Ankara Life Dergisi

Pro Garage ile Garantili Hizmet, Uygun Fiyat!

Şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi, Pro Garage’ın sahibi Sarper Önder ile bir araya geldi. Araç kiralama ve otomobil servisi hizmetleri gibi pek çok konuyu içeren röportajımızda merak ettiklerimizi Sarper Önder’e yönelttik. Keyifli okumalar dileriz…

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Sarper Bey sizi tanıyalım. Sarper Önder kimdir?
1985 yılında Ankara’da doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi Ankara’da tamamladım. 2009 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Çocukluğumdan bu yana pek çok meslek kolunda çalıştım; seyyar satıcılık, komilik, marangoz çıraklığı, kafe işletmeciliğİ bunlardan sadece birkaçı. Deneyimlerimin çok faydasını gördüm, hayatı iyi tanıyorum. Merak eden, araştıran ve sürekli öğrenen birisiyim. Uyandığım her günü yeni hayatımın ilk günü olarak düşünürüm ve bu enerji beni güne motive eder. Yeni insanlar tanımayı çok severim, sanıyorum ki bu da işimi sevmemin en büyük nedenidir.

Mesleğe giriş hikayeniz nasıl ve ne zaman başladı?
Otomotiv sektörüne ilk adımımı 2006 yılında, işletmeciliğini yaptığım kafede tanıştığım bir arkadaşım vesilesiyle attım. Bir müddet beraber araç alım satımı yaptık. Bu süreçte pek çok insanla da tanıştım. Tanıştığım her insan ben de yeni bir ufuk açtı ve bu sayede otomotiv sektörünün sadece hayallerimle sınırlı olduğunu fark ettim. Araç alım satımı yaparken oto sanayiyle iç içe oluyorsunuz, vaktinizin önemli bir kısmı satacağınız araçların bakım ve onarımlarını yaptırmakla geçiyor. Pro Garage’ın doğuş hikayesi işte böyle başlıyor. Önceleri yalnız kendi araçlarımızı onarmak için küçük bir atölye olarak kurduğum Pro Garage, kısa bir süre sonra müşterilerimizin talepleri üzerine oto kiralama hizmeti de vermeye başladı. Birkaç araçla başlayan oto kiralama serüvenimiz zamanla filo kiralamaya dönüştü. Bu büyümeye endeksli olarak Pro Garage’ın servis kısmı da büyüdü. Zamanla kiralama müşterilerimizin ve arkadaşlarımızın da kendilerine ait araçlarını Pro Garage’da yaptırmak istemeleri üzerine Pro Garage’ın hizmet alanını büyüttük. Özetleyecek olursak bizi yani Pro Garage’ı büyüten güç, müşteri memnuniyeti oldu.

Pro Garage’ın araç kiralama ve servis hizmetlerinde süreç nasıl işliyor?
Pro Garage olarak araç kiralamada genellikle kurumsal müşterilerle çalışıyoruz. Kiralamalarımız çoğunlukla 12 ay ve üzeri süreleri kapsıyor. Müşterilerimiz arasında; Ankara Büyükşehir Belediyesi, Anket A.Ş, Beltema Sigorta, Milli Eğitim Bakanlığı, taraftarı ve üyesi olduğum Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve bazı siyasi partiler de var. Pro Garage’ın oto servis bölümünde sunduğumuz hizmetlerse çok kapsamlı. Aracınızın ihtiyacı olan her şeyi karşılayabiliyoruz. Periyodik bakımlar, lastik değişimi, hasarlı araç onarımı, motor ve şanzıman revizyonu, pasta cila ve boya koruma, detaylı araç temizliği vb. yer almaktadır. Kısacası müşterilerimiz Pro Garage’a geldiğinde araçlarıyla ilgili şikayetleri her ne ise biz bu şikayetleri çözmenin yanında, müşterilerimizin henüz farkına varamadıkları sorunlarını dahi çözüyoruz.

Sizi diğer firmalardan ayıran yönleriniz neler, neden tercih sebebi olmalısınız?
Bizden bir defa araç kiralayan müşterilerimiz kolay kolay başka firmaları tercih etmiyor. Bunun sebebi bize olan güvenleri. Araç kiralama işi bir anlamda ortaklık gibi oluyor. Müşteriye ihtiyacına uygun araç temin etmekle süreç bitmiş olmuyor, aksine her şey yeni başlıyor. Pro Garage olarak bizi diğer firmalardan ayıran da bu. Aracı teslim aldığı andan teslim ettiği ana kadar ihtiyaç duydukları her an müşterilerimize destek veriyoruz. Bu sayede yoğun iş temposunda çalışan müşterilerimiz bir de araçlarla ilgili yaşanabilecek muhtemel sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıyor. Bir anlamda onların çözüm ortağıyız. Araçların bakım ve onarım hizmetlerini çok kısa sürede hallederek, vakit kaybının önüne geçiyoruz. Müşterilerimizi en kapsamlı sigortalarla koruyoruz. Kiralama hizmetinde en uygun fiyatı vermeyi garanti edemeyiz, ancak en iyi hizmeti vereceğimizi garanti edebiliriz. Pro Garage servis kısmında da çok iddialı. Her marka ve türden araca hizmet verebiliyoruz. Rakiplerimizden en büyük farkımız, çok sayıda ve çeşitte araçtan oluşan kendi flomuz. Böyle olunca, aşağı yukarı her aracın kronik arızaları üzerine fazlasıyla deneyim ve bilgi sahibi oluyoruz. Müşterilerimiz araçları ile ilgili sorunlarından bahsetmeye başladığı an, biz kafamızda arızayı tespit edip çözmüş oluyoruz. Her araca, aracın marka ve modeline uygun arıza tespit cihazlarıyla müdahale ediyoruz. Cihazlarımızın tamamında lisanslı ve en güncel yazılımları kullanıyoruz. Verdiğimiz hizmet hem kaliteli hem de yetkili servislere oranla en az üç kat daha uygun. Çünkü hedefimiz para kazanmak değil, müşteri kazanmak. Şahsım adına, kaliteli işin yalnızca kaliteli ekip ve ekipmanla yapılabileceğine inanıyorum. Çalışanlarımız ve müşterilerimiz bizim için çok kıymetli. Çalışma ortamımız her zaman temiz ve ferah. İş güvenliğine önem veriyoruz.

Son olarak geleceğe yönelik hedeflerinizden ve amaç edindiğiniz ilkenizden bahseder misiniz?
Biz zamanın ihtiyaçlarına uygun olarak kendini güncelleyen ve geliştiren bir markayız. Son 4 senedir araç yazılımları da üretmeye başladık; araç performans artırma, dpf egr çözümleri, partikül filtresi sorunlarının çözümü yazılımları. Şu sıralar elektrikli otomobillerin menzilini ve performansını arttıracak yazılımlar üzerine çalışmalarımız sürmekte. Yakın zamanda bu hizmetimizi de müşterilerimizin kullanımına sunacağız. En önemli amacımız, ürettiğimiz katma değerlerle ülkemize faydalı olmak. Amacımızı gerçekleştirme yolunda, en önemli politikamız ise dürüstlük. Biz 18 sene önce yolumuza “Bir müşteri bin müşteri” diyerek çıktık ve emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

Yorumlar

0 yorumlar