Ankara Life Dergisi

Ulaş Özbaş

”Siz işinizi, biz ofisinizi yönetelim”

Öncelikle Maxoffice ne üzerine kurulmuş bir firmadır? Ne kadar zamandır faaliyet göstermekte ve ne iş yapar diye sorsak kısaca anlatır mısınız?

Elbette. Maxoffice, profesyonel ofis çözümleri sunan bir firmadır. Maxoffice değişen ve globalleşen dünyanın yeni çalışma sistemine ayak uydurarak 2011 yılından beri müşterilerine Hazır ve Sanal ofis alanında hizmet vermektedir.

Vermiş olduğunuz hizmetlerin Hazır ve Sanal ofis olduğunu söylediniz. Peki, Hazır ve Sanal ofis nedir?

Hazır ofis; müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ihtiyaçlarına yönelik olacak şekilde her şey dahil; konforlu ve ergonomik mobilyalarla dizayn edilmiş, güvenilir, ekonomik ve kendilerine tahsis edilmiş olan odalardan oluşan bir ofis konseptidir. Sanal ofis ise fiziki bir ofisiniz bulunmadan yalnızca maliyede yasal iş adresi olarak gösterebileceğiniz, bu adrese fatura kesip kartvizitlerinize bastırabileceğiniz ya da evraklarınızın bu adrese postalanacağı bir ofis konseptidir. Sanal ofis tercih ettiğiniz taktirde adres tahsis hizmetine ek olarak profesyonel asistanlık hizmeti de verilmektedir.

Mevcut müşterilerinizin mutlaka toplantıları oluyordur. Bu durumda neler yapılıyor?

Elbette toplantılar iş hayatının olmazsa olmazı. Tüm şubelerimizde full donanımlı toplantı salonları yer almaktadır. Toplantı esnasında ihtiyacınız olabilecek tüm hizmetler sağlanmaktadır. Toplantı salonlarından Sanal Ofis veya Hazır Ofis fark etmeksizin tüm müşterilerimiz faydalanabilmektedir. Hatta dışarıya kiralama bile yapmaktayız.

Bahsetmiş olduğunuz hizmetleri sunan kaç adet şubeniz bulunmakta?

Anlık olarak İstanbul Kartal ve İstanbul Ataşehir bölgelerinde 2, Ankara Yenimahalle’de 2 ve son olarak açmış olduğumuz Ankara Söğütözü bölgesinde 1 adet olmak üzere toplamda 5 lokasyonda hizmet vermekteyiz.

Daha fazla lokasyonda ofis açmak ister misiniz yoksa bu kadarı kâfi diyor musunuz?

Bizim vizyonumuz bu yolda daima büyüyerek yol almak. Hizmet vermiş olduğumuz müşterilerimizin memnuniyet geri dönüşleri ve hedeflerine giden yolda onlara yoldaşlık etmek bizleri onurlandırıyor. Dolayısıyla daha çok bölgeye, daha çok kitleye hitap etmek, onlara bu zorlu yolda destek olmak istiyoruz.

6.lokasyonda bir şube daha açacak olsanız neresi olurdu?

Müşterilerimiz tarafından sıklıkla sorulan bir soru bu. “İstanbul ve Ankara dışında başka nerede şubeniz var?” sorusunu çok duyuyoruz.

10 yıldır müşterilerimizin talep ve önerileri bizler için çok kıymetli. Bugün 6. şube açmayı konuşuyorsak bunda onların da rolleri çok büyük. 10 yıldır yapmış olduğumuz gibi yine müşterilerimizden gelen talepleri göz önüne alarak büyük ihtimal Avrupa yakasında bir şube açmayı düşünebiliriz. Avrupa yakasından oldukça öneri geliyor.

Hazır Sanal ofis açmak isteyen birçok insanın aklında aynı soru var. Hazır Sanal ofis yasal mı? Hazır Sanal ofise ödediğim parayı gider gösterebilir miyim?

Hazır Sanal ofis evet yasaldır. Maliyenin sizden istediği yalnızca kira kontratı ya da sözleşmesidir. Siz bu kira kontratı ya da sözleşmeyi maliyeye teslim ettikten sonra resmi bir adresiniz var ise ve bu adrese dair bir belgelendirme yapabiliyorsanız zaten yasaldır. Evet, aylık olarak ödenen kira bedeli kadar fatura kestiğimiz için bu faturayı ay sonunda gider olarak gösterebiliyorsunuz.

Hazır Sanal ofis güvenli midir?

Evet güvenlidir. Hatta normal ofislere kıyasla daha güvenlidir. İster Hazır ofis ister Sanal ofis kullanıcısı olun. Siz ofiste olsanız da olmasanız da daima sizler için orada bekleyen birisi vardır. Hiçbir eşyanız güvenlik tehditi altında kalmaz. Hiçbir misafiriniz geldiğinde geri dönmez. Hiçbir çağrınız yanıtsız bırakılmaz.

Hazır Sanal ofiste stopaj ödenir mi?

Hayır. Hazır ya da Sanal ofis fark etmeksizin iki hizmet türünde de stopaj vergisi ödemezsiniz.

Hazır Sanal ofis adresine Anonim, Limited ya da Şahıs şirketi kurulabilir mi?

Evet kurulabilir. Şube açılabilir şahıs, anonim ya da limited kurulabilir. Yasal mevzuat yalnızca bir adres ve bu adreste bir erişim ister. Hepsi bu.

Maxoffice vizyonu ve misyonu nedir?

Cümlelerime ‘’şu an’’ diyerek başlamak istiyorum çünkü Maxoffice 2011 yılından beri büyüyor ve büyümeye de devam edecek. Son yıllarda gittikçe büyüyen Hazır ve Sanal Ofis sektörünün en çok tercih edilen ve müşterilerine kaliteli hizmet veren şirketi olmak Maxoffice olarak hızlı ve emin adımlarla ilerlerken kurumsal kimliği koruyarak yolumuza devam ediyor olacağız.

Yorumlar

0 yorumlar