Ankara Life Dergisi

YAŞAMINIZA YENİ TOHUMLAR EKMEYE NE DERSİNİZ?

Kişisel gelişim yoluna kendinden çıkarak, aldığı eğitimler ile yepyeni bir yola adım atan Nedime Başak Duran, Ankara Life Dergisi okurlarına özel bilinmeyenleri yanıtladı.

RÖPORTAJ: NURAN BAYKUŞ,

Öncelikler Nedime Başak Durukan‘ı tanıyabilir miyiz?

22.11.1988 Ankara doğumluyum. Aslen Trabzonluyum.

Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. 12 yıl kurumsal bir çalışma sisteminde olduğum için Bankacılık ve Sigortacılık mezunuyum.

2007 / 2019 yılları arasında kurumsal bir şirkette görev yaptım ve 2018 yılında hayatımın dönüm noktasını yaşadım ve kişisel gelişim yolunda ilerledim.

Kozmik enerji ile tanışma hikayenizi okuyucularımız için paylaşır mısınız?

Öncelikle benim enerji ile tanışmam oğlumun sebebiyle oldu. 2007/2019 yılları arasında kurumsal bir şirkette çalışmaktaydım. Yoğun iş temposundan dolayı çocuklarımı kreşe gönderiyordum. 2018 yılında oğlumun sürekli hastalanması sebebiyle birçok doktora başvurduk ancak belli bir tanı konulamadı. Bu süre zarfında oğlumun kreş öğretmeni beni NLP ve Reiki ile tanıştırarak hayatımın dönüm noktasına vesile oldu. Başlangıçta oğlum ile çıktığım bu eğitim yolculuğumda öncelikle aileme, sevdiklerime çalışmalar yaparak aslında hayat amacımın başkalarının hayatına farkındalık katarak yaşam enerjilerini keşfetmelerine vesile olduğumu fark ettim. Ve bunu keşfettikten sonra artık kurumsal hayatın bana hizmet etmediğinin farkına varıp 2019 yılında istifa ederek kendimi bu yolda ilerlemeye adadım. Akabinde hemen Yaşam Koçluğu Access Bars Access  Facelift Pleaides Theta Healing eğitimleri alarak kendimi bu yolda geliştirmeye başladım ve bu eğitimlere  karşı daha çok ilgim arttı. Eğitim aldıkça farkındalığımı arttırarak kendi iç potansiyelimi hissettim. Ancak içimde tamamlanmamış bir şeyler olduğunu anladığım sırada çok sevdiğim arkadaşımın ( Mücahide Coşkur Yıldız ) vasıtası ile Kozmik Enerji Eğitmeni sevgili Mehmet Levent Ünal Hocam ile tanıştım ve Kozmik enerji serüvenim başlamış oldu. Bu serüvende deneyimlediğim en önemli şey, Şems-i Tebrizi’nin de dediği gibi “Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatının altının üstünden daha iyi olamayacağını” sözünün deneyimidir.

Kozmik enerji alanında başarılarınızla adınızdan oldukça söz ettiriyorsunuz. Kozmik enerjiyi bir de sizden dinleyelim. Nedir kozmik enerji?

Cosmo Energetica sistemi, 1983 yılında Rus Doktor Alexander Vladimir Petrov tarafından keşfedilmiştir.

Bu keşif sürecinde Petrov; şifa teknikleri, şamanik uygulamalar, çeşitli ezoterik bilgiler, parapsikoloji, biyoenerji, paranormal yetenekler üzerine yaptığı yıllarca süren çalışmalar sonucunda kozmik enerjide kanal adı verdiğimiz frekansların dalga boyları bilimsel araştırmalar sonucunda bütünsel olarak hangi alanlarda işe yaradıkları tespit edilmiş olup 2003 yılında V.A. Petrov adına tescil edilmiştir. 2009 yılının Aralık ayında, Uluslararası Klasik Kozmik Enerji Federasyonu, Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü’nün en yüksek tıp kuruluşuna kabul edildi.

Kozmik Enerji’nin etkileri zaman içerisinde çok sayıda hastanın referansları ve Uluslararası Klasik Kozmik Enerji Federasyonu tarafından yürütülen çeşitli bilimsel çalışmalar ile doğrulandı. Çok sayıda bilimsel çalışma ve alınmış sekiz patent, yalnızca kanalların gerçekliğini ve nesnelliğini değil, aynı zamanda danışanların sağlığını iyileştirmesine yardımcı olmasında etkisini de kanıtladı. Kozmik Enerji günümüzdeki tıpta bilinen tüm şifa yöntemlerini tamamlayıcıdır, ancak aynı zamanda bağımsız bir yaklaşım olarak da kalır.

Kozmik Enerji (Cosmoenergetica), evrenin kanallar olarak adlandırılan bilgi bileşenini kullanarak bir kişinin fiziksel, duygusal ve manevi olarak kendini iyileştirmesi, geliştirmesi ve koruması için benzersiz bir yöntemdir. Kanallar, saf ve insan gözüyle görülemeyen sabit enerji seviyelerinden oluşur. Kanallar aracılığıyla iyileşme ve kendini geliştirme ile ilgili bilgiler uzun zaman önce geçmişimizin bilgeleri ve şifacıları tarafından kullanılmıştı, günümüz araştırmaları sayesinde bu konuda istekli olan herkes için yaygın bilgi kaynakları mevcut.

Ayrıca Kozmik Enerji yöntemi hiçbir dine bağlı değildir ve herkes tarafından erişilebilir. Yöntemde kullanılan tüm kanalların isimleri sadece isteğe bağlıdır. Ek olarak, Kozmik Enerji geleneksel tıp; homeopatiyi, akupunkturu veya diğer tedavi yöntemlerini reddetme veya değiştirme girişiminde bulunmaz. Danışanlara doktorlar tarafından reçete edilen herhangi bir ilacın dozajını teşhis etmek, reçete yazmak, iptal etmek veya değiştirmek için kullanılmaz. Kozmik enerji yalnızca diğer tüm yöntemleri tamamlar ve genişletir, pratikte ise eski bilgeliğin ve modern bilimin kazanımlarını birleştirmesini çelişki içinde değil, şaşırtıcı derecede etkili bir iyileştirme yöntemi ile kanıtlar.

 İnsan bedenine, sağlığına, zihnine ve ruhuna ne tür etkileri oluyor?

Kozmik enerjiyi diğer enerji yöntemlerinden ayıran nokta Bütünsel Şifa sağlamasıdır. Danışanlarımıza veya kendimize çalışırken tek bir organ ya da tek bir problem üzerine çalışmıyoruz. Tüm organ sistemlerinin, tüm bedenlerin, karmik sorumlulukların, geçmiş yaşam, bu yaşam, atalardan gelenler (…) kısaca tüm negatif programlara çalışıyoruz ve kişilerin hayatlarının her alanında değişip dönüşmeleri için alan yaratıyoruz. Kozmik enerjinin bütününe baktığımızda; %35 temizleme, şifalandırma, koruma, %65 kişisel gelişim ve bilgi almak içindir.

Kozmik Enerji yöntemi, bir kişinin iç potansiyelini harekete geçirir, gerginliği ve stresi azaltır, hastalıklara ve sorunlara yol açan patolojik süreçleri dönüştürür. Metodun depresyon, kötü ruh hali, kaygılar ve fobileri giderdiği, kişinin çeşitli yaşam problemlerini çözmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır

Doğu tıbbı terminolojisini kullanarak, bir kişinin Kozmik enerji yöntemiyle fiziksel ve ruhsal olarak iyileşmesi ve gelişimi şu şekilde gerçekleşir; Kozmik enerji iyileştirme uygulaması sırasında, Kozmik enerji uygulayıcısı kişinin çakralarını (vücudun merkez meridyeni boyunca yaşamın enerjilerini dengeleyen, depolayan ve dağıtan enerji merkezleri) uyumlaştırıp dengede tutar ve kişinin vücudunda birikmiş olan tıkanıklıkları ve negatif enerjiyi temizlerken kanalları açar ve ruhsal (fiziksel olmayan) vücuda iletir. Kanallar, negatif enerjiden kurtulmak için çalışan kişinin fiziksel, ruhsal bedenlerine ve bilinçlerine nüfuz eder. Kanallar sınırsız ve tükenmezdir, tıbbi temizleyici ve koruyucu özelliklere sahiptir. Etkileri zararsızdır ve herhangi bir hasara neden olmaz. Bir kişinin ruhsal bedeninin ve çakralarının kademeli olarak arındırılmasına, vücudun tüm organlarında hayati enerji akışının normalleşmesine ve hastalıkların ve bireyin ruhsal gelişiminin bütünsel ve her şeyi kapsayan bir şekilde tedavi edilmesine ve iyileştirilmesine yardımcı olan psiko-duygusal durumun normalleşmesine yol açar. Bu yöntemin benzersizliği, Kozmik Enerji uygulayıcısının, kişinin vücudunun her bölümünün zarar görmeden etkilemesi için kanalı yönlendirme yeteneğinden oluşuyor. Dolayısıyla uygulayıcı; kişinin kendini iyileştirmesi için kullandığı saf kozmik enerjinin iletkenidir. Kozmik Enerji uygulayıcısının amacı, sadece durumu kısa bir süre için kolaylaştırmak değil, aynı zamanda kişinin hastalığının nedenini bulmasına ve kalıcı olarak iyileşmesine yardım etmektir.

Hangi alanda terapiler veriyorsunuz. Bize bunlardan biraz bahseder misiniz?

Bütün aldığım eğitimlerin her birinin tadı ayrı benim için ama içlerinden en çok Kozmik Enerji ve Access Bars seanslarını uyguluyorum.

Access Bars’dan biraz bahsedecek olursak; Access Bars 1990’ların başında Gary Douglas tarafından dünyaya tanıtılan bir tekniktir.

Başın üzerinde yer alan 32 özel noktaya uygulanan bir enerji seansıdır. İnsanların farklı şekilde işlev yapmalarına, değişimlerine ve hayatlarında olasılıklara açık olmalarına yardım eden bir bilinçaltı temizliği enerji çalışmasıdır.

Access Bars seansı esnasında, uygulayıcı, bu noktalara hafifçe dokunarak  bu noktalarda birikmiş ve bizim gerçek potansiyelimizi kısıtlayan veya engelleyen tüm önyargı, düşünce, tutum, inanış ve kararlarımızın elektromanyetik yüklerini temizler.

Bu işlem bilgisayara format atmak gibidir. Sizin önünüzü tıkayan ya da sürekli aynı çemberin içinde döndüğünüzü hissettiren tüm gereksiz düşünce ve duygu kalıplarınızı siler.

Bars noktaları; bedeninizle doğrudan bağlantılıdır. Barsların çalışmaya başlamasını takip eden zaman içinde; düşüncelerin, duyguların, hislerin ve enerjilerin hücreler üzerinde yarattığı etkileri de serbest bırakır. Böylece size istediklerinizi yaratabileceğiniz yeni bir dünyanın kapılarını açar.

Kozmik enerji eğitimi genel olarak nasıl yapılmaktadır?

Kozmik enerji yüz yüze eğitimi 3 gün sürmektedir. Covid-19 sebebi ile uzaktan eğitim günleri uzamaktadır.

Okurlarımızın size daha rahat ulaşabilmesi ve karar verebilmesi için aldığınız eğitimler ve sosyal medya bilgileriniz nelerdir?

Aldığım eğitimleri şöyle sıralandırmak mümkündür: NLP Practitioner Eğitimi, Reiki, Yaşam Koçluğu, Access Bars, Access Facelift, Pleaides, Theta Healing Basic ve İleri DNA Eğitimi, RK Bilinçaltı Mucizeler Dili Eğitimi  ve son olarak Kozmik Enerji eğitimleri aldım.J  Sosyal medya olarak instagramı aktif olarak kullanmaktayım. Kullanıcı adım @nedimebasakdurukan ‘dır. Okuyucularımız bana bu hesap adından ulaşabilirler.

Son olarak kozmik enerjiyle ilgilenen insanlara, sizden danışmanlık almak isteyenlere bizim aracılığımızla ne söylemek istersiniz?

Genellikle yaşamımızın içindeki ve dışındaki süreçlerin çoğu, farkındalığımızın belirli alanlarındaki bilinç dışı bloklar nedeniyle fark edilmeden kalır. Kozmik enerjiyle bu bilinç dışı blokları kaldırıp farkındalığımızı arttırarak yaşamımızın geri kalan kısmını anlamlı ve bilinçli bir şekilde sürdürerek yaşamınıza yeni tohumlar ekmeye ne dersiniz?

Yorumlar

0 yorumlar