Ankara Life Dergisi

Patili Dostlarımız İçin Kaliteli Bakım; Pet Kuaför!

Günümüzde evcil hayvanlara yönelik düşkünlüğümüz gittikçe artıyor. Hepsi bizim canımız, ailemizin bir parçası. Ancak onlarla vakit geçirmek kadar bakımı da önemli, bunun için birçok kuaförler mevcut. Peki bu bakımlar için neler yapmamız gerekiyor, hangi işlemler uygulanıyor? Biz de tüm bu sorularımızı yanıtlayacak olan Pet Hospital’ın en gözde bölümü Pet Kuaför’ü ziyaret ettik. Başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi, Mert Mülayim’e merak ettiklerini yöneltti. İyi okumalar dileriz.

Pet Hospital ailesi olarak can dostlarımıza pek çok konuda hizmet sağlıyorsunuz. Sağlık ve bakım hepimizin ihtiyacı olduğu bilinciyle yola çıktığımızda, öncelikle ilk sorumuzu ‘Pet Kuaför nasıl olunur?’ şeklinde yöneltmek istiyoruz. Ardından Pet Kuaför hakkında kısaca bilgi almak istesek, neler söylersiniz?
Öncelikle Pet Kuaförlüğün tanımına ufak değinmek isterim. Pet Kuaförü kısaca evcil hayvanlar için kuaförlük ve bakım hizmeti sunan bir meslek dalı olarak tanımlayabilmekteyim. Bu evcil hayvanlar içerisinde kediler, köpekler, tavşanlar ve benzeri hayvanlar yer almaktadır. Bir Pet Kuaför’de olması gereken esas noktalardan bir tanesi; can dostlarımıza duyduğumuz sevgidir. Sevgi duyulmadan yapılabilecek bir meslek grubu değildir. Bir diğer nokta ise; sabırdır, çünkü her can dostumuz sakin bir şekilde işlemin bitmesini beklemiyor, bu nedenle gösterdiğimiz sabır yaptığımız işe de yansıyor. Bu özelliklere sahip olmadan bu mesleği yapmak çok zor olacaktır. Mesleki özellikleri taşıyan birinin pet kuaför olabilmek için Pet Kuaförü Sertifikası’na ihtiyacı vardır, ancak pet kuaförlüğün en zor olan kısmı alanda uzmanlık ve profesyonellik kazanmak olduğunu söylemek isterim.

Pet Kuaför’ün hizmetlerinden kısaca bahseder misiniz? Neleri kapsamakta?
Pet Kuaför’de canlı dostlarımıza verdiğimiz hizmetler; makine ve makas tıraşı, tarama, banyo, tırnak kesimi ve genel bakımları gibi işlemleri kapsamaktadır.

Mert Bey size gelen can dostlarımızdan daha çok hangi ırk üzerine bakım sağlamaktasınız?
Poodlle, Maltese – Yorkshire Terrier, Pomerian, Shih-Tzu gibi ırkların bakıma daha çok ihtiyacı olduğu için genellikle bu ırklara hizmet vermekteyiz. Bunun yanı sıra diğer ırklarımıza da aynı işlemler yapılmaktadır.

Uzman kadronuzla ve sevginizi de katarak icra ettiğiniz mesleğinizde, hayvanların sağlıklı bir şekilde tıraşlarının gerçekleşmesi için bir pet kuaförde olmazsa olmazlar nelerdir?
Pet Kuaför’de olmazsa olmazlardan en önemlileri; ortamın ve kullanılan aletlerin hijyeni ,ırklara ve anatomik yapılarına uygun tıraş yönteminin seçilip uygulanmasıdır.

Pet Kuaförü’nü diğerlerinden ayıran özel bir farklılığı var mı?
Yaptığımız işlemlerimizin 10 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimi, profesyonellik ve can dostlarımıza yaklaşımımız bizi diğerlerinden ayıran en önemli özelliğimizdir.

Yorumlar

0 yorumlar