Ankara Life Dergisi

”TEK ODAĞIMIZ SİZİN RAHATLIĞINIZ”

By Agah Beauty Art’ın Kurucusu ve Usta Öğretici Öğretmen Agah Çapar ile bir araya geldik. Günümüzün popüler uygulamalarından kalıcı oje, kalıcı makyaj ve kirpik lifting ile ilgili bilinmeyenleri sizin için yanıtladı.

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Bu mesleğe nasıl başladınız, aldığınız eğitimler nelerdir, kısaca bahseder misiniz?
Merhaba 1984 yılı Adana doğumluyum. 15 yaşımdan itibaren mesleğim ile alakalı bir şeyler hep karşıma çıktı ve kendimi içinde buldum. Mahallemdeki kuaförlerde büyüdüm diyebilirim. Yurt içi yurt dışında birçok eğitimim oldu.
Mesleğe tam olarak başlama hikayem şu anda Usta Öğreticisi olduğum Kurum Müdürüm Sayın Ceren Gül sayesinde
oldu. ’Sen bu işi yapacaksın!’ deyip elimden tuttu. Şimdi hem kendi salonum var hem de Ankara Leyla İnanır Güzellik Merkezi’nde MEB’e bağlı Usta Öğretici Öğretmen olarak görev yapıyorum. Kendisine minnettarlığım hiç bitmeyecek.

By Agah Beauty Art’ın bir marka haline gelmesini nasıl başardınız?
Şunu belirtmek isterim ki, marka yolunda olduğunu düşünüyorum ve bunun için çabalıyorum. Henüz çok yeni 10. ayında bir bebek daha…

By Agah Beauty Art’ta müşterilerinizi neler bekliyor?
Hiçbiri müşterim değil salonuma uğrayan herkes misafirim. Buraya sadece sohbet için bile gelen insanlar var. Onları ağırlamayı onlarla sohbet etmekten çok keyif alıyorum Evlerinde gibi hissetmelerini sağlamak en büyük hedefim ve kadınların aynada gülümsemelerini görmeyi çok seviyorum.

By Agah Beauty Art’ın güzelliğe güzellik katan uygulamalardan söz etmek istiyorum. Kalıcı makyaj uygulamalarını gerçekleştirirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir; kişinin göz rengi, saç rengi, yüz tipi
nasıl bir rol oynuyor?

Bu saydıklarınızın tabii ki önemi çok büyük. Kalıcı makyaj muazzam değişiklikler sağlarken aynı zamanda pişmanlıkla da
sonuçlanabiliyor. En önemli kural uzmanı iyi seçiyor olmaları. Maalesef merdiven altı yerler de eğitimsiz kişiler tarafından bu uygulamalar çok fazla yapılmakta. Lütfen işlem yaptıracağınız yerlerde isimden çok, uygulamayı yapacak olan kişinin eğitim ve tecrübesini sorgulasınlar. Doğru bir uzman seçildiğinde herkes mutlu olur.

Sadece kalıcı makyaj değil kirpik lifting ve ipek kirpik işlemlerinize de değinmek istiyorum. Bu uygulamalar nasıl olmalı?
Bu saydıklarınız maalesef piyasanın kanayan yarası. Kirpik lifting doğru teknikler doğru ürünlerle yapılmadığı zaman kirpikleriniz yanar ve dökülür sonrasında kirpikler en az 3-6 ay da kendine gelir ya da gelmez. Her yerde kirpik lifting setleri satılıyor ancak insanın kendi gözüne uygulama yapması son derece tehlikeli. ‘‘İpek kirpik kirpikleri döker mi?’’
sorusunu çok alıyorum. Evet döker, doğru yapılmazsa döker. 30 dakikada ipek kirpik takıyorlar, doğru uygulamada bu işlem sadece bir göz için 1 buçuk saati bulur. ‘‘Kirpik lifting mi, ipek kirpik mi?’’ diye sorarsanız, kesinlikle kirpik lifting derim; dünyanın en sağlıklı uygulaması ipek kirpiktir.

Kalıcı oje hakkında ne düşünüyorsunuz, yaptırılmalı mı?
Tabii ki! büyük bir konfor kadınlar için. Günümüzde fırçayı eline alan herkes Make Up, törpüyü eline alan herkes kalıcı oje protez tırnak ustası ancak kalıcı oje doğru yapıldığında tırnağa zarar vermez. Tırnak bu sayede sağlıklı uzar. Kalıcı oje
yapılırken tırnaklarınız kurutma cihazında yanmaz, tırnaklarınızda kalın bir katman olmaz, kalıcı oje aseton yardımıyla çıkarılır; makina yardımıyla çıkarılmaz. Jel ile kalıcı oje adı altında tırnaklar da yapılmakta. Jel uygulamasından sonra
tırnaklarınız incelir, kağıt gibi olur asla uzamaz ve sürekli kırılır. Normal bir kalıcı oje hem sağlıklı hem Son derece konforlu bir işlemdir.

Makyaj ve oje trendleri neye göre belirlenir?
Aslında çok karışık mevcut bir trend varken insanların alışmış oldukları kendi tarzları var. Bir kural değildir, daha çok misafirlerin kendi istekleri trend olmuş oluyor bizim için.

By Agah Beauty Art’ın sembolü haline gelmiş uygulamalar nelerdir?
Kirpik lifting ve kalıcı oje en çok tercih edilen işlemlerimizden. “By Agah Beauty Art’ı ziyaret etmelisiniz çünkü: …” Bahçede kahve ve sohbet… Sağlığınıza zararlı hiç bir uygulama yapılmamakta, içilen sudan kullanılan her malzemeye kadar piyasanın en iyisi! Tek odağımız sizin rahatlığınız.

Yorumlar

0 yorumlar