Ankara Life Dergisi

SAFİR FUE İLE SAÇ EKİMİ

Safir Fue saç ekimi nedir?

Safir FUE saç ekimi, seyrekleşme veya kelleşme problemlerinin giderilmesi için kullanılan estetik cerrahi yöntemlerinden birisidir. Safir saç ekimi uygulamasında verici bölgedeki greftler FUE motorlarıyla tek tek toplanmakta ve saç ekimi bölgesinde safir uçlu bıçaklar yardımıyla açılan mikro kanallara tek tek yerleştirilmektedir. Bu sayede kişinin kelleşme / seyrekleşme problemi giderilerek estetik açıdan arzu ettiği görünüme kavuşmasına imkan tanınmaktadır.

Safir Fue Tekniği ve iyileşme süreci nasıldır?

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süresi; Saç ekimi operasyonu diğer operasyonlarla mukayese edildiğinde daha kolay ve daha az risk içeren operasyonlardan biridir.  Ancak saç ekimi önemi kadar saç ekiminden sonraki iyileşme süreci ve hastanın hekimin önerilerine uyuması yapılan işlemin başarılı olması açısından çok önemlidir. Ortalama 10-12 gün arasında kabuk bakımı yapılır ve hasta sosyal hayatına eskisi gibi devam edebilir.

Saç ekimi ağrılı bir işlem midir?

Hayır, Safir Fue tekniğinde işlemler lokal anestezi ile yapılır ve bölgede yapılan anestezi sonrası yara iyileşme döneminde hastaların %90’lık bir bölümü ağrı kesici kullanmaya ihtiyaç duymaz. Yara iyileşme süreci oldukça hızlı ve acısızdır.

Neden Safir Fue tercih edilmelidir? Safir FUE saç ekiminin avantajları nelerdir?

Safir FUE saç ekiminde kullanılan güncel teknoloji ürünü safir uçlar, çelik uçlardan daha estetik ve sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlıyor. Safir uçlu kalemle açılan kanallar çok daha küçük ve pürüzsüz olduğu için bu yöntemde, diğer saç ekimi tekniklerine kıyasla daha az doku tahribatı yaşanıyor. Böylelikle uygulama sonrasında dokular gözle görülür hiçbir iz kalmadan, hızlıca iyileşiyor.

Çok ince safir uçlu kalem, kanalların, saç köklerinin boyutuna ve açısına uygun bir şekilde açılmasına imkan veriyor. Böylelikle saç kökleri kanalların içine doğal bir açıyla yerleştirilebiliyor. Bu ise hem ekilen saçların saç derisine daha güçlü tutunmasını hem de oldukça doğal bir görüntü elde edilmesini sağlıyor.

Yorumlar

0 yorumlar