Ankara Life Dergisi

Siyahın En Lezzetli, En Çekici ve En Karşı Konulamaz Hali BlackButcherSteak

Black Butcher, politikacılardan, film yıldızlarına nice ünlü isimleri ağırlayan bir Ankara mekânı.New York Steak, Kaşarlı Köfte ve Kuzu Kapama mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında.Sucuk ise tek kelimeyle şahane…

@gurmerakun:
Yakın zamanda yaptığım en güzel keşiflerden biri oldu Black Butcher. Geniş, ferah, şık ama sıcak bir ortam. Birçok ithal peynir çeşidi ve sosların yer aldığı şarküteri vitrinini çok sevdim. Etler de ayrı bir vitrinde. Seçip istediğiniz pişme seviyesinde hazırlatabiliyorsunuz. Zaten ızgara da gözünüzün önünde. Özer Şef, elinin lezzeti, ustalığı ve samimiyeti ile midemi de kalbimi de fethetti. Roka ve parmesanla hazırladığı carpaccio sarmasına bayıldım. Sırf bunu yemeye bile gelebilirim. Füme et tabağındaki etlerse üç gün boyunca özel odalarda meşe odunu ve kiraz dalları ile 40 derecede tütsülenmiş. Diğer tattıklarımın arasında, başlangıçlarda tulum peynir salatası, Girit salatası, peynir tabağı, kremalı ıspanak vardı. Sıcak servis edilen zeytini sevdim. Tüm aroma iyice ortaya çıkmış. Fransız usulü kremalı patates de harikaydı.
Etlerde spagetti, lokum, New York steak, kaşarlı kasap köfte, kuzu kafes ve kendi üretimleri sucuk denedim. Tereyağı yatağında Black Butcher Special ise kesinlikle favorim oldu. İnce şeritler halinde hazırlanan spagetti de tavsiyemdir. Etlerin yumuşaklığı, lezzeti, pişirme teknikleri ile fark yaratacak bir restoran. Bu arada 200 gr’lık köftesi ve kendi yaptıkları ekmeğiyle hamburger de var. Bir sonraki gidişimde deneyeceğim onu da.

@aysegulnerde:
Kapıdan adımımı atmamla birlikte büyüsüne kapıldığım ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım ender mekânlardan oldu kendisi. Tabi ki Bestekar sokaktaki Black Butcher Steakhouse’dan bahsediyorum. Ankara Life Dergisi gurme ekibi olarak tadım yaptığımız bu mekân başında muhteşem iki şefin yer aldığı bir steak house… Özer Şef ve Ramazan Şef işlerinin erbabı ve birçok mekâna taş çıkarır nitelikte şaheserler çıkarıyorlar adeta. Bakalım Black Butcher’da neler tatmışız:

Tulum peynir salatası, Girit salatası,
füme tabağı, peynir tabağı, Fransız usulü patates, kremalı ıspanak, sıcak zeytin, Carpaccio, spagetti, Lokum, New York steak, kaşarlı köfte, special, kuzu kafes ve sucuk…

Başlangıç olarak her masaya mutlaka sıcak zeytin, Fransız usulü patates ve kremalı ıspanak geliyor. Özellikle zeytini sıcak yeme fikri bana çok cazip geldi. Aroması nasıl güzel ortaya çıkıyor anlatamam. Salataları nasıl bu kadar güzel olabiliyor inanın ki aklım almıyor insanı yedikçe yedirir cinsten. İçinde reyhan olan salatalar da beni her zaman mest etmiştir doğrusu. Peynir tabağı ve füme tabağı harika tatlardan oluştuğu gibi göze de hitap eder cinsten. Etlere gelmeden önce içini kendilerinin hazırladığı sucuktan bahsetmek isterim. Hafif acılı ama kararında. Üstelik satışını da yapıyorlar. Kesinlikle evde pazar kahvaltıları için muhteşem bir seçenek. Özer Şef’in sunduğu bir Carpaccio var ki şimdiye kadar bu kadar nefisini yememiştim. Bundan böyle bu Carpaccio aşkına mekânın müdavimi olacağım kesin. Etler ayrı ayrı çok başarılı. Muhteşem bir kaşarlı köftesi var mutlaka deneyimlemelisiniz. New York steak benim vazgeçemediklerimden.
Buradan bir not “lütfen etlerinizi çok pişirterek kurutmayın!” İşin erbapları bize en lezzetli pişirme tekniğiyle sunuyorlar zaten.

@farukchef:
Black Butcher Steakhouse, et denilince akla ilk gelen restoranlardan. Etleri her daim taze ve lezzetli olan Black Butcher Steakhouse damaklarda şahane bir tat bırakıyor. Etkileyici sunumunun yanı sıra ferah atmosferi ile dikkat çeken mekânda, Lokum, New York steak ve kuzu kapama oldukça lezzetli. Yeriniz kalırsa sucuk da mutlaka deneyin. Güler yüzlü ve hızlı servisi ile öne çıkan mekânın çocuklu aileler için de oldukça uygun olduğunu belirtmekte fayda var.

Yorumlar

0 yorumlar