Ankara Life Dergisi

“TÜM HASTALIKLAR SEVGİNİN EKSİKLİĞİNDEN KAYNAKLANIR”

Uzman Dr. Yeşim Tok, bu ay Ankara Life Dergisi’nin konuğu. Tamamlayıcı tıp uygulamaların faydaları ve önem hakkında merak edilenleri sorduk. Keyifli okumalar.

RÖPORTAJ: NURAN BAYKUŞ

Uzman Dr. Yeşim Tok kimdir?

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Aile Hekimliği uzmanlık eğitimimi aldım. GETAT alanında uzman olduktan sonra Sağlık Bakanlığı GETAT eğitimcisi oldum. Halen kendi kliniğimde hasta ve danışanlarımı kabul ediyorum.

Geleneksel  ve tamamlayıcı tıp fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayalı, izahı yapılabilen veya yapılamayan bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür. Bu uygulamalar; Fitoterapi, Akupunktur, Kupa Terapi, Sülük Tedavisi, Hipnoz, Ozon Terapi, Mezoterapi, Apiterapi,  Proloterapi,  Osteopati, Refleksoloji, Homeopati,  Kayropraktik, Larva Uygulaması, Müzik Terapi.

 Mezoterapi dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. 

Mezoterapide küçük miktardaki ilaçlar mikroenjeksiyon yöntemi ile direkt problemli bölgeye verilir. Bu şekilde sistemik bir etki oluşturmaksızın problem çözülür ve tedaviden maksimum fayda sağlanır.

Saç mezoterapisi, hem kadınlar hem de erkeklerde Kelleşme sorunu yaşayan insanların saç derisindeki gerekli vitamin, mineral ve besin ögelerini sağlayarak saç dökülmesini engelleyen, bununla beraber saç uzamasını sağlayan ve kelliğin tedavisi olarak da kullanılabilen bir yöntemdir

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting); Cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir. Ciltte kolajen sentezini uyarır; gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık sağlar

Selülit mezoterapisi; Mezoterapi ile cildin altına enjekte edilen maddeler selülitli alanda kan akımını ve lenfatik dolaşımı düzenler, yağ depozitlerini çözer ve son olarak sertleşmiş bağ dokuyu düzeltir. Bu şekilde kişinin görünümü değiştirir

OZON TEDAVİSİ NEDİR? NASIL YAPILIR? 

Ozon tedavisi majör uygulama, minör uygulama, subkutan uygulama, rektal uygulama ve torbalama uygulama olarak 5 farklı yöntem ile uygulanır.

Ozon tedavisi romatizmal hastalıklarda, hepatitlerde, eklem ağrıları ve eklem kireçlenmelerinde, fibromiyaljide, kronik yorgunluk ve kronik ağrılarda, bağışıklık sistemi güçlendirilmesinde uygulanan bir yöntemdir. Kanın yüksek oranda oksijenlenmesinin yanı sıra immun sisteminin güçlendirilmesi yoluyla tedavi edici yöntemdir

Hipnoz ve Hipnoterapinin Faydaları

Hipnoz ve hipnoterapi, psikoterapinizi hızlandıracak ve etkisini arttıracak bir araçtır. Bu sayede iç görünüz gelişecek, sizi kısıtlayan, sınırlandıran düşünce ve inançlarınızı yeniden yapılandıracak, öz kontrolünüzü güçlendirecek, negatif duyguları yok ederek pozitif duygulara yoğunlaşacak, sorunlarınızın kaynağını görme şansını yakalayacak, zihinsel zincirlerinizden kurtulacaksınız.

SADECE ŞEFKAT İYİLEŞTİRİCİDİR ÇÜNKÜ İNSANIN İÇİNDEKİ TÜM HASTALIKLAR SEVGİNİN EKSİKLİĞİNDEN KAYNAKLANIR.

 Bedenimizin içinde zihnimizle entegre olarak bulunan ve bize hayat veren, hayatımızı yaşatıp yönlendiren bir kutsal öz vardır ki buna ruh diyoruz. İşte hiçbir zaman ölmeyen, ölümsüz olan ve her türlü kötülükten çirkinlikten münezzeh, arı duru ve temiz olan bu ruhun esası sevgiden oluşmuştur. Gerçek yuvamız olan o aleme döndüğümüzde bizi sonsuz sevgi ve huzur, hoşgörü ve birlikteliklerin en güzeli bekliyor olacaktır. Dünyasal yaşam telaşı nedeniyle aslımızı unutup, kendi özelliklerimizden uzaklaşırız. İşte o zaman ana yaşam maddemizden yani sevgiden, şefkatten uzaklaşırız hatta ona yabancılaşırız. İşte o zaman git gide yaşam kaynağı sudan uzaklaşan çiçekler gibi solmaya kurumaya başlarız. Bedenimiz ve bilinçaltımız bize işaretler ve alarmlar vermeye başlar bunları göz ardı etmeye devam ettiğimizde ise artık çeşitli hastalıklar ortaya çıkmaya başlar. Sevgi ve şefkatten uzak kalan zavallı ruhların tedavisi de ancak sevgi dolu diğer ruhların etkileri ve müdahaleleri ile olur.

Yorumlar

0 yorumlar