Ankara Life Dergisi

Uzm. Psikolog Sibel Kuru

Yonca Psikoloji kurucularından Uzman Psikolog Sibel Kuru şehrin en çok okunan yayını Ankara Life Dergisi’ne konuk oldu. Alana dair merak ettiğimiz sorularımızı yanıtladı, iyi okumalar dileriz.

Merhaba Sibel Hanım. Uzman Psikolog Sibel Kuru kimdir? Bize kendinizden bahseder misiniz?
Merhaba. Ben memleketini çok seven bir Ünyeliyim, 2003 yılına kadar orada yaşadım. Sonrasında tek hayalim olan psikoloji bölümünde okumak için Ankara’ya geldim. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldum. Ankara Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde yüksek lisansımı tamamladım. 15 yıl kamuda ve özel sektörde çalıştıktan sonra bağımsız çalışmaya karar verdim ve bir meslektaşım ile Yonca Psikoloji isimli Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni kurduk. Şu an yine Ankara Üniversitesi İnsan İlişkileri Bölümü’nde ikinci yüksek lisansıma devam etmekteyim.

Çalışma alanlarınızdan bahseder misiniz? Hangi terapi teknikleri ile çalışmalarınızı sürdürüyorsunuz?
Ergenler ve yetişkinler ile çalışıyorum. Bireysel terapi sürecinde ağırlıklı olarak EMDR Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapi’yi uyguluyorum. Aile ve Evlilik Terapisi uygulayıcısıyım. Bu alanda çiftlerle çalışırken ‘İlişki Pusulası Modeli’ni kullanıyorum. Aynı zamanda duygusal açlık konusunda Psikodiyet programından yararlanmaktayım. Seanslarımı ofisimde yüz yüze ya da uzaktaki danışanlarım için online şekilde sürdürüyorum. Merkezimizde farklı yaş grupları ve terapi ekolleri ile çalışan uzmanlar da bulunmakta.

Hangi durumlarda psikolojik destek alınmasını önerirsiniz?
Ne yazık ki insanlar genellikle yaşadıkları zorlayıcı süreç içerisinde çözümsüz kalana kadar profesyonel destek almayı ihmal ediyorlar. Kişinin kendisini çıkmazda hissetmesi durumunda sürecin çözümü de zorlaşıyor. Yaşadığınız zorlukların birikip, başa çıkılamaz noktaya gelmesine izin vermemenizi öneririm. Başa çıkmakta zorlandığınız duygu ve durumlar, öfke problemleri, ilişki sorunları, kaygı gibi problemler yaşıyorsanız, hayatta anlaşılmadığınızı ya da değer görmediğinizi düşünüyorsanız psikolojik destek ihtiyacınız olabilir.

Danışanınız olmak isteyen okuyucularımız size nasıl ulaşabilir? İletişim bilgilerinizi paylaşır mısınız?
Tabii bana bu kanallardan ulaşabilirler;
Tel: 0506 293 19 32 Instagram: psk.sibelkuru
Mail: yoncapsikolojimail@gmail.com
Web Sitesi: www.yoncapsikoloji.com
Teşekkür ederiz Sibel Hanım. 10 Mayıs Psikologlar Gününüzü kutlarım.

Yorumlar

0 yorumlar