Ankara Life Dergisi

Tatilin Keyfi Jardin Bungalov Evlerinde Çıkar!

Herkesin zaman zaman dinlenmeye ihtiyaç duyduğu anlar oluyor. Kimimiz şehir gürültüsünden kimimiz ise iş stresinden bunalıp kısa süreliğine de olsa kaçamak yapmak istiyoruz. Bundan dolayı araştırmalara başlayarak uygun yer bulmaya çalışıyoruz. İşte tam da bu sebepten ötürü bir yer düşünmenizi istiyorum. Kaliteyi, konforu üst düzeyde tutan, evinizdeki rahatlığı aratmayacak bir mekân. Hem estetik hem de ihtiyaç açısından bütün beklentileri karşılayan… Size yardımcı olmak adına Jardin Bungalov Sapanca’dan bahsetmek istiyorum. Hayalin gerçeğe dönüştüğü, bu doğrultuda tüm insanlığa hizmet ederek gönül rahatlığıyla konaklayabileceğiniz, memnuniyet derecenizi yükseltecek bir mekân. Kadir Mercan ise buranın sahibi. Çocukluğunun Sapanca’da geçmesinin yanı sıra bölgeye olan sempatisi, girişimci özelliğiyle hayalindeki konsepti kurmuş önemli bir isim. Yapmış olduğu çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Biz de şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi olarak kendisiyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Merak ettiğimiz sorularımızı yanıtlayan Kadir Mercan’ın çok özel röportajı sizlerle, iyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Kadir Bey öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Kadir Mercan kimdir?
Aslen Ankaralıyım ve ailemle Ankara’da yaşıyorum. Geçmişte birçok ticari faaliyetlerde bulundum. Yedi yıl kadar resmi bir kurumda görev aldım, daha sonra 2020 yılında kurumdan ayrıldım.
Jardin Bungalov Sapanca’nın hikayesi nasıl başladı? Burayı neden tercih ettiniz?
Hikâyenin başına gidecek olursak; annem Sapancalı olduğundan ve çocukluğumdan bu yana her tatilde fırsat buldukça Sapanca’ya gidip geliyordum. Evlendikten sonra da eşim ve çocuklarımla birlikte Sapanca’ya gidip gelmelerimiz devam etti. Şu anda tesisimizin bulunduğu yer ise çocukluğumun geçtiği dededen yadigâr bir toprağımız. Yıllardır gidip geldikçe orada bir ev yapma arzusu içimde hep vardı. Pandemi sürecinde oldukça yaygınlaşan bir bungalov trendi bulunuyordu. Ben de bu hayalimi gerçekleştirmek istedim. Hem ailem hem de misafirler adına rahat, huzurlu, konforlu bir şekilde konaklayabileceği bir konsept haline dönüştürmeye karar verdim. Böylelikle 2022 yılının Ocak ayında ilk temeli attık, 2022 yılı temmuz ayında da faaliyete geçtik.
Mekânı tasarlarken hayalinizde nasıl bir yapı mevcuttu? Hangi konular üzerine yoğunlaşarak sektörde konumunuzu aldınız?
Ankara’da yaşamak zor, yani insanlar gerçekten bir sıkılmışlığın içinde her günü huzursuz, yorgun, keyifsiz ve mutsuz geçiriyor. Bu mekânı yaparken tamamen doğayla iç içe orijinal bir atmosfer olan yerin çok da ekstra dokunuş ihtiyacı olmadan sadece evinizdeymiş gibi hissettirebilen bir alan olması için tasarladım. Gelen misafirlerim adına benim için önem arz eden şey ise; evlerinde ihtiyaç duyabilecekleri bütün konforu eksiksiz bir şekilde sunabilmekti. Ailemle gitmiş olduğum tatillerden deneyimlediğim ölçüde bu mekânın özen ve düzenini oluşturdum.
Burada misafirlerinize hangi hizmetleri sunuyorsunuz?
Ateş çukuru, sıcak havuz, jakuzi sıcak su, şömine soba, mutfak ve tüm ekipmanları, bulaşık makinesi, buzdolabı, kurutmalı çamaşır makinesi, buharlı ütü bulunuyor. Bunun yanı sıra 4 kişiye kadar konaklama imkânı, muhafazakâr korunaklı bahçe, ücretsiz otopark, ücretsiz Wi-Fi, bahçede hamak ve barbekü keyfi için çeşitli hizmetlerimiz var.
Jardin Bungalov Sapanca’da baz aldığınız kriterleriniz nelerdi?
Elbette misafirlerimiz geldiklerinde birçok ayrıntıya dikkat ediyor, çünkü ne olursa olsun neticede bir hizmet karşılığında para ödeniyor. Onlar en iyi şekilde ağırlanmayı hak ediyor, biz de bu konuyla alakalı insanların unutabileceği, yanında getiremeyeceği birçok malzemeyi bungalov evlerimizde bulundurmaya çalışıyoruz.
İşletmeniz hakkında unutamadığınız bir anı oldu mu? Bizimle paylaşır mısınız?
Bir bayan misafirimiz eşiyle beraber 3-4 gün konaklama yapmaya gelmişti. Kıyafetlerini çok özenli bir şekilde valizine yerleştirmesine rağmen akşam yemeğe çıkacağı vakit elbisesinin ütüsüz olmasından kaynaklı rahatsızlık duyduğunu dile getirmişti. Bizi aradı durumu izah etti, ufak odamızda buharlı ütü olduğunu söylediğimizde çok mutlu olmuştu. Bu da bizi çok sevindirmişti.
Misafirlerinizden aldığınız geri dönüşler ne yönde?
Kısaca şöyle söyleyeyim; misafirlerimizden genelde ‘ya bu da olmasın artık!’ denilen her şeyin var olduğuna dair geri dönüş alıyorum. Onların geri dönüşleri, rezervasyonlarını uzatma istekleri ya da daha evlerinden rezervasyonları bitmeden bir sonraki tatil planlarını benim ile programlamaları çok mutlu ediyor.
Jardin Bungalov Sapanca adına hedeflerinizden kısaca bahseder misiniz?
Gelecek olan misafirlerimin beş yıldızlı otel konseptinde A’dan Z’ye, eğlencesinden restoranına, oyun alanlarından sosyal aktivite alanlarına kadar kendi evlerinde hissettirecek konforu, huzuru, rahatlığı ve ulaşılabilirliği hedefliyorum. Önümüzdeki yıllarda inşallah böyle bir çalışmamız olacak.

Yorumlar

0 yorumlar