Ankara Life Dergisi

Sağlıklı Bir Cilt İçin Bakım Şart!

Biliyoruz ki günümüzde bakım denilince akla ilk olarak cilt bakımları geliyor. Pek çok kişi cildindeki lekelerden, aknelerden muzdarip durumda. Bu konuya dair çözüm yolları arıyoruz ve araştırıyoruz. Biz de şehrin marka yayını olan Ankara Life Dergisi ekibi olarak sektöründe adıyla oldukça söz ettiren SG Villa Beauty’nin sahibi Selen Gürsoy ile bir araya geldik. Selen Hanım bu ay, cilt bakımı üzerine merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı. İyi okumalar dileriz.

Güzellik ve bakım denince akla çoğunlukla ilk cilt bakımı gelir. Sizce cilt bakımı kaç yaşından itibaren yaptırılmaya başlanmalıdır?
Ergenlik dönemiyle birlikte ciltte yağlanmalar, sivilceler ve lekeler ortaya çıkmaya başlar. Bu dönemden itibaren düzenli cilt bakımı ile istediğimiz sorunsuz cilt tipine ulaşabiliriz.

Profesyonel cilt bakımının önemini, nasıl yapıldığını ve ne kadar aralıklarla yapılması gerektiğini kısaca anlatabilir misiniz?
Profesyonel cilt bakımı; uygun ürün ve cihazlarla yapılmaktadır. Cildimizin derinlemesine temizliği için en az ayda bir kere yapılmasını öneriyorum. Günlük bakımlarla desteklendiği sürece cilt problemlerimizden rahatlıkla kurtulabiliriz.

Sizin güzellik merkezinize gelen misafirlerinize uyguladığınız temel bakım nedir?
Temel bir bakım türü seçmem çok zor. Çünkü kişiye özel yöntemler ve ürünler tercih ediyorum. Cilt analizinden sonra ihtiyaç duyulan yöntemi seçmemiz daha uygun olacaktır.

En fazla karşılaşılan cilt problemlerinden biri de kuşkusuz cilt lekeleri. Sizin uyguladığınız Leke Tedavisi hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?
Cilt lekeleri için doğru ürünlerin kullanımı çok önemlidir. Haftalık yapılan bir tedavi ile lekelerden 6-8 seans aralığında kurtulmak mümkündür. Bu süreçte cildi yormadan ilerlemek çok önemlidir.

Yağlı cilt tipine sahip olanların en çok karşılaştığı problemler, cilt sarkmaları ve akne. Sizin yağlı cilt tipleri için özellikle önerdiğiniz bir tedavi yöntemi var mı?
Yağlı cilt tipinde sebum üretimi fazla olduğundan görüntü olarak insanları rahatsız edebilir. Sebum dengesini sağlamak adına doğru ürünler kullanılmalıdır. Su bazlı ürünler bu dengeyi sağlamaya yardımcı olacaktır. Sarkmalar konusunda ise cilt ütüleme olarak bilinen radyofrekans işlemini öneriyorum. Çok güzel sonuçlar alıyoruz.
Kullanılan kozmetik ürünlerde cilt bakımımızın sağlığını etkiliyor.

Kozmetik ürün seçerken sizce nelere dikkat etmek gerekiyor?
Birçok dikkat edilecek husus vardır ürün seçiminde ama bunların en önemlisi cilt tipini doğru analiz edip, cildin ihtiyacı olan ürünü kullanmaktır. Cilt analizimizi yaptırmadan başkalarına iyi gelmiş, ben de kullanayım düşüncesiyle ürün kullanılmamalıdır. Cilt lekelerinin en başlıca nedeni yanlış ürün ve yanlış kullanım şeklidir.

Yorumlar

0 yorumlar