Ankara Life Dergisi

Şıklığın Maskülen Tavrı; Cengiz İnler!

Cengiz İnler, kendi ürünlerini ve tasarımlarını uygulayarak, modanın içinde olan girşimcilerimizden bir tanesi. Giyim sektöründe kabul görmüş tarzıyla öncelikle kurumsal bir firmanın bayiliğini alarak zincirini oluşturmuş ve ardından Ankara’da oldukça ses getirmiş bir niteliğe sahip. Kaliteli ürünleri ve uygun fiyatlarıyla en özel günlerinizde sizi mutlu etmesi ise cabası. Düğün sezonunun yaklaştığı şu günlerde damatlık ve smokin üzerine konuştuğumuz çok özel röportajımız sizlerle. İyi okumalar dilerim.

Cengiz İnler mağazalarının kuruluş hikayesi nasıl başladı?
Cengiz İnler mağazalarının kuruluş hikayesi; modanın içinde olmak isteyen bir gencin dönemin modası içerisinde kabul görmüş, kurumsal bir firmanın bayiliğini alması ile başladı öncelikle, tabii ki zaman geçtikçe kısıtlı koleksiyon ve ezberlenmiş kalıplar bir süre sonra kabına sığmamasına neden oldu bu gencin ve kendi ürünlerini, tasarımlarını uygulayarak bayilik aldığı zamanın arasından geçen yıllar içerisinde çağı yakalayan bir koleksiyon oluşturmak istemesiyle ilk mağazası Ankamall Alışveriş Merkezi’nde tüm hazırlıkların tamamlanmasıyla açıldı ve serüven başladı.

Oldukça kaliteli ürünler satıyorsunuz, bu bağlamda damatlık ve smokin ürünlerinizi nasıl belirliyorsunuz? Göz önünde bulundurduğunuz kriterleriniz var mı?
Öncelikle bizi fark edip röportaj için davet ettiğiniz ve dışarıdan bir göz ile ürünlerimiz hakkında yorumlarınız adına teşekkür ederiz. Tasarımlarımız İtalyan tarzı ve Anadolu kültürünü bir araya getirerek tamamen işinin duayeni ekip arkadaşlarımız ile birlikte patenti firmamıza ait olarak bünyemizde üretiliyor. İnsanların hayatında sadece bir kez yaşadığı bu özel günde tüm dikkatleri üzerinde toplayan, şıklığı maskülen bir tavırla sergileyen, bulunduğu ortamın tıpkı gecenin gereği gibi yıldızı olmasını sağlayacak abartıdan uzak şekilde kriterlendiriyoruz.

Düğün sezonunun yaklaştığı şu günlerde fiyatları cazip hale getirmek için bu ürünlerde ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?
Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar gereği fiyat-performans odaklı çalışarak piyasada A PLUS müşterilere hizmet veren firmaların kalitesinde yaptığımız ve ortaya çıkardığımız ürünlerimizi ihracatımız kuvvetli olmasına rağmen insanımızın ulaşabileceği fiyatlarda tutarak kârımızdan fedakarlık gösteriyoruz ki, insanımızın en özel anlarında da yanlarında olabilelim.

Vücut tipine uygun pek çok damatlık ve smokin satışında bulunuyorsunuz. Peki size gelenler en çok hangisini tercih ediyor?
Kozmopolit bir ülkenin kozmopolit başkentinde bu hizmete başlamamız bize birçok avantaj sağladı, sorunuz da bunlardan bir tanesi birçok millet ve yöreden müşterilerimiz, misafirlerimiz olması ufkumuzun daha geniş bir kitleye ulaşmak için gelişmesini sağladı, ancak ağırlıklı olarak slim fit smokin ve damatlıklar tabii ki bugün çok revaçta ve zannediyoruz ki uzun bir sürede böyle kalacak. Çünkü vücutla uyum sağlayan kalıplarımız görünürde fit bir görünüm sergilerken, aynı zamanda kumaşlarımızdaki likra oranı tıpkı bir casual kıyafet rahatlığı sunuyor. Hareketleriniz kısıtlanmazken ürünlerimiz ise asla deforme olmuyor.

Uzun vadede Cengiz İnler Mağazacılık’ın hedefi nedir?
Uzun vadede hedefimiz Cengiz İnler ürünleri ile tanışmamış bir Türk erkeği kalmamasını sağlamak ve insanları alternatifsizlikten kurtarmak. Artık kaliteli ürünlere tonla para ödemek ile uygun fiyata kalitesiz ürünler arasında kalmak zorunda değilsiniz, uygun fiyata kaliteli ürünleri ile biz varız ve siz buna layıksınız.

Yorumlar

0 yorumlar