Ankara Life Dergisi

Sadece Bir Güzellik Merkezi Değil Aynı Zamanda Bir Yaşam Kompleksi!

Dr. Brows Kliniği Avrupa’da pek çok kadının tercih ettiği güzellik merkezlerinden bir tanesi. Farklı yapısıyla danışanlarına kaliteli hizmet sunan bu klinikte birçok uygulama mevcut. Hafize Öztürk ise Viyana gezisine çıktığı sırada bu kliniği gözlemleme fırsatı yakalayan önemli bir isim. Sebebinde ise Dr. Brows’ın ülkemiz adına ilk franchiseliğini almak yatıyor. Çayyolu’nda açmış olduğu şubesinde güzelliğe dair uygulamaların yanı sıra yoga, zumba, nefes egzersizi gibi pek çok sosyal aktivite var. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak ziyarette bulunduk. Kurucu Hafize Öztürk ile harika bir röportaj gerçekleştirdik, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Geçmişinizde hemşirelik mesleğini aktif bir şekilde devam ettirirken ayrılma kararı alarak özel sektörde çalışmaya başlayan bir kariyer hayatınız var. Ancak bu konuya değinmeden önce sizi tanıyalım, bize kendinizden kısaca bahseder misiniz? Hafize Öztürk kimdir?
Tokat Sağlık Meslek Lisesi mezunuyum. Üniversite eğitimimi 1990 yılında Gazi Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nde tamamladım.18 yıl Ankara Zekai Tahir Burak Hastanesi’nin değişik birimlerinde hemşirelik ve yöneticilik yaptım. 2005 yılında kamudan ayrılarak eşim Dr. Erkan Öztürk’e ait Bağlum Tıp Merkezi’nde çalışmaya başladım. 17 yıl sağlık sektöründe kendi hastanemizde yöneticilik yaptım. Bu dönemde güzelliğe ve estetiğe olan merakım nedeniyle estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimleri aldım. Güzelliğe ve kişisel bakıma önem veren bir kadın olarak pek çok güzellik merkezinde müşteri olarak bulundum. Aradığım hijyenik, kaliteli, disiplinli ve bütünsel yaklaşımı bir Viyana gezimizde Dr. Brows Güzellik Merkezi’nde buldum. Avrupalı kadınların tercih ettiği yüksek kalite standartlarını Türkiye’ye getirmeye karar verdim ve Dr. Brows Çayyolu’nu açtım.
Dr. Brows kliniği güzellik adına oluşturulmuş yapıya sahip bir firma. Siz de Türkiye’de franchiseliğini üstlenerek birçok çalışma gerçekleştiriyorsunuz. Buranın kilometre taşları nasıl oluştu?
Güzellik merkezleri genelde dar alanlarda, apartman dairelerinde-apartman altı dükkanlarda, konut tipi küçük villalarda veya ticaret-alışveriş merkezlerinde, kalabalık ve gürültülü ortamlarda hizmet veriyor. Dr. Brows Çayyolu olarak diğer güzellik merkezlerinden en önemli farkımız özel bir bahçe içinde ve çok geniş bir alanda kendi müstakil binamızda hizmet sunuyoruz. 4 kat ve 20 odadan oluşan toplam 1000m2’lik kapalı alanımız mevcut. Her işlemi ayrı ve özel bir odada yapıyoruz, birbirinden farklı işlemleri aynı odada yapmıyoruz. Danışanlarımızı kapıdan içeri girdikleri andan itibaren iyi hissettiren çok ferah bir tasarımımız ve rahatlatıcı bir ambiyansımız var.
Danışanlarınıza sunduğunuz hizmetleriniz neler?
Lazer epilasyon, bölgesel incelme, cilt bakımı, kalıcı makyaj, el ve ayak bakımı, pop-up, altın oran kaş alımı ve cilt beyazlatma gibi pek çok uygulamamız mevcut.
Aynı zamanda güzellik merkezinin yanı sıra bir yaşam kompleksi olduğunu söylediniz. Bu konuyu biraz daha açar mısınız? Sizin için burası ne anlam ifade ediyor?
Dr. Brows Çayyolu diğer güzellik merkezleri gibi sadece estetik ve bakım işlemlerinin yapıldığı bir güzellik salonu değildir. Merkezimiz danışanlarımızı iyi ve zinde hissettirecek çeşitli etkinliklerin yapıldığı bir yaşam kompleksi olarak tasarlandı. Farklı etkinlikler için 1 büyük 1 küçük çok amaçlı salonumuz bulunuyor. Danışanlarımız yoga, zumba veya nefes egzersizi gruplarımıza, kamplarımıza katılabilirler. Roman havası, Yunan dansları gibi atölyelerimizde dersler alabilirler.
Geleceğe yönelik hedeflerinizden bahsetmenizi istesek, neler söylersiniz?
Öncelikle şubeleşirken amatör ruhumuzu korumayı istiyorum. Ardından Ankara’nın en iyi butik güzellik salonu ve akademisi olmayı hedefliyorum.

Yorumlar

0 yorumlar