Ankara Life Dergisi

“SONUNDA BAŞARI OLUNCA YORULDUĞUNUZUN BİR ÖNEMİ OLMUYOR”

Ankara ve Türkiye’nin önde gelen evlilik teklifi ve prodüksiyon şirketlerinin kurucusu F. Alirıza Bülbül, başarıya giden süreci Ankara Life Dergisi’ne özel anlattı. Keyifli okumalar.

Öncelikle F. Alirıza Bülbül’ü tanımak isteriz.

Alirıza bülbül 1988 doğumlu memur bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Anadoluda gezdiği pek çok ilde hem arkadaş hem de hayal biriktirmiştir. Hayatını sürekli hayal kurmaya ve proje üretmeye odaklamıştır. Bu hayallerin pek çoğunu da hayat geçirmiş, başarıya ulaşmadan vazgeçmemiştir.

Albatros Media Production ve Teklifella markalarının kurucususunuz. Markalarınızın ilginç bir kuruluş hikayesi var, okuyucularımız için paylaşır mısınız?

Türkiye’de her gencin bir hayali var. Belki lisede belki de üniversitede. Benim hayallerim çok küçük yaşlarda başladı. İnandığım değerlerden hiç vazgeçmedim. İlk şirketim olan Teklifellayı’da eşimde sadece bir fotoğraf makinesi ve cebimdeki 5TL ile kurdum. Günde 4-5 saatini uyku ile geçirip her gün saat 6’da kalkarım. Etrafımda hep başarılı insanlar biriktirdim, yolda yürüdüğüm çalışma arkadaşlarımı da hep başaracakları inancını verdim. Öğrendiğim her bilgiyi paylaştım, parayı da bilgiyi de paylaşarak çoğalttım.

Türkiye’nin birçok noktasında Teklifella markasını görüyoruz. Hangi illerde ne tür organizasyonlara ev sahipliği yapıyorsunuz?

Şu ana kadar Teklifella tam 14 ilde evlilik teklifi hizmeti verdi. Üç bini aşkın mutlu çift ile buluşup en güzel anlarına şahitlik etmek ben ve ekibim için tarifi zor bir duygu.

Albatros Media Production’da neler yapılıyor?

Albatros’dan bahsetmek isterim. Kurduğum şirket isimlerinin hepsinin bir anlam bulunmakta. Albatros dünya üzerinde şu ana kadar tespit edilen ve yaşayan en uzun kanat uzunluğuna sahip bir kuş türüdür. Karaya inmeden yaklaşık 4-6 ay hayatını okyanus üzerinde sürdürebilir. Albatros Medya şu an Ankara’nın en büyük firmalarının reklam ve prodüksiyon sorumluluğunu üstlenerek, tanıtım filmleri, içerik üretimleri, web tasarımları ve sosyal medya sorumluluklarını üstlenmiştir. Hizmetlerimiz Ankara içi ve dışı olarak da devam etmektedir.

Albatros Media Production hava çekimlerinden büyük projeleri üstlendi. Bu projelerden bahseder misiniz?

Ankara’da şu an adından sıkça bahsedilen ve uzun yıllardır sektörün markası haline gelen Gökdemir Grup İnşaat’ın reklam ve prodüksiyon hizmetleri şirketimiz bünyesinde yapılmaktadır. Yine köklü ve büyük projelerin mimari olan fıratLife, Atayıldız, A city ortaklığı ile yapılan Velux Ankara projesinin prodüksyion sorumluluğu bize aittir.

 Markalarınızın benimsediği vizyon ve misyonu nedir?

Teklifella’da amacımız insanların kendini özel hissetmesini sağlamak, çıkacakları bu evlilik yolculuğunda unutamayacakları bir gün yaşatmak. Herkes insan özeldir ve bunu hissetmelidir. Ekibimizle her detayına kadar özenle hazırladığımız konseptlerle onların mutluluğu için çaba sarf ediyoruz.

Albatros Medya ve Prodüksiyon’da ise ciddi bir Ar-Ge ve senaryo çalışması ile firmaların marka değerini ön plan çıkartarak dijital pazarlama ağını geniş kitlelere ulaştırıp, özgün içerikler üretmekteyiz. Amacımız etkili olmak ve insanların aklında bir iz bırakmak.

Son olarak Ankara Life Dergisi okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?

Öncelikle hayal kurun.ve bu hayalinizi sağlam gerçekler üzerine oturtun. İnsanın inanıp da yapamayacağı bir şey yok. Bir şeyi başarmak çok zor olabilir ama azimle ve inatla çalışırsanız o yolda eminim kazanan siz olursunuz. Yol ne kadar uzun olursa olsun sonunda başarılı olunca ne kadar yorulduğunuzun da bir önemi yok. Asla pes etmeyin.

Yorumlar

0 yorumlar