Ankara Life Dergisi

Pet Hospital ile Can Dostlarımız Güvenilir Ellerde

“Yüzlerce hekim yetiştiren Pet Hospital, Ankara’da bir ekol olarak 28 yıldır faaliyet göstermektedir. Bundan dolayı yaptığı yenilikler ve hizmet anlayışıyla kaliteli çizgisini hep üst düzeyde tutmayı başarmıştır.”

Türkiye’nin birçok şehrine hizmet verme imkanı sunan Pet Hospital’ın Uzman Veteriner Hekimi Hakan Köse, başkentin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Pet Hospital hakkında merak ettiğimiz sorulardan oluşan röportajımız sizlerle.

Hakan Bey öncelikle sizi tanıyarak başlayalım röportajımıza. Hakan Köse kimdir?

2003 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldum. 2005 yılında aynı üniversiteden cerrahi uzmanlığımı aldım. Yine 2003 yılında Klinisyen olarak başladığım Pet Hospital kariyerimde mesleğimin 20. yılını tamamlamaktayım. Cerrahi konularda her geçen gün kendimi geliştirip, hastalarımıza profesyonel çözüm sunmaya devam ediyorum. Bunun haricinde evliyim ve iki oğlum, ayrıca Tyson isimli American Bully cinsi bir köpeğim var.

Pet Hospital’ın sektöre girme hikayesini sizden öğrenebilir miyiz?

Pet Hospital, 1994 yılında Ankara’nın ilk hayvan hastanesi olarak kurulmuştur. O dönemlerde hasta sahipleri bu fikre çok uzak olmasına rağmen, Pet Hospital kısa zamanda tercih edilen bir marka olmayı başarmıştır. Yüzlerce hekim yetiştiren Pet Hospital, Ankara’da bir ekol olarak 28 yıldır faaliyet göstermektedir. Bundan dolayı yaptığı yenilikler ve hizmet anlayışıyla kaliteli çizgisini hep üst düzeyde tutmayı başarmıştır. Pet Hospital’da çalışmaya başlama hikayemden bahsedecek olursam; ilk başta 2003-2005 yılları arasında Veteriner Hekim olarak görev aldım, ardından 2006 yılında Çayyolu şubesini franchise olarak açtım. 2011 yılında ise Gaziosmanpaşa Hastanesi’ni de satın alıp,  iki hastane olarak günümüzde faaliyet göstermekteyim. Pet Hospital her zaman konularında uzman doktorları ve yardımcı personelleri ile kaliteli ve profesyonel hizmeti kendine görev edinmiştir. Günümüz hastaneleri ile de Türkiye’deki veteriner hastanelerine örnek olacak bir donanım ve bina altyapılarına sahiptir. 2017 yılında yeni binasına taşınan Beysukent Hastanesi, altyapısı ve lüks donanımı ile Türkiye’de tektir. Hastanelerimiz, Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin her şehrine hizmet vermektedir.

Pet Hospital’ın sunduğu hizmetler nelerdir?

7 gün 24 saat açık olan hastanemizde başlıca; acil servis hizmetleri, ortopedi, nöroloji ve genel cerrahi operasyonları, doğum ve jinekoloji tedavi ve operasyonları,  diş tedavi hizmetleri, dahiliye ve kalp hastalıkları teşhis tedavisi, yoğun bakım ve yatış tedavi hizmetleri, görüntüleme ve radyoloji, laboratuvar hizmetleri, endoskopik tedavi hizmetleri yanında aşılama ve hasta takip hizmetlerimiz bulunmaktadır. Ayrıca reçeteli ilaçlar ve reçeteli pet mamaları da hastanelerimizde bulunmaktadır. Profesyonel pet kuaförlerimiz, haftanın 6 günü randevu ile ırka göre tüy kesimi ve banyo hizmeti sunmaktadır. Özellikle üst düzey bir hizmet olarak şehir dışından gelen hastalarımız, refakatçi odasında hastası ile birlikte kalıp tedavisini yaptırabilmektedir.      

Sizce evcil hayvan sahiplerinin hayvan sağlığı ve acil durumlarda müdahale, bakımı ve beslenmesi konusunda eğitim alabileceği merkezler var mı? Bu konuda önerileriniz nedir?

Merkez olarak bu tip yerler yok ama belediyelerin halka açık toplantılar yaparak eğitim verdiklerini sıklıkla görmekteyim. Evcil hayvan sahipleri internetin yaygınlaşması ile arama motorlarından geniş bilgi alabilmektedir, ancak doğru noktalardan ve sitelerden bilgi edinmeleri sağlıklı olacaktır. Tabii ki en doğru bilgiyi veteriner hekimlerden almalarını önermekteyiz. Bilgi kirliliği her alanda olduğu gibi bizim sektörde de karşımıza çıkıyor. Konu sağlık olduğu için dikkatli olmak gerekmektedir. 

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Son olarak, 28 yıldır mottomuz hep aynı; ‘’Siz Sadece Sevin…’’

Yorumlar

0 yorumlar