Ankara Life Dergisi

Yağmur Organizasyon’la En Önemli Anlarınız En Güzel Anılarınız Olsun

Sohbetimize başlamadan önce biraz sizi tanıyabilir miyiz, bizlere kendinizi tanıtır mısınız?

Merhaba ben Yeşim Aylin Üstün Alat. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. Çok uzun yıllar Ankara’da şehir turizmine yönelik otellerde farklı departmanlarda ve kademelerde görev aldım. Çocuğum olduktan sonra  mesleğimden bir süreliğine ayrı kalmak zorunda kaldım. Şu an ise Turizm konusunda bilirkişilik yapmaktayım. Patent kurumu ile ilgili davalarla ilgileniyorum.

Yağmur Organizasyon fikri nasıl doğdu, size ilham veren ne oldu?

Şirket kurma fikri çok sıcak bir arkadaş ortamında tatlı bir sohbet esnasında doğdu. Aslında bu mesleğe girdiğim günden beri ilerde mutlaka kendi şirketim olacak fikri hep hayalimdi.  Bu işe yıllarca emek verdiğim konusunda sohbet ederken bir arkadaşımın neden bu işi profesyonel anlamda mesleğe dönüştürmüyorsun sorusu ile karşı karşıya kalınca ve şirket kurma aşamalarının çok da zor olmadığını her zaman yanımda olduklarını söylediklerinde işte yıllardır hayalini kurduğum an bu an deyip karar verdim.

Yağmur Organizasyon’u sektördeki rakiplerinden farklı kılan, sizi bir adım öne çıkaran nedir?

Öncelikle çok uzun yıllar süren bir hayalin gerçekleştiği nokta Yağmur Organizasyon. Çok fazla tecrübenin, emeğin biriktiği ve birleştiği bir dönüm noktası  Bizim önceliğimiz kalitemiz olacak. Hitap ettiğimiz kişilerin ve sektörlerin bizlerden ne istediğini çok iyi anlayarak yola devam edeceğiz. Ayrım yapmadan dürüstçe çalışarak düzenlediğimiz organizasyonlara imzamızı atacağız.

Bir organizasyon sürecinde dikkat edilmesi gereken temel noktalar nelerdir?

Organizasyonu düzenlerken öncelikle karşı tarafın ne istediğini çok iyi anlamak gerekir. Bizlerden istenen nedir? bizim sunabileceklerimiz nelerdir? Bunları oturttuğumuz zaman kusursuz bir hizmet sunabiliriz. Dikkat , özen . çok çalışmak ve işinde çok iyi olan bir ekip gerisi zaten gelir.

Yağmur Organizasyon olarak, kendinizi gelecekte nerede görmek istiyorsunuz, gelecek hedefiniz nedir?

Gelecekte dünya markası olmayı hedefliyoruz.

İşinizde ekip ruhunun önemli olduğunu biliyoruz, kendi ekibinizin dinamiğini nasıl koruyorsunuz?

Ekip ruhu her zaman çok önemlidir. Bizim ekibimiz dostlardan oluşan bir ekip. Birbirimizi çok iyi tanıyor ve anlıyoruz. Her zaman her koşulda yan yana olduğumuz, birbirimize güvendiğimiz ve her zaman fikir alışverişi yapıp beyin fırtınası oluşturduğumuz bir ekibimiz var. Özellikle iki can dostumla bu yola çıktık kardeş olduk. Kendileri ve aileleri koşulsuz destek oldular bana onlara çok şey borçluyum. Yağmur organizasyonun kurulması ve şekillenmesinde sonsuz emekleri var .Onlara sonsuza kadar müteşekkirim. Bu ekiple önümüze kimse çıkamaz.

Başarılı ve girişimci kadınlar olarak kendi işinizi yapıyorsunuz. Buradan hareketle, kendi işini yapmak isteyen girişimci kadın ruhlara ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz?

Hayatta risk almadan ilerlemek mümkün değil. Öncelikle girişimci olmak isteyen hemcinslerim kendilerine güvenmeliler. Yetenekli ve başarılı olabilecekleri sektör hangisi ise korkusuzca adım atıp asla pes etmemeliler. Başarı mutlaka gelecektir.

Şüphesiz her işin zorlukları vardır. Sizce, sizin işinizin zorlukları nelerdir?

 Mutlaka her işin kendine göre zorlukları vardır. Günümüzde bizleri engellemek isteyen yaptığımız işleri beğenmeyip sorun çıkartmaya çalışan çok fazla olumsuz etken olabilir. İletişim yoluyla çözülebilecek durumlar bunlar. O yüzden sadece yaptığımız işi mükemmel yaparak cevabımızı işimizle vermeyi tercih edicez. Çok emek isteyen bir işimiz var. İnsanlarla iletişimi çok iyi kurup yola devam ettikten sonra başarılı olmamak için ve zorlukları aşmamak için hiçbir sebep yoktur.

Yorumlar

0 yorumlar