Ankara Life Dergisi

TÜM FAYDALI YÖNLERİYLE YIKAMASIZ SAÇ EKİMİ

Esteworld Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, saç ekimini konforlu bir işlem haline getiren güncel teknolojileri ve yenilikleri Ankara Life Dergisi’ne anlattı. Keyifli okumalar.

Saçlarınız dökülüyor; aralarında gözle görülür boşluklar oluşmaya başladı. Selfie çekerken bu durumu gizlemek için ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. Üstüne üstlük bu dökülme dönemsel veya mevsimsel değil; saçlarınızdaki seyrelme gün geçtikçe belirginleşiyor. Yüzünüzü çevreleyen, en doğal aksesuarınız olan saçlarınızı kaybediyorsunuz. Ama endişelenmeyin. Günümüz tıp teknolojisi; saç kaybı yaşayan kişilere kalıcı, doğal, acısız ve konforlu bir çözüm sunuyor: Saç ekimi. Saçlarınızın yardım çağrısına kulak verip saç ekimi yaptırmak istiyorsunuz lakin vaktiniz yok. Gündeminiz öyle yoğun ki iş, ev, çocuklar, alışveriş, kurs vs. derken günlük koşturmaca içinde kendinize ayırabileceğiniz bir dakikanız bile yok. Öyleyse müjdeyi hemen verelim! Saç ekiminin bugün geldiği noktada saç ekimi işleminden sonra kliniğe yalnızca 1 kez gideceğiniz bir yöntem var: Yıkamasız saç ekimi. Saç kaybı yaşadığı için saç ekimi yaptırmayı düşünen fakat vakti olmadığından bir türlü bu hayalini gerçekleştiremeyen kişiler için geliştirilmiş olan yıkamasız saç ekimi oldukça ideal bir çözüm. Yıkamasız saç ekimiyle işlemden sonra kliniğe yalnızca 1 kere gidiyorsunuz; böylelikle kıymetli vaktiniz size kalıyor. Sonrasında ise yapmanız gereken tek şey saç ve saç derisine ihtiyaç duyduğu nemi kazandıran bakım solüsyonunu gün içinde ekim bölgesine, her 3 saatte bir 10-15 kez püskürterek çok hafif dokunuşlarla uygulamak. Yöntemin başarıya ulaşması için nemlendirici, mikrop kırıcı ve yara iyileştirici özelliğe sahip sprey solüsyonu saçlarınıza, saç ekimi işleminden sonra 6-7 gün boyunca, belirtilen şekilde uygulamanız yeterli.

Hayatınızı bölmeden, zamanınızı almadan sizi hızlıca ve konforlu bir biçimde gür, kuvvetli ve sağlıklı saçlara kavuşturan yıkamasız saç ekimiyle hep hayal ettiğiniz görünüme sahip olmanız mümkün. Saç ekiminde yepyeni bir dönemi başlatan yıkamasız saç ekiminin, konforu ve hasta memnuniyetini artıran özellikleri bunlarla da sınırlı değil. Gelin bu güncel uygulamanın faydalarına hep birlikte göz atalım.

Yıkamasız saç ekimiyle gür ve kuvvetli saçlara hızlıca kavuşmak mümkün

Yıkamasız saç ekiminde, saç ekimi işleminin ardından saçlara her gün nemlendirici bakım losyonu ve sprey formundaki besleyici solüsyon uygulandığı için yıkama süreci tamamen ortadan kaldırılıyor. Tıp alanında öncü ülkelerden Almanya’da geliştirilen; yara iyileştirici, mikrop kırıcı ve nemlendirici özelliğe sahip bakım losyonu ve sprey formundaki solüsyon hem var olan telleri hem de yeni ekilen kökleri besleyerek saçların doğal, sağlıklı ve dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Saç ekimi yaptıran kişi yıkamasız saç ekimi sayesinde kliniğe yalnızca bir kez (ekim yapıldıktan bir gün sonra) gidiyor. Bu yöntem hızlı bir tempo içinde olan, zamanı kısıtlı, vakti kıymetli ki ş i l e r e ; özellikle de iş insanlarına ve şehir dışında yaşayanlara o l d u k ç a büyük bir konfor ve kolaylık sağlıyor. Yara iyileştirici, mikrop kırıcı ve nemlendirici özelliğe sahip özel bakım jelinin etkisi yalnızca bir günde bile kendini gösteriyor. Saç derisi hızlıca iyileşiyor. Henüz bir gün önce saç ektirme işlemi yaptırmış olan kişinin donör sahası (ense bölgesi) sanki saçını çok kısa kestirmiş gibi görünüyor. Bu hızlı iyileşme, saçların daha hızlı bir şekilde estetik bir görünüme kavuşmasını, dolayısıyla kişinin sosyal yaşantıda kendini görsel açıdan daha iyi hissetmesini sağlıyor.

Ekilen saçların çıkma süresini fark edilir bir biçimde kısaltıyor

Saç ekiminin ardından saçlar kendi haline bırakıldığında ekilen köklerin uzaması 7-8 ayı bulurken vitamin, mineral ve aminoasit içeren sprey ve tablet alımıyla uygulanan yıkamasız saç ekimi sayesinde 4-5 ayda doğal, gür ve sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün. Tıp alanında dünyanın söz sahibi ülkelerinden olan Almanya’da geliştirilmiş olan, etkisi kanıtlan özel losyon ve sprey solüsyon sayesinde saç derisi hızlıca iyileşirken saç kökleri dokuya daha hızlı ve güçlü bir şekilde tutunuyor. Böylece yeni ekilen saç kökleri beklenenden daha kısa sürede uzayıp gürleşiyor.

Hedeflenen sonuçların maksimum oranda alınmasını sağlıyor

Bir yerimiz çizildiğinde derimiz nasıl kabuklanırsa saç ekiminden sonra da saç derisi o şekilde kabuklanmaya başlıyor. Saç derisi kendi haline bırakıldığında hızlıca kabuklanarak büzüşüyor. Bu ise çıkış yönüne uygun bir şekilde, bir mücevher ustası titizliğinde, en doğru açıyla ekilmiş olan köklerin çıkış açısını bozuyor. Kabuklanma arttıkça saçlar dikleşiyor ve istenmeyen bir görüntü oluşuyor. İşte Esteworld’ün yıkamasız saç ekiminde kullandığı, özel içeriğe sahip sprey formundaki nemlendirici solüsyon kabuklanmayı kontrol altına alarak saç derisini ve kökleri nemlend i r iyor. Kökler beslenerek ekildiği alana daha güçlü tutunuyor. Böylelikle ekilen saçlar planlanan şekilde ; doğru açıda ve normalden daha hızlı bir şekilde çıkmaya başlıyor. Ayrıca yıkama yapılmadığı için yıkama esnasında yeni ekilmiş köklerin zarar görme veya çıkış açısının bozulma ihtimali de ortadan kalkıyor. Uygulama saç ekiminden sonra hassaslaşmış olan derideki sivilcelenme ve kaşıntıyı da azaltıyor. Cildi nemlendirip rahatlamasını sağlayarak saç ekimi yaptıran kişiye hem yaşam konforu hem de estetik bir görünüm kazandırıyor.

Yorumlar

0 yorumlar