Ankara Life Dergisi

Samimiyetin ve Huzurun Adresi; Handan Cafe & Restoran

Şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi, bu ay Handan Cafe & Restoran’a konuk oldu. Açılışını görkemli bir şekilde gerçekleştiren Handan Cafe & Restoran’ın sahibi Hakan Odabaşı ile keyifli bir röportaj yaptık.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Hakan Odabaşı kimdir?
Bence dünyanın en zor işi insanın kendisini anlatması, kimseye süslü cümleler kurup baş ağrıtacak bir başarı hikayesi kurgulamayacağım, bu konuşma aslında beni size tanıtacak. Samimiyetsiz bir ortamda hiç olmadım, zaman ayırıp da beni dinlerken sabrınızın sınırlarını zorlayacak kibirli bir CV modunda konuşmak istemiyorum, bu bana yapıldığı zaman inanılmaz rahatsız oluyorum. “Kimdir Hakan Odabaşı?” sorusuna sadece “samimi ve neşeli bir adam” sıfatının getirilmesi beni mutlu eder.
Hakan Bey, böyle bir mekanı açmaya nasıl karar verdiniz, buranın hikayesinden bahseder misiniz?
Böyle bir mekan açma fikri rahmetli annemin isteğiydi, hastalığı döneminde annemin yemeklerini ben yapardım, yemek yapımı esnasında da sohbet ederdik, konu konuyu açınca da bir restoran açma fikrini ortaya atmıştı, sonrasında da bir anne isteği olarak hayata geçirmiş oldum.
Bu bölgeyi seçmenizde özel bir neden var mı? Neden burayı tercih ettiniz?
Sıradan bir restoran açmak istemedim, iki hedefim vardı; samimi bir ortam olmalı ve Handan ismini merak ederek gelen misafirlerimize kaliteli bir yemek sunmaktı, kesinlikle bina altı bir mağaza olmamalıydı, AVM içerisinde de olmamalıydı, kendine ait bir bahçesi olmalıydı, bunun sıkıntısını ben de çok yaşadım, hem şehrin içinde olan, hem sessiz hem de huzur duyacağım bir yer aradım, ancak böyle bir yer maalesef yok. Bunun için biraz daha uzak lokasyonlara gitmeniz gerekiyor, günlük iş hayatında bu kadar fazla zamanınız olamıyor maalesef. Hem yakın olsun, hem sessiz olsun hem de huzurlu bir yer derken, kendi ev güzergahımda olan şimdiki yerimizi çok inceleme fırsatım oldu ve bu şekilde karar vermiş oldum.
Menülerinizi nasıl oluşturuyorsunuz, malzeme seçiminde önem verdiğiniz şeyler nelerdir?
O kadar önemli ki bu soru; yıllarca tüm çalışma arkadaşlarıma aynı tavsiyelerde bulundum, “Bir şeyi kaliteli yapabilmek için onu oluşturan tüm unsurların da kaliteli olması gerekir.” bunun için sadece malzemelerin kaliteli olması yeterli değil, tüm kadronuz ve ekipmanınızın da kaliteli olması gerekli. Ben de dahil birçok insan bilmediğimiz bir yemeği yemek istemeyiz, deneyimlemeyi çok isteriz ancak, bünyemizde nasıl karşılanacağını bilemediğimiz için de bunu riske etmek istemeyiz. Menü hazırlıklarında bize bu bakış açısı yol gösterdi, bildiğiniz yemekleri bize ait sunumlarla ve farklı dokunuşlarla hazırladık, misafirlerimiz yemeklerimizi deneyimledikleri zaman, kaliteli bir yemek yediklerini çok daha rahat gördüler ve bu şekilde de devam edeceğiz.
Handan Cafe & Restoran nasıl bir yer ve insanlar neden sizi tercih ediyor?
Evet, Handan her haliyle butik ve özel bir yer ve öyle de kalacak, kimseyle rekabet halinde değiliz, tüm işletmeleri önemsiyor ve saygı duyuyoruz, biz bildiğimiz bir yolda ilerliyor ve bizimle aynı yolda ilerlediğini düşündüğümüz insanları ağırlıyoruz, misafirlerimiz kendi işletmesindeymiş gibi rahat ve sürecin içerisinde. Misafirlerimiz sadece yemek için gelmiyor. Biz misafirlerimizi önemsiyoruz ve bunu hissettirdiğimizi de biliyoruz, insanların hassasiyetleri veya rahatsızlıklarını biz de hissederek hareket ediyoruz. Glutensiz beslenmek isteyen misafirlerimiz ve gerçek vegan yemekler yemek isteyen misafirlerimiz de lezzeti ve huzuru Handan’da buluyor.

Yorumlar

0 yorumlar