Ankara Life Dergisi

Selim Yılmaz’ın İşletmeciliğini Üstlendiği, Ankara’nın Dudak Çatlatan Lezzetlerin Adresi İtü Evi, Gümüşsuyu Restoran Tam Size Göre!

Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Ankara Tunalı Hilmi semtinde yer alan “İTÜ EVİ” isimli lokalinde bulunan Gümüşsuyu Restoran’ı dergimizde ağırlıyoruz.

Haftanın yedi günü açık olan tesisin mutfağında Eski Gar Lokantasının Şefi Mehmet Akkan yer alıyor. Şef, hem et hem de balık konusunda tecrübesini ve hünerlerini misafirlere sunuyor. Ankara’da yıllardır birçok mekânın markalaşmasında imzası bulunan ve hizmetleri olan işletmeci Selim Yılmaz’da, burada profesyonel bir kadro oluşturarak başarısını kanıtlamış durumda.

İTÜ Evi Gümüşsuyu Restoran, geniş ve ferah iki kısımdan oluşuyor. Ön bölümde 50 kişilik bir açık hava restoranı arka bölümde ise 200 kişilik toplantı, kokteyl ve özel organizasyonların da yapılabildiği dev ekrana sahip bir salon bulunmakta. Dev ekran demişken heyecanın dorukta olduğu derbi ve diğer maç akşamların keyfini bu dev ekranlardan takip edebilirsiniz. Öte yandan kapalı otoparkı ile siz akşamın tadını çıkarırken aracınız da güvende!

Cuma ve Cumartesi günleri canlı müzik performansı ile hafta sonunuz da renkleniyor. Ağzınıza layık bir yemeğin vazgeçilmezi olan mezelerin de teşhir dolapları oldukça zengin. Malumunuz sağlığın ve hijyenin ön planda olduğu bu kritik günlerde de gönül rahatlığı ile vakit geçirebileceğiniz İTÜ Evi Gümüşsuyu Restoran’da; pandemi döneminde bakanlık tarafından yayınlanan tüm önlemlere harfiyen uyuluyor.
İTÜ Evi Gümüşsuyu Restoran halka açık olarak hizmet vermektedir. Öğrenciden iş insanına kadar geniş bir yelpazede hitap edebilecek, her kesimin bütçesine ve damak tadına uyabilecek alternatifli bir menüye sahip. Masalarda QR koduyla menüye bakabilme, servis personelinin çağırma ve hesap isteme teknolojisi mevcut..
Mekanı ziyaret ettiğinizde, daha ikramlıklardan tadarken ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Afiyet olsun…

Yorumlar

0 yorumlar