Çalışmalarımızın karşılığı olarak İstanbul’da düzenlenen Altın Zirve ve Kariyer Ödülleri’nin bul yılki Yılın En Hızlı Yükselen İnşaat Firması ödülüne layık görüldük. Kardeşim Emre ile birlikte iki kişi başladığımız bu macerada şu anda 400’e yakın personeli ile istihdam yaratan, üreten, ürettiğini hizmete dönüştüren ve bunu yurtdışına ihraç eden büyük bir aile haline geldik. Bu başarı hikayesinin sürekliliği oluşturduğumuz büyük ailenin eseridir.

Ankara’nın birçok bölgesinde Gökdemir Grup olarak yükselen inşaat projeleri ile karşılaşmaktayız, bunlardan biraz bahseder misiniz?
Öncelikle projelerimizin Ankara sınırları dışına da taştığını, Antalya ve Bodrum’da da inşaat şantiyelerimizin bulunduğunu belirtmek isterim. Ama doğduğumuz, büyüdüğümüz, yaşadığımız ve çok sevdiğimiz ülkemizin güzel başkenti olan Ankara’mızda üretim ve yatırımlarımızın büyük bölümünü yapmaktan bu şehre ve bu şehirde yaşayanlara hizmet etmekten ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Sürekli gelişen, değişen teknolojiyi ve mimari tasarımları, müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine uygun projelere dönüştürerek, kaliteden ödün vermeden her bütçeye uygun konut ve ticari alanlar yapmaktayız. Şu anda Ankara’mızın 5 farklı noktasında inşaat şantiyelerimizde faaliyetlerimiz devam etmekle birlikte yıl içinde tamamlayıp teslim edeceğimiz projelerin yerini alacak gelecek yılın planlamasını da yapmaktayız. Gökdemir Grup Ailesi olarak müşterilerimizden aldığımız geri dönüşleri değerlendirip sürekli iyileşme ve gelişme göstererek üretmeye, yaşanılan mekanlara değer ve keyif katmaya devam edeceğiz.

Gökdemir Grup firmasının arka planında olan ekibi de merak ediyoruz?
Gökdemir Grup Ailesi olarak tanımladığımız firmamızın içerisinde elbette güçlü ve kenetlenmiş bir ekip bulunmaktadır. Firmamız bünyesinde yürütmüş olduğumuz her iş kolunun başında bulunan kendi alanlarında tecrübeli ve vizyon sahibi koordinatörlerimiz ve müdürlerimiz, konusunda uzman inşaat ve makine mühendislerimiz, yenilikçi mimarlarımız, her detayı düşünen teknikerlerimiz, yılmadan yorulmadan çalışan ustalarımız ve işçilerimiz son olarak bu alanda faaliyetlerimizin sizlere ulaşmasını sağlayan medya ekibimiz ile hedefleri olan ve bu hedeflere ulaşmak için hep birlikte hareket eden kocaman bir aileyiz.

Son olarak okuyucularımıza tavsiye niteliğinde olacak birikimlerinizden paylaşır mısınız?
Hayal edin ve bu hayallerinizin peşini asla bırakmayın, hayal ettiğiniz hedefler için ne kadar çok çalışırsanız hedefinize o kadar çabuk varırsınız. Tabii ki hedefe varmak bir son olmayacaktır. Aksine yeni hedeflerin ve başarı hikayelerinin başlangıcı olacaktır.

Yorumlar

0 yorumlar