Ankara Life Dergisi

Uğurcan Gölünük

ÜÇÜNCÜ KUŞAĞIN TEMSİLCİSİ DÜNYA 3.SÜ

Her zaman en iyi olma gayesinde olan, aldığı eğitimler ve insana saygı felsefesi ile meslekte 25 yılı geride bırakan, “Salon Uğurcan” markasını Türk Patent Enstitüsü’nden aldığı belge ile tescil ettiren, İtalya’da Dünya 3.lüğü elde eden Uğurcan Gölünük ile Ankara Life Dergisi okurları için konuştuk!

Uğurcan Bey sizi tanıyabilir miyiz?

1983 Afyonkarahisar doğumluyum. 1994 yılında baba mesleğim olan erkek kuaförlüğüne yöneldim. Üçüncü kuşağı temsil ettiğim mesleğinde daha başarılı olmak adına 2014 yılında sektöründe isim yapmış birçok eğitmenin akademik boyutta geliştirici eğitimlerine katıldım. İlk eğitimimi aynı zamanda meslektaşım olan Kadir Alkan ve Osman Balcı’dan aldım. Sadece mesleki eğitimlerle yetinmeyip, kişisel gelişimin önemli olduğu bilinciyle, Adnan Menderes Üniversitesi onaylı Yaratıcı Drama ve Lider Eğitmenliği sertifika programına katıldım. Tecrübelerimi hızla yükseltirken, sosyal sorumluluk projeleri dahil birçok platformda yer aldım.

2018 tarihinde Malatya’da ‘Mehmetçik’ için düzenlenen etkinlikte iki defa performans sergiledim. 2017’de Elazığ’da düzenlenen Kuaförlük Sempozyumu’na konuşmacı olarak katıldım. Yine 2017 yılında Eskişehir kadın ve erkek kuaförlerine, “Salon Yönetimi, Müşteri İlişkileri ve Anotomik Saç Kesimi” konularında seminerler verdim. Elde ettiğim deneyim ve eğitimlerle birlikte CMC CAT MONDIALLE ile organizasyonlara katıldım. İtalya’da düzenlenen ve CMC CAT Türkiye Milli Kuaför Üyesi olarak katıldığım bireysel saç kesim yarışmasında Dünya 3.sü oldum. Bu performansla birlikte takım klasmanında da CMC CAT Türkiye Milli Takım’ının 3.lük kürsüsüne çıkmasına katkı sağladım.

Verdiğiniz hizmetler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Salon Uğurcan’ da

  • “Anatomik Saç Kesimi,
  •  Sakal Kesimi,
  •  Perma İşlemi,
  •  Saçta Renklendirme,
  •  Sir Ağda,
  •  Cilt Bakım,
  •  Saç Bakım Botox,
  •  Manikür İşlemi,
  •  Pedikür İşlemi,
  •  Damat Tıraşı

hizmetlerinde faal olarak yer almaktayız.

Ne zamandır Afyonkarahisar’da hizmet vermektesiniz?

1994 yılında Erkek Kuaförlüğü sektöründe yer almaya başladım. 1994 yılından beri Afyonkarahisar’da “Salon Uğurcan” ismi ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Saç tasarımının seçiminde yüz tipinin de etkisi var mı? Hangi yüz tipine hangi saç tasarımı yakışır?

Tam bu noktada hizmet verdiğimiz “Anatomik Saç Kesimi” hizmetimizden bahsetmek isterim. Anatomik Saç Kesimi sayesinde, yüz hattına ve kemik yapılarını baz alarak saç kesim işlemini gerçekleştiriyoruz. Bilimsellik ve saç tasarımını interaktif bir şekilde sunum yapmaktayız,

Önümüzdeki yıl hangi saç trendlerini göreceğiz? Bu konuda çalışmanız var mı?

2021 yılında en çok tercih edilen trend saç modellerine baktığımızda başı, konforlu saç kesimlerinin önceliği alacağını öngörmekteyiz. Diğer yandan dokulu saç kesimleri de çok revaçta olacaktır.

Sağlıklı saçların beslenme ile ilgisi var mı? Varsa hangi besinler saçlar için daha yararlı?

Sağlıklı saçlara sahip olmak için öncelikle su tüketimi çok önemli. Vücudun ihtiyacı olan su tüketimine dikkat etmeliyiz. Su tüketimini çay, kahve veya herhangi bir içecek ile içerek aldığımızı düşünmememiz gerekiyor. Kan değerlerinin istenilen seviyede olması saçın canlı ve sağlam olması açısından önemli. Bu bakımdan çinko besinleri tüketmek bizim için çok önemli. Protein tüketimine özen göstermeliyiz ki saçlarımız beslenebilsin.

Birçok insan kepek ve saç dökülmesi gibi sorunlardan şikayetçi… Bu sorunlarla nasıl baş edilmeli?

Kepek deri problemidir. Sıcak suyla saçlarımızı yıkamaya devam ettiğimizde, az su tüketiminde, stresli durumların artmasında kepek problemi sıklaşır. Eğer bunlara yönelik önlem almazsak kepek problemi kronikleşebilir. Bunun için kepek sorunu olan etkileri azaltmak ve düzenli bakım şarttır.

Bize Buradan Ulaşın: salonugurcan.com

Yorumlar

0 yorumlar