Ankara Life Dergisi

Türkiye’ye Döndü İsmet Chef

İsmet Chef’in Trabzon Akçaabat’taki restoranı hem bölge hem de çevre illerden müdavimlerini ağırlamaya devam ediyor. Lezzeti, şovları ve sempatikliğiyle medyanın da ilgisini çeken İsmet Chef, her zamanki gibi Akçaabat’ta da fenomen oldu. Özellikle kırmızı et konusunda Ankara’daki iddiasını Bakü’de de
sürdürdüğünün altını çizen ünlü şef, steak konusunda ülke genelindeki popülerliğine vurgu yapıyor…
Adı ülke sınırlarını aşan birçok isim, başarılarını dünyaya kanıtladıktan sonra bir bir yurda dönmeye
devam ediyor. Dünyanın bildiği adıyla İsmet Chef, ününü Trabzon’un Akçaabat ilçesine taşıdı.
Türkiye’nin en ünlü şeflerinden İsmet Akkuş yurda döndü. Dünyanın birçok ülkesinde çok sayıda
restoran işleten İsmet Chef, geçtiğimiz günlerde Trabzon’da yeni mekan açtı. Başta Azerbaycan’ın
başkenti Bakü, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Dubai, Rusya Federasyonu başkenti Moskova olmak üzere
birçok ülkede restoranlar açan İsmet Akkuş’un Trabzon’daki restoranı kentin turizm merkezlerinden
Akçaabat’ta yer alıyor.

20 yıldır yeme-içme sektöründe yer alan İsmet Chef, tabiri caizse merdivenin alt basamağından başlayıp marka haline gelmiş bir isim. Türkiye’de ardından Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai ve Rusya başta olmak üzere birçok farklı ülkede kendini geliştiren İsmet Chef, geçtiğimiz günlerde Trabzon’un ‘riviera’sı Akçaabat’ta yine kendi adıyla bir restoran açtı. Her ne kadar mekan Akçaabat’ta olsa da mekanın müdavimleri tüm Karadeniz’den geliyor. Samsun’dan Rize’ye, Artvin’den Erzurum’a kadar farklı farklı şehirlerden misafir ağırlayan İsmet Chef ’e Gürcistan’dan da çok sayıda misafir geliyor. İsmet Chef ’e kilometrelerce uzaktan yemeğe gelinmesinin sebebinin sadece yemeklerin lezzeti değil.

 Kalitesi, sunumu ve işin asıl püf noktası olan şovları ile misafirlerinin beğenisini kazanan İsmet Chef ’e gelenler, yemeklerin yanı sıra İsmet Chef ’in şovlarının karşısında.

Şov Burada Bir Gelenek

Kalitesi, sunumu ve işin asıl püf noktası olan şovları ile misafirlerinin beğenisini kazanan İsmet Chef ’e gelenler, yemeklerin yanı sıra İsmet Chef ’in şovlarının karşısında büyülendiklerin söylüyor. Şahsına münhasır giyim tarzı, imajı, çok özel yemek şovlarıyla misafirlerini kendine hayran bırakan ünlü şef, sempatik tavırlarıyla da büyük beğeni topluyor. Mutfak ve servis anlamında profesyonellerle çalışan İsmet Chef ’in, tüm ekibinin özverisi, çalışkanlığı ve ustalığı ile kısa sürede çok daha fazla büyüyeceğine ve İsmet Chef markasını Akçaabat’ta da herkese sevdireceğine olan inancı tam.

Lezzetin Sırrı

İsmet Chef ’in öyle tepeden işin zirvesine oturtulmuş bir isim olmadığını belirtmekte fayda var. Zira İsmet Chef bugünlere resmen tırnaklarıyla kazıyarak gelmiş. Bulaşıkçılıktan, garsonluğa ve 18 yıl sonra kendi işinin patronu olmuş. Yıllarda yurtdışında özellikle de Bakü’de çalışmış ve şimdilerde emeğini, beraberinde çalıştığı diğer arkadaşlarıyla beraber Trabzon’a sunuyor. İsmet Chef ’in ününün nerden geldiğini soracak olursanız, özellikle etlerini ve diğer ürünlerini özenle birebir kendisi seçiyor. Özel olarak ayarlanmış dereceleri dolaplarda himalaya tuzu ile marine edip 28 gün dinlendirten sonra servis eden ünlü şef, Ankara Life Dergisi’ne verdiği röportajda etin dinlenmesinin çok önemli olduğunu ve doğru ürünü seçmek kadar onu hangi aşamalardan geçtiğinin de çok önemli olduğunun altını çiziyor. “

“Ankara’dan Açılışa Geldiler”

İsmet Chef ’in açılışına bölge iş, siyaset, sanat ve medya dünyası ile kent cemiyeti de yoğun ilgi gösterdi. Bürokrasi dünyasından da hatırı sayılır simaların boy gösterdiği dev açılış öncesi Ankara Life Dergisi’ne bir röportaj veren İsmet Akkuş, başkentten de çok sayıda misafirin açılış için Akçaabat’a geldiğini açıkladı.

Protokol de Açılıştaydı

Trabzon’da yeme içme sektörünün önemli uğrak noktası Akçaabat ilçesine bağlı Darıca’daki restoranının açılışı oldukça kalabalıktı. Sahipliğini İbrahim Gedikli ve İsmet Akkuş’un yaptığı açılış törenine; Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Akçaabat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yaşar Sivrikaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorumlar

0 yorumlar