Ankara Life Dergisi

Ufak Dokunuşlar Büyük Fark Yaratır!

Günümüz güzellik merkezlerinde sıkça karşılaştığımız bölgesel incelme, pek çok danışan tarafından tercih ediliyor. Peki bölgesel incelme nedir, kimlere uygulanır, kalıcılığı ne kadar? Bu alana yönelik bilgilerimiz yeterli düzeyde mi? Aklımıza takılan bu tarz soruların cevabını Ayşegül Doğan Güzellik Merkezi sahibi Ayşegül Doğan verdi. Aynı zamanada mantar ve batık tırnak üzerine medikal bakım yaptıklarını da söyleyen Ayşegül Doğan; ‘Tırnak batmasında özellikle ileri düzeyde olan batık tırnak; genelde enfekte olur, ilk önce enfeksiyon kurutulur sonra batığa müdahale edilir. Batan kısımlar uzman tarafından alındıktan sonra tekrar batık oluşmaması için düzenli aralıklarla yine destek aparat ürünleri ile desteklenerek tırnağın batmadan düz uzaması sağlanır. Bundan dolayı çözüm; tırnak çektirmek değildir.’ diyor. İyi okumalar dileriz.
Röportaj: Hatice Şeyma Basut
Ayşegül Hanım son dönemlerin popüler uygulaması bölgesel incelme hakkında işin uzmanı olarak sizlerden bilgi almak istiyoruz. Bölgesel incelme kimlere uygulanır, kalıcılığı ne kadardır?
Bölgesel incelme, vücudunun belirli bölgelerinde yağ biriken herkese uygulanabilir. Öncelikle belirtmek isterim ki; bölgesel incelme kilo verdirme ve zayıflatma değildir. Danışanlarımız genellikle bilgi almaya geldiğinde sadece zayıflamak istediklerini söylüyor, aslında bizim yaptığımız uygulama problemli bölgeyi vücut tipine uygun materyalleri belirleyip işlem yapmaktır. Tamamıyla daha sıkı bir vücut ve daha fit bir görüntüye kavuşturmaktır. Fit görünmek, tartıdaki kilo değişiminden dahi önemlidir, hiçbir uygulamanın kalıcılığı sonsuza kadar değildir. İrade ne kadar yüksekse, kalıcılıkta bir o kadar uzun olur.

Bölgesel incelmede nelere dikkat etmeliyiz?
Danışanların düzenli olarak seanslarına gelmeleri çok önemlidir. Düzenli yapılan her uygulamada kişinin hızlı sonuç almasını sağlar. Bunun dışında elbette beslenmeye ve bol su tüketimine dikkat edilmesi gerekir.

Bir diğer revaçta olan uygulama Kirpik Lifting. Kirpik Lifting nasıl yapılıyor, süreçten biraz bahseder misiniz? Bu uygulamadan sonra önerebileceğiniz etkili bakım yağları nelerdir?
Kirpik Lifting, kirpiklerin belirli bir süre boyunca uzun ve dolgun görünmesini sağlayan uygulamadır. Yeni çıkan kirpik köklerine uygulanır, keratin bakım olarak da adlandırılır. Kullanılan malzemeler göz sağlığı açısından uygun olmalıdır ve uygulamayı yapan uzmanın bilinçli şekilde kirpiği taraması ve yön vermesi gerekir. Kirpiklerde uygulama sırasında ve sonrasında dökülme yaşanmaz. Yaklaşık olarak 45 dakika süren bu uygulamada ortalama kullanım aşaması 6-8 haftadır. İlk 24 saat su ya da makyaj malzemesi değmemelidir. 24 saat sonrasında yapışık gözüken kirpiklerde kendiliğinden açılarak daha doğal ve yoğun görüntüye kavuşur. Yağ bazlı çıkarıcılar işlemin ömrünü kısaltabilir bu sebeple kullanılması önerilmez.

Kirpik Lifting ile İpek Kirpik uygulamalarını birbirinden ayıran özellikler nelerdir?
Kirpik Lifting, kişinin kendi kirpiğine uygulanan doğal yöntemdir ve genellikle bakım amaçlı yapılmaktadır. İpek Kirpik ise, kişinin rimel sürmeden daha rahat şekilde yüzün volümünü artıran ve her daim makyaj etkisi yaratan bir uygulamadır. Hemen hemen her kirpik teli üzerine yapıştırıcı yardımıyla ipek kirpiklerin yapıştırılmasıyla gerçekleşir.
Mantar tırnak ve batık tırnak üzerine medikal bakım da sağlıyorsunuz. Bu uygulamada bakımı nasıl sağlıyorsunuz? El ve ayakta mantar, batık vs. oluşmasını veya tekrarlamasını önlemek için hangi konulara dikkat edilmesi gereklidir?
Manikür ve pedikür işleminden tamamıyla ayrı bir sistem ile steril cihaz, alet ve ekipmanlarla en önemlisi işlemin kuru olarak yapılmasıdır. Düzenli medikal bakıma gelinmesi ve uzmanın önerdiği kişiye özel uygun solüsyon ve destek aparat ürünleri ile işlemin desteklenmesi gerekir. Tırnaktaki mantarın yoğunluğuna göre süreç değişir. Sürecin nasıl ve ne kadar aralıklarla ilerleyeceğine de uzman karar vermelidir. Tırnak batmasında özellikle ileri düzeyde olan batık tırnak; genelde enfekte olur, ilk önce enfeksiyon kurutulur sonra batığa müdahale edilir. Batan kısımlar uzman tarafından alındıktan sonra tekrar batık oluşmaması için düzenli aralıklarla yine destek aparat ürünleri ile desteklenerek tırnağın batmadan düz uzaması sağlanır. Bundan dolayı çözüm; tırnak çektirmek değildir.

Yorumlar

0 yorumlar