Ankara Life Dergisi

TALAT SAM : SAĞLIK İÇİN TEMİZLİK, TEMİZLİK İÇİN REVOX LABORATORİES

Bitkisel kozmetik ürünlerinin 1 numaralı markası Revox Laboratories ile tanışmaya hazır mısınız? Revox Laboratories firmasının Yöneticisi Talat Sam ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızda organik ürünlerin kişisel bakımınız için faydalarından konuştuk. Keyifli okumalar…

Talat Sam’ı tanıyabilir miyiz? Revox Laboratories serüveni nasıl başladı?

1958 Kars doğumlu, 2 çocuk babasıyım. 2011 yılından bu yana REVOX markalı ürünleri üretici firmada yöneticilik yapmaktayım.

Geomass AR-GE Şirketi ile 2011 yılında ticari faaliyetlerine başlayarak, uzun yıllar süren araştırmalar neticesinde alanlarında çok başarılı ekip arkadaşlarımızla geliştirdiğimiz formüllerle saç bakım ürünlerinde, saç dökülmesini önlerken, sağlıklı ve hızlı saç uzatma konusunda çok etkili olan bitkisel kozmetik ürünlerini Revox markası ile çıkararak kozmetik pazarında hak ettiği yeri ve övgüyü kazandık.

Revox Laboratories’de bitkisel şampuanlar, bitkisel saç kremleri, erkeklere özel saç bakım ürünleri ve eczane ürün grupları yer alıyor… Bahseder misiniz?

Revox markası, kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Tüketicilerin talepleri doğrultusunda, Revox laboratuvarlarında araştırma geliştirme faaliyetlerini sürdürerek, kozmetik sektöründe her yıl yaklaşık %15 ila %20 arasında büyümeyi gerçekleştiriyoruz. Revox Laboratories bünyesinde bulundurduğu ürünleri yurtiçi ve yurtdışı kuruluşlar tarafından bir dizi test-denetleme aşamasından geçirerek alınan sertifikalarla ki; bunun en büyük örneği üretim tesislerimizin Sağlık Bakanlığı GMP ve son zamanlarda ismini sık sık duyduğumuz FDA Kayıtlı olarak üretim tesislerimizde yaptığımız ürünleri, tüketicilerin hem güvenle hem de sağlıkla kullanabilecekleri ürünleri pazara sürmekteyiz.

Revox Laboratories; geliştirdiği formüllerle saç bakım ürünlerinde, saç dökülmesini önlerken, sağlıklı ve hızlı saç uzatma konusunda bitkisel kozmetik ürünleri pazarında hak ettiği yeri ve övgüyü kazanmıştır.

Bakım ürünleri haricinde bir de organik temizlik ürünleriniz mevcut. Neden Temizlik ürünleri?

Bir gün, üretim tesisimiz bünyesinde bulunan Revox Laboratories saç bakım üretim bölümünde personelin kullandığı önlük ve çeşitli iş kıyafetlerinin yıkanması esnasında, kullanılan deterjan ambalajlarının üzerinde hiçbir içeriğin tek tek listelenmiş olmadığını fark ettik ve bunun neden olduğunu merak ettik. Araştırdığımızda ise hemen hemen hiçbirinin ambalajlarında tam anlamı ile açıklayıcı bir içerik listesinin bulunmadığını ve yüzdesel değerlerin kabaca yer aldığını gördük.

Zira biz şampuan ve diğer ürünlerimizin üzerindeki etiketlerde kullanım miktarına göre en küçüğünden en büyüğüne, ürünü oluşturan tüm içerikleri belirtiyorduk.

Bunun üzerine biraz araştırma yaptık ve geleneksel temizleyicilerdeki tüm kimyasalları öğrendiğimizde çok şaşırdık.

Aslında içeriği temiz, doğa dostu olan etkili ve organik sertifikalı temizleme ürünlerinin raflarda çok da yer almadığını fark ettik.

İşte o zaman Nature Clean markasıyla ‘’Toprak dostu ve gerçek yeşil’’ temizlik ürünleri üretmek fikri doğdu bizde.

O zamandan beri sizin aileniz, bizim ailemiz ve gezegenimiz için en iyi olan bir temizlik modeli sunmak için çalıştık.

Revox Laboratuvarları’nda tüm Ar-Ge ekibi olarak çok çalıştık.

Sonucunda tüm REVOX ürünleri gibi her biri eşsiz özelliklere sahip organik sertifikalı ve ’saklayacak bir şeyi olmayan’ NATURE CLEAN markalı temizlik ürünleri ortaya çıktı. Bunları aşağıda sunuyoruz;

  • Organik Çamaşır Deterjanı (Parfümlü)
  • Organik Çamaşır Deterjanı (Parfümsüz)
  • Organik Bulaşık Deterjanı
  • Organik Elde Bulaşık Deterjanı
  • ( Parfümlü)
  • Organik Elde Bulaşık Deterjanı
  • ( Parfümsüz)
  • Organik Çok Amaçlı Yüzey Temizleyici (Parfümlü)
  • Organik Çok Amaçlı Yüzey Temizleyici (Parfümsüz)
  • Organik Anti-Virüs Çamaşır Arındırıcı

Umarız bu doğaya saygılı ve tertemiz yolculuğumuzda sizlerde de bizlere katılırsınız.

Revox Laboratories ürünlerini neden tercih etmeliyiz?

Çünkü, saklayacak bir şeyi olmayan ürünler üretiyoruz ve gerek saç bakım ürünlerimiz ve gerekse de organik temizlik ürünlerimiz ile saygı değer kullanıcılarımıza sağlık ve kalite sunuyoruz

Öte yandan Dünya’nın mücadele ettiği Covid-19’a karşı da bir ürününüz mevcut. Okuyucularımız için detaylarını aktarır mısınız?

Bilindiği üzere tüm dünyayı kasıp kavuran Covid-19 hastalığı insan vücudunun bağışıklık sistemini zayıflatmakta ve böylece savunmasız kalan organlarımıza saldırmaktadır.

Burada esas olan vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışmak olduğu için bizde pandeminin en başından beri gerek bağışıklık sistemini güçlendiren, gerekse de Covid-19’a karşı defans yapabilecek özelliklere sahip gıda takviyeleri üzerinde yapmakta olduğumuz Ar-Ge çalışmaları neticesinde son derece güçlü sonuçlara ulaştık.

İlgili bakanlık nezdinde üretim izni başvurularında bulunma aşamasındayız. Çok kısa bir süre içerisinde son derece modern GMP belgeli ve FDA kayıtlı tesislerimizde üretime geçmeyi planlıyoruz.

Yorumlar

0 yorumlar