Ankara Life Dergisi

Yasemin Yalçın VIP ile Güzel ve Özel Hissetmeye Hazır Mısınız?

Şehrin marka yayını Ankara Life Dergisi, güzellik sektörünün bilinen simalarından Yasemin Yalçın ile bir araya geldi. Sektöre dair merak ettiklerimizi ve üçüncü yıl kutlamasından sonra danışanlarına sunduğu özel hizmetlerini anlatan Yasemin Yalçın’ın röportajı sizlerle.

Röportaj: Hatice Şeyma Basut

Yasemin Hanım sizi tanıyalım. Yasemin Yalçın kimdir?
1977 yılında Ankara’da doğdum, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunuyum. Spor, alışveriş ve doğa yürüyüşleri yapmaya bayılırım. Aynı zamanda bir dönem yemek yapmayı da çok sevdiğimden dünya mutfakları kursuna gittim. Güzellik sektörü çocukluk hayalimdi. Kendimi bu sektörde geliştirmek için çeşitli kurslara gittim, çok iyi uzmanlardan eğitimler aldım. Bu sırada yemek yapmaya da olan merakım beni kendiliğinden oluşan bir catering firmasına dönüştürdü. Eğitimleri erteleyip, 2011 yılında kurduğum Yasemin’in Mutfağı adıyla profesyonel bir şekilde çalıştım, ama aklım hep güzellik salonundaydı. 5 yıllık bir yemek şirketi sonrası kararımı verip, tekrar güzellik salonu açmak için şirketimi kapattım. Bana kattığı şey ise; tanıştığım insanlarla hala görüşüyor oluşum. Şu an güzellik salonuma geliyorlar. Buradan şunu anlıyoum demek ki her şeyin bir zamanı varmış; ilk önce yemek sonra güzellik…

İlk olarak güzellik için bakıma talep günümüzde yoğun bir şekilde ilerliyor. Sizin güzellik sektörüne giriş hikayenizi merak ediyorum. Ne zaman ve nasıl bu fikir oluştu?

Evet, bakıma talep olması çok güzel. Çocukluk hayalim olan saça, makyaja merakım hep vardı. Ben de herkes gibi çok fazla güzellik salonlarına giden bir insandım. Aileme, arkadaşlarıma, makyaj yapardım. El becerimi, altınoran ölçme becerimi bu sırada fark ettim, çok iyi de resim yaparım. 2015 yılında yemek firmamı kapattıktan sonra eğitimlere devam ederken çok hoşuma gittiğini, bu işte daha mutlu olacağımı hissettim. Kendimi profesyonel hissettiğim ve bütün belgelerimi de çok yüksek puanla aldığım an; çevremdeki dostlarım, arkadaşlarım ve ailemin de desteğiyle 1 Ekim 2019 yılında Yasemin VIP Beauty firmasını gururla açtım. Şu an usta ve usta öğreticisiyim. Beytepe Mira Ofis 2. kattayım. Life dergisi okurlarına selam olsun, herkesi bekliyorum.

Geçen günlerde üçüncü yılınızı kutladığınız merkezinizde danışanlarınıza yeni hizmetler bulunuyor mu? Kısaca bahseder misiniz?
Evet; 17 Eylül’de danışanlarım, dostlarım ve ailemin katıldığı 3. yıl kokteylim çok eğlenceli ve güzel geçti. Danışanlarıma özel kampanyalar hazırladım. Artık kış ayına geçtiğimizden dolayı cilt bakımlarımız, özellikle kışın yapılan bakımlarımızı kampanyalı bir şekilde alma fırsatları oldu. Bununla da kalmadım merkezimde uygulanan tüm işlemlerde kampanya sağladım, bir şekilde herkes ihtiyacı olanını aldı. Herkes mutlu oldukça, ben daha da mutlu oldum. Kendimi yeni hizmetler vermek için sürekli geliştiriyorum. Teknolojiyi, cihazları ve fuarları takip ediyorum. Kendime uygulayıp, emin olduğum her işlemi danışanlarımla mutlaka paylaşıyorum.

Merkezinize sıklıkla hangi şikayet üzerine gelenler oluyor?
Merkezimde, buz epilasyon, cilt bakımları, zayıflama ve kalıcı makyaj işlemleri uygulanıyor. Ben kalıcı makyaj ve cilt bakımı, özellikle sorunlu ciltleri iyileştirme protokolü uzmanıyım. Merkezime en çok hatalı kaş işlemi yapılmış ve bu durumdan mutsuz olan kişiler oldukça fazla geliyor, ya da epilasyona başlamış istediği sonucu alamamış, cildinde problem var fakat çözememiş durumda gelenler bulunuyor. Böyle olduğu zaman elimden geleni yapıp, mutlu etmeye çalışıyorum. Böylelikle mutlaka sonuç alınıyor.
Diğer güzellik ve bakım merkezlerinden ayrılan özelliğiniz mutlaka vardır. Danışanlarınızın sizi tercih etme sebebi nedir?
Öncelikle işime ve meslektaşlarıma saygı duyuyorum. Herkes işini en iyi şekilde ve severek yaparsa, yaptığı işlemlerin arkasında durursa başarılı oluruz. Güzellik merkezimizin özelliği VIP çalışmamızdır. Merkezimize gelen danışanımızın beklentisini anlarız, elimizden ne gelirse yaparız. Kendini özel ve güzel hisseder, çünkü her kadın güzeldir, bizimle özeldir. Danışanlarımızla aile gibi olduk. Yaptığım işin arkasında sonuna kadar durmam tercih sebebidir. Sloganımız ise; her kadın güzeldir, bizimle özeldir.
Güzellik sektöründeki motivasyonunuzu dinç tutmayı sağlayan bir durum var mıdır?

Kesinlike motivasyon olmadan kimse başarılı olamaz. İşimi çok severek yapıyorum, tanıdığım, arkadaş olduğum danışanlarımdır. Merkezimizin kapısından içeri girdiğim an enerji doluyorum. Bundan sonraki hedefim ise akademi açarak meslek edindirmek. Bunun hayalini kurdukça mutlu oluyorum. Benim için insanlara faydalı olacak işi yapmak gurur verici.

Yorumlar

0 yorumlar